Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Asparagus (Chřest) je lék na prostatu a ledviny? Dříve homeopaté užívali tinkturu z chřestu na ledvinové kameny. Při akutním zánětu močového měchýře, když nemáte po ruce žádný lék, můžete uvařit čaj z chřestu a petržele, který má účinek na diurézu a může vám pomoci. Kromě působení na zánět močových cest působí lék v homeopatickém ředění také na rýmu, bolesti levého ramene. Tento lék u nás bohužel není v homeopatickém ředění dostupný.

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

PIZZA!

Autor: Mgr. Andrea Dovalová

Vypadá to tak, že z mých dětí vyrostou „pizzožrouti“. Pizza je jejich nejoblíbenější jídlo. Kamkoli se přijdeme najíst a v nabídce mají pizzu, jiné jídlo už ani nabízet nemusíme. Výběr je jasný. Dnes jsem jim pizzu připravila k večeři sama. Nejmladší dcerka mi přišla před spaním ještě třikrát poděkovat za tak skvělou večeři. Můj recept se od tradiční pizzy trochu liší, ale je velmi chutná.

 

Ilustrační foto
Zdroj: sxc

Potřebujeme:

půl kostky droždí
3 dl teplé vody
2 ČL soli
3 PL mletého lněného semínka
špetku koriandru
špaldovou a polohrubou mouku – dohromady 600–700 g
0,5 dl oleje
rajčatový protlak (nejlépe domácí, nebo BIO)
1–2 stroužky česneku
pepř mletý
sůl
sýr nakrájený na plátky (můžeme použít například goudu, nějaký uzený sýr a mozzarellu)
žampiony
kukuřici
kousek cukety
olivy
oregano nebo bazalku

Postup:

Čerstvé droždí smícháme s vodou, chvíli počkáme než nám "vyběhne". Pak přidáme sůl, koriandr, lněné semínko a olej. Postupně zamícháme mouku a vypracujeme hladké těsto. Mísu přikryjeme a dáme do tepla. Necháme kynout, než zdvojnásobí objem. Pak těsto rozdělíme na dvě části a podle množství času buď vyválíme, nebo rozložíme na plech a ručně vytáhneme až na kraje plechu.

Těsto namažeme rajčatovým protlakem, do kterého jsme přidali prolisovaný česnek, sůl a pepř. Na protlak klademe sýr, nasypeme na plátky nakrájené žampiony a cuketu, kukuřici a olivy. Na závěr pizzu posypeme oreganem, nebo bazalkou.

Pečeme na 220°C.

  • TIP: Pizzu si naši kluci rádi nosí i ke svačince do školy – tu jim připravím tak, že malý bochánek těsta vytáhnu do kruhu, polovinu namažu protlakem, posypu sýrem a ostatními ingrediencemi a tu čistou polovinu těsta překlopím a trochu přitlačím. Vznikne „pizza-kapsička“, kterou peču stejně jako klasickou pizzu.

 

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Mgr. Andrea Dovalová

Autor: Mgr. Andrea Dovalovákoordinátor sociálních sítí, autorka článků, učitelka

Andrea je "duší" sociálních sítí Světa homeopatie. Jejich prostřednictvím je s Vámi každý den. Sdílí na nich vše, co se děje ve Světě homeopatie, ale i v dalších oblastech zdravého životního stylu. Naše čtenáře velmi inspiruje. Nejvíce čerpá ze svých životních zkušeností. Andrea je učitelkou (velmi kreativní), svou pozornost už několik let věnuje téměř výlučně svým čtyřem dětem. Zajímá ji zdravé stravování, sama vymýšlí originální recepty, kombinuje suroviny zdánlivě neslučitelné a vytváří z nich neuvěřitelné dobroty. O mnohé z nich se s Vámi ráda podělí. Má ráda ekologii, soběstačnost a nezávislost, miluje hudbu a přírodní tanec. Věnuje se různým výtvarným technikám.

"Díky svým dětem jsem se naučila zaměřit se více na to, jaké léky nám nabízí příroda. Už několik let v naší rodině používáme preventivně i léčebně bylinky, homeopatii, aromaterapii..."

 

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 30.6.2022 18:32

COPYRIGHT © 2010 - 2022 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze