Rychlé rady
Víte, že ...
Víte, že Asparagus (Chřest) je lék na prostatu a ledviny? Dříve homeopaté užívali tinkturu z chřestu na ledvinové kameny. Při akutním zánětu močového měchýře, když nemáte po ruce žádný lék, můžete uvařit čaj z chřestu a petržele, který má účinek na diurézu a může vám pomoci. Kromě působení na zánět močových cest působí lék v homeopatickém ředění také na rýmu, bolesti levého ramene. Tento lék u nás bohužel není v homeopatickém ředění dostupný.
Napsali jste nán
- Homeopatie je úžasná léčba! Jako laik se s ní léčím více než 15 let! V současnosti v našem věku 75 let a 70 užíváme Oscillococinum a virózu zvládáme bezvadně!Měli by jej podávat ve všech důchodových zařízeních. Nechápeme, jak lidská hloupost nemá mezí. Němcová Vlastimila
- Můj syn měl v močovém měchýři bakterii, na kterou zabírají pouze jedny ATB podávané do žíly a my jsme se ji zbavili pomoci homeopatie. A na prdíky mu zabraly taky jen homeopatika. Homeopatie není jen placebo.Andrea Záhorcová
- Na bolest v krku nejčastěji používám Phytolaccu decandru a Lac caninum na levostranné bolesti.Adriana Nogová
- Na bolest v krku používám Homeogene, při chycených hlasivkách Homeovox. A samozřejmě na posílení imunity Oscillo.Veronika Moravcová
- Na bolest v krku jako první pomoc volím Homeovox a Oscillo.Radka Široká
PIZZA!
Autor: Mgr. Andrea Dovalová
Vypadá to tak, že z mých dětí vyrostou „pizzožrouti“. Pizza je jejich nejoblíbenější jídlo. Kamkoli se přijdeme najíst a v nabídce mají pizzu, jiné jídlo už ani nabízet nemusíme. Výběr je jasný. Dnes jsem jim pizzu připravila k večeři sama. Nejmladší dcerka mi přišla před spaním ještě třikrát poděkovat za tak skvělou večeři. Můj recept se od tradiční pizzy trochu liší, ale je velmi chutná.

Zdroj: sxc
Potřebujeme:
půl kostky droždí
3 dl teplé vody
2 ČL soli
3 PL mletého lněného semínka
špetku koriandru
špaldovou a polohrubou mouku – dohromady 600–700 g
0,5 dl oleje
rajčatový protlak (nejlépe domácí, nebo BIO)
1–2 stroužky česneku
pepř mletý
sůl
sýr nakrájený na plátky (můžeme použít například goudu, nějaký uzený sýr a mozzarellu)
žampiony
kukuřici
kousek cukety
olivy
oregano nebo bazalku
Postup:
Čerstvé droždí smícháme s vodou, chvíli počkáme než nám "vyběhne". Pak přidáme sůl, koriandr, lněné semínko a olej. Postupně zamícháme mouku a vypracujeme hladké těsto. Mísu přikryjeme a dáme do tepla. Necháme kynout, než zdvojnásobí objem. Pak těsto rozdělíme na dvě části a podle množství času buď vyválíme, nebo rozložíme na plech a ručně vytáhneme až na kraje plechu.
Těsto namažeme rajčatovým protlakem, do kterého jsme přidali prolisovaný česnek, sůl a pepř. Na protlak klademe sýr, nasypeme na plátky nakrájené žampiony a cuketu, kukuřici a olivy. Na závěr pizzu posypeme oreganem, nebo bazalkou.
Pečeme na 220°C.
- TIP: Pizzu si naši kluci rádi nosí i ke svačince do školy – tu jim připravím tak, že malý bochánek těsta vytáhnu do kruhu, polovinu namažu protlakem, posypu sýrem a ostatními ingrediencemi a tu čistou polovinu těsta překlopím a trochu přitlačím. Vznikne „pizza-kapsička“, kterou peču stejně jako klasickou pizzu.
Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.
Svet Homeopatie na sociálních sítích