Navigace po stránce

Víte, že ...

Pampeliška (Taraxacum) obsahuje vitamin A. List pampelišky obsahuje více betakarotenu než mrkev, rovněž květ je bohatý na karotenoidy. Obsahuje i vitamin B, C a D, který vedle pampelišky obsahuje z rostlin už jen kopřiva, petržel, oves, avokádo a houby. Při dnešních pokusech prováděných v Japonsku a USA na myších bylo pozorováno, že pampeliška působí proti rakovině a má vliv na imunitu. Taraxacum je rovněž výborný homeopatický lék na žaludeční a žlučníkové záchvaty a na bolesti hlavy žaludečního původu. Doporučuje se na jaře k detoxikaci jater a žlučníku v ředění 5 CH 2x denně 5 granulí.

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

Zase pondělí…

Autor: Lucie Pilátová

Tak tuhle větu si pro sebe každé pondělní ráno nejspíš říkáme všichni, tedy minimálně ti, kteří upalují do pracovního procesu, místo aby sjížděli alpské kopce, či se slunili kdesi v Tichomoří. Důvodů, proč se nám nechce ráno do práce je mnoho, nechuť překonat je obrovská a jediným stimulantem k výkonu vstanu a jdu, povětšinou bývá fakt, že je třeba platit složenky. Co s tím? 

Ilustrační foto
Zdroj: sxc

Všimli jste si někdy, jak se v pondělí, zdánlivě zničehonic, vynoří hromada problémů, kterou by nezdolal snad ani statný horolezec? No, ono to popravdě tak úplně zničehonic nebude. Stačí si jenom vzpomenout na předcházející čtvrtek a pátek, kdy jsme spokojeně odsouvali nepříjemnosti až na ono pondělí, protože přece ve čtvrtek ani v pátek se takové věci stejně vyřešit nedají. A k tomu přibyly další potíže. Nepříjemný kolega či kolegyně, s nímž budete muset zase strávit celý týden, šéfova oblíbená porada o pondělním dopoledni, a to nemluvě o práci jako takové, v níž si už nějakou dobu připadáte celkem vyhořelí.

Jak na pondělní stres

  • V první řadě neodsouvejte úkoly z minulého týdne na ten následující. Už dávno neplatí, že v pátek se jezdí na chatu hned po obědě, takže nikdo nikde nebude. A je pořád příjemnější úkol alespoň rozpracovat, než se do něj pouštět při pondělku, kdy se nám myšlenky stáčejí k víkendovým aktivitám.
  • V neděli odpoledne vyrazte na projížďku na kole nebo na pěší výlet. Pobyt na vzduchu s pohybovou aktivitou vás utahá, lépe se vám bude spát, a tedy snáz budete čelit pondělním nepříjemnostem.
  • Pokud jste nenechali úkoly na poslední chvíli, nejspíš nemusíte mít obavy z porady. Zamyslete se nad tím, zda můžete předložit nějaký návrh, který by vedl ke zlepšení pracovních cílů, navrhujte řešení, projevte aktivitu a netvařte se, že vás to nebere. Stejně se z porady nevyvlečete, snažte se ji proto přežít alespoň bez ztráty kytičky…
  • Představa nepříjemně se tvářící kolegyně a rýpavého kolegy elánu skutečně nepřidá. Pokud se vaše vztahy ani přes domluvu a upozornění, co vám vadí, nezlepší, nezbývá, než si jich nevšímat. Nezapomeňte, že vždycky může být hůř.
  • Asi nejvíce frustrující je pocit z toho, že vám vaše práce už nic nedává, přestala vás bavit, nemotivuje vás. S takovou je pondělní vstávání tuplem za trest a leckdy máte co dělat, abyste se ke vstávání vůbec donutili. Takže změna práce? I to je řešení. Ještě před tím je ale vhodné promluvit s nadřízeným a zeptat se třeba na možnosti, které vám může jako zaměstnavatel nabídnout, abyste se posunuli někam dál.

Trápí vás obavy, strach?

V životě už to tak bývá, že je třeba dělat důležitá rozhodnutí a překonávat různé překážky. Někomu to jde snadno, jiný má z podobných věcí obavy, může ho přepadat i úzkost z toho, co bude, apod. V takových situacích vám pomůže se svěřit například partnerovi, kamarádům, nejbližším lidem. A pokud se vám ani potom neuleví, vyzkoušejte homeopatika

Naše tipy:

  • Pokud jste přepracovaní, unavení, v noci špatně spíte a budíte se kolem 4. hodiny ranní, vyzkoušejte homeopatikum Nux vomica 15 C v dávce 5 granulí 2x denně.
  • Pro podnikatele, který je uspěchaný a má stále pocit, že něco nestíhá, je zase vhodnější  Argentum nitricum 15 C 5 granulí 2-3x denně.
  • Máte-li nepravidelnou pracovní dobu s nočními směnami, nebo pokud jste matka s malým dítětem, která často v noci vstává, jste unavená a podrážděná, potřebujete homeopatický lék Cocculus indicus 15 C. Podáváme 3-4x denně 5 granulí až do zlepšení stavu.
  • Jste-li naopak velmi unaveni po nadměrné psychické zátěži, např. po zkouškovém období, uzávěrce v práci, vyzkoušejte homeopatický lék Phosphoricum acidum 15 C 2-3x denně 5 granulí. Lék je vhodný i pro lidi, kteří prošli velkým citovým traumatem (např. rozvod, smrt blízkého člověka).

V případě složitějších problémů, jako např. deprese, je vhodné obrátit se na lékaře homeopata.

 

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Lucie Pilátová

Autor: Lucie Pilátovánovinářka

"Mám ráda inteligentní humor, napínavé detektivky, dobré víno a jídlo, různé kouty světa, baví mě život a živí mě písmenka."

Moje moto: "... o životě s nadhledem a ironií, jedině tak se totiž z toho všeho nezblázníte:-)"

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 2.10.2022 05:58

COPYRIGHT © 2010 - 2022 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze