Navigace po stránce

Víte, že ...

Sedmikráska (Bellis perenis) byla ve středověku často používanou rostlinou? V mnoha částech Evropy bylo zvykem mísit šťávu ze sedmikrásek s mlékem a dávat ji štěňatům. Psíci pak nerostli a zůstávali jako mazlíčci, které si paničky dávaly na klín. V homepatii je lékem první volby při poranění hlubokých tkání a po velkých chirurgických výkonech (podáváme v ředění 9 CH 3x denně 5 granulí). Je i výtečným lékem starých dělníků zahradníků, které bolí záda v bederní oblasti a také při poškození páteře u profesionálních řidičů (podáváme v ředění 15 CH 2-3x denně 5 granulí).

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Pohybový systém a poruchy pozornosti

Autor: PhDr. Radana Poděbradská, Ph.D.

Tyto dva termíny spolu mohou úzce souviset. Jak?

Ilustrační foto
Zdroj: Lucie Nestrašilová

Naše schopnost soustředit se závisí na mnoha faktorech, např. na stupni únavy, nastavení vegetativního nervového systému, schopnosti koncentrovat se a dalších. Mezi tyto faktory spadá také optimální nastavení pohybového systému. Jestliže náš pohybový systém nemá schopnost dobře stabilizovat trup a hlavu, nemají naše senzory možnost optimálně pracovat. Pokud se musíme neustále vrtět, měnit pozici, pak trpí i naše pozornost. Tuto situaci lze pozorovat i u dětí, které mají v pohybovém systému problém, které např. bolí záda. Na bolest zad reaguje obvykle tělo nejdřív tak, že se intuitivně snaží změnit polohu. Změna polohy totiž znamená zapojení jiných svalových vláken, a ta původně zapojená si tak mohou odpočinout.

Tedy pokud má vaše dítě poruchy pozornosti, je dobré myslet také na příčinu v pohybovém systému. Samozřejmě tomu bývá často i naopak, že má dítě poruchy pozornosti z jiné příčiny a jelikož se nemůže soustředit, vrtí se.

Rozkrýt příčinu poruchy pozornosti nebývá snadné, ale kineziologický rozbor, který může udělat fyzioterapeutmůže pomoci. Je to vyšetření poměrně rychlé a bezbolestné.

Navíc poruchy pozornosti a poznávacích schopností v sobě často zahrnují také poruchy poznávání svého vlastního těla – vnímání polohy, vlastního tělového schématu a další.

Máte-li dítě s poruchami pozornosti či poznávacích schopností, myslete i na jeho pohybový systém. To že je dítě neposedné neznamená, že má dostatek pohybu a že je jeho tělesná schránka v pořádku.

Pěkné dny přeje Radana.

 

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

PhDr. Radana Poděbradská, Ph.D.

Autor: PhDr. Radana Poděbradská, Ph.D.fyzioterapeutka

 Jsem tělem i duší fyzioterapeut, který od roku 2005 rozšířil paletu svých možností v terapii o homeopatii. Mám velkou radost z toho, že mohu své děti a okolí často ušetřit užívání klasické medicíny a naopak podpořit "samoléčitelské" schopnosti, které jsou schované v každém z nás. V praxi se věnuji také předpisu tělesné zátěže u pacientů s obezitou a vzdělávání fyzioterapeutů.

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 16.9.2019 12:17

COPYRIGHT © 2010 - 2019 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze