Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Pohybový systém a poruchy pozornosti

Autor: PhDr. Radana Poděbradská, Ph.D.

Tyto dva termíny spolu mohou úzce souviset. Jak?

Ilustrační foto
Zdroj: Lucie Nestrašilová

Naše schopnost soustředit se závisí na mnoha faktorech, např. na stupni únavy, nastavení vegetativního nervového systému, schopnosti koncentrovat se a dalších. Mezi tyto faktory spadá také optimální nastavení pohybového systému. Jestliže náš pohybový systém nemá schopnost dobře stabilizovat trup a hlavu, nemají naše senzory možnost optimálně pracovat. Pokud se musíme neustále vrtět, měnit pozici, pak trpí i naše pozornost. Tuto situaci lze pozorovat i u dětí, které mají v pohybovém systému problém, které např. bolí záda. Na bolest zad reaguje obvykle tělo nejdřív tak, že se intuitivně snaží změnit polohu. Změna polohy totiž znamená zapojení jiných svalových vláken, a ta původně zapojená si tak mohou odpočinout.

Tedy pokud má vaše dítě poruchy pozornosti, je dobré myslet také na příčinu v pohybovém systému. Samozřejmě tomu bývá často i naopak, že má dítě poruchy pozornosti z jiné příčiny a jelikož se nemůže soustředit, vrtí se.

Rozkrýt příčinu poruchy pozornosti nebývá snadné, ale kineziologický rozbor, který může udělat fyzioterapeutmůže pomoci. Je to vyšetření poměrně rychlé a bezbolestné.

Navíc poruchy pozornosti a poznávacích schopností v sobě často zahrnují také poruchy poznávání svého vlastního těla – vnímání polohy, vlastního tělového schématu a další.

Máte-li dítě s poruchami pozornosti či poznávacích schopností, myslete i na jeho pohybový systém. To že je dítě neposedné neznamená, že má dostatek pohybu a že je jeho tělesná schránka v pořádku.

Pěkné dny přeje Radana.

 

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

PhDr. Radana Poděbradská, Ph.D.

Autor: PhDr. Radana Poděbradská, Ph.D.fyzioterapeutka

 Jsem tělem i duší fyzioterapeut, který od roku 2005 rozšířil paletu svých možností v terapii o homeopatii. Mám velkou radost z toho, že mohu své děti a okolí často ušetřit užívání klasické medicíny a naopak podpořit "samoléčitelské" schopnosti, které jsou schované v každém z nás. V praxi se věnuji také předpisu tělesné zátěže u pacientů s obezitou a vzdělávání fyzioterapeutů.

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 27.2.2020 20:13

COPYRIGHT © 2010 - 2020 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze