Navigace po stránce

Víte, že ...

Sedmikráska (Bellis perenis) byla ve středověku často používanou rostlinou? V mnoha částech Evropy bylo zvykem mísit šťávu ze sedmikrásek s mlékem a dávat ji štěňatům. Psíci pak nerostli a zůstávali jako mazlíčci, které si paničky dávaly na klín. V homepatii je lékem první volby při poranění hlubokých tkání a po velkých chirurgických výkonech (podáváme v ředění 9 CH 3x denně 5 granulí). Je i výtečným lékem starých dělníků zahradníků, které bolí záda v bederní oblasti a také při poškození páteře u profesionálních řidičů (podáváme v ředění 15 CH 2-3x denně 5 granulí).

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Zázračná Belladonna

Autor: Doc. PhDr. Radana Jesenická, Ph.D.

Kolikrát mi už pomohla. To snad ani nespočítám, a proto jsem se rozhodla napsat pár svých zkušeností. Belladonu rozhodně doporučuji mít doma po ruce.

Ilustrační foto
Zdroj: www.hla-homeopatie.cz

Obecná doporučení homeopatického léku Belladona jsou velmi obsáhlá, a lze je najít jistě nejen na stránkách Světa homeopatie. Já bych vám dnes ráda napsala, ve kterých konkrétních situacích tento lék naší rodině pomohl. Z vlastní zkušenosti vím, že nic nepomůže si homeopatický lék dobře spojit s užíváním tak, jako vlastní prožitek, úspěšné léčení, rychlá pomoc. Když se vám Belladona osvědčí, budete ji mít vždycky po ruce☺

Bolesti hlavy – pulzující bolest hlavy v rytmu tepu, zhoršující se při předklonu, který způsobí větší prokrvení této oblasti.

Zánět očních spojivek – konkrétně při po podráždění šamponem, či sprchovým gelem.

Bolesti ucha – zánět středního ucha ve všech fázích, výborná v počínající fázi, kdy se zánět nemusí ani plně rozvinout.

Bolesti zubů – pulzující bolesti zubů vzniklé bez příčiny, nebo po zákroku stomatologa.

Zánět dásní – např. po poranění zubním kartáčkem, mezizubním kartáčkem nebo zubní nití.

Bolesti v krku – počínající zánět hltanu a hrtanu se zčervenáním v krku a bolestmi při polykání.

Panaricium – zánět v oblasti nehtového lůžka, velmi dobré pro děti, kterým zarůstají nehty a ne zřídka se stane, že se část nehtového lůžka zanítí.

Úpal – s režimovými opatření téměř to jediné, čím můžete zmírnit průběh onemocnění.

Ekzém ve fázi počátečního výsevu – červená, lehce oteklá a svědící ložiska.

To je jen malý výčet mých zkušeností s účinky Belladony. Jsou to situace, do kterých se párkrát za život dostane téměř každý.

Před týdnem jsem Belladonou vlastně náhodou vyléčila zánět předkožky, přestože jsem Belladonu podala pro jiné potíže☺

Pokud začnete pozorovat na sobě nebo svých blízkých známky lokálního zánětu, neváhejte vyzkoušet účinky homeopatického léku Belladona. Často se zánět plně nerozvine a Belladona pomůže tělu zvládnout narušení křehké rovnováhy vlastními silami. Pro co nejlepší efekt je potřeba podat Belladonu co nejdříve a často, ve velmi akutní fázi onemocnění i každých 10 minut, s úlevou intervaly postupně prodlužovat. U nás doma stojí Belladona hned vedle Arniky☺

Vaše Radana 

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Doc. PhDr. Radana Jesenická, Ph.D.

Autor: Doc. PhDr. Radana Jesenická, Ph.D.fyzioterapeutka

 Jsem tělem i duší fyzioterapeut, který od roku 2005 rozšířil paletu svých možností v terapii o homeopatii. Mám velkou radost z toho, že mohu své děti a okolí často ušetřit užívání klasické medicíny a naopak podpořit "samoléčitelské" schopnosti, které jsou schované v každém z nás. V praxi se věnuji také předpisu tělesné zátěže u pacientů s obezitou a vzdělávání fyzioterapeutů.

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 27.7.2021 08:37

COPYRIGHT © 2010 - 2021 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze