Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

10 důvodů pro přírodní certifikovanou kosmetiku

Autor: Lucie Pilátová

Napadlo vás někdy přečíst si etikety na kosmetických výrobcích? Zkuste to a možná, stejně jako v mém případě, poletí všechny vaše šampony, mýdla, krémy a bůhvíco dalšího kosmetického do koše. Přesně tady totiž začaly moje důvody, proč používám přírodní kosmetiku…

 

Ilustrační foto
Zdroj: www.biosalon.cz
  1. Čtení etiket kosmetických výrobků leckdy představuje detektivku, a to nejenom díky drobnému písmu, na které budete nejspíš potřebovat lupu, ale i vzhledem k tajuplným ingrediencím, po jejichž rozluštění zjistíte, že kromě propagovaných výživných látek si na sebe plácáte i ne právě bezpečnou chemickou směs.
  2. Nechci se mýt kupříkladu v parabenech. To jsou totiž deriváty formaldehydu. Používají se jako konzervanty, takže vyhnout se jim není bohužel nijak snadné. Že negativně ovlivňují lidské zdraví asi netřeba zdůrazňovat. Máte rádi, když vám mýdlo, šampon či zubní pasta pořádně pění? Fajn. A teď si představte, že za to může sodium lauryl sulfát, což je tenzid, který vzniká jako vedlejší produkt při zpracování ropy. Řešením je tedy přírodní kosmetika, která se vyrábí bez konzervantů a samozřejmě ani zdaleka tolik nepění. Sice nevydrží x let, zato máte jistotu, že do sebe nehustíte nic škodlivého.
  3. Krásné vlasy, to je sen každé ženy, a přiznejme si to na rovinu, ani muži nepohrdnou dobře vypadající kšticí. Hitem je silikon. Ano přesně ten, který se přidává do ňader. V kosmetickém průmyslu ho využívají nejenom výrobci šamponů, ale také krémů nebo make-upů. Vašim vlasům dodá lesk, objem a doslova je uhladí, což umí i s pletí. Až sem hezké, dál špatné. Silikon totiž oboje doslova obalí, přesně řečeno, začne je dusit. Výsledkem je pleť s rozšiřujícími se póry a lámající se vlasy. Není tedy lepší sáhnout po přírodních šamponech, které obsahují výtažky z bylin a různé oleje, jež dodají vlasům potřebnou hydrataci a tedy i lesk?
  4. A co minerální oleje? To je jak z kosmetické příručky, že. Nicméně si nalijme čistého vína. Jedná se totiž o produkt z ropy s podobným účinkem jako silikon. A další důvod pro přírodní kosmetiku – minerální oleje totiž při dlouhodobém používání ucpávají póry a spouští ekzémy.
  5. Potíte se? Pak určitě používáte deodoranty, antiperspiranty a další pomocníky zabraňující tomuto nepříjemnému problému. A víte, že si na sebe natíráte ftaláty, které způsobují riziko astmatu, alergií a mohou negativně ovlivnit také funkce některých orgánů? Mimochodem, pocení je zcela přirozená reakce těla. Na to pamatuje přírodní kosmetika, která svými deodoranty potlačuje především leckdy nepříjemný pach.
  6. A propó, vůně, kdo by rád krásně nevoněl. Takže každý určitě vlastní nějaký ten parfém, toaletní vodu apod. No a v nich potom xylenové pižmo, což je fixátor, který, laicky řečeno, vám zajistí, že budete dlouho vonět. A protože se hlavně parfémy aplikují přímo na kůži, asi byste měli vědět, že při průniku kůží do organismu se xylenové pižmo nechová jako slušňák, ale naopak si přihřívá svou polívčičku negativních dopadů na zdraví. Pro mě jasná alternativa – vůně přírodní.
  7. Díky přírodním látkám obsaženým v přírodní kosmetice dochází k podpoře přirozené funkce pokožky. Rostlinné složky tak našemu tělu dodávají vitamíny v přírodní formě, antioxidanty a hydratační látky. Suroviny jsou podrobovány velmi pečlivému výběru a certifikovaná přírodní kosmetika musí splňovat velmi přísné standardy. To, že tomu tak opravdu je, garantují například ochranné známky BDIH, CPK, CPK bio, EcoCert, Soil Association Organic Standard atd.
  8. Je tedy nezpochybnitelným faktem, že ne každému vůně přírodní kosmetiky sedne. Důvod je celkem nasnadě. Místo syntetických parfémů v přírodní kosmetice najdete pouze přírodní éterické oleje. Přírodní složky mohou být také důvodem alergické reakce. Ta se ale může objevit i při používání kosmetiky běžné. Jenže díky jasně definovaným složkám, snáz najdete přírodní variantu, která vám bude opravdu vyhovovat.
  9. Znáte to, někdy máte z něčeho strach, na něco vztek, bojíte se, zkrátka emoce s vámi cloumají o sto šest. V takovou chvilku je načase zahalit se vhodnými přírodními vůněmi, které, ať už samy nebo v různých kompozicích, mohou sloužit i jako podpůrné aromaterapeutikum ke zlepšení nálady a emocí jako takových.
  10. Zbytečné tahání peněz z kapsy? Jak se to vezme. Přírodní kosmetika totiž vydrží poměrně dlouho, protože například k umytí vlasů stačí opravdu pár kapek šamponu, stejně jako mýdla. Běžné kosmetiky spotřebujete při každodenním používání podstatně více. Jak to tak vypadá, jsou to celkem snadné počty. A to nemluvě o tom, nakolik je přírodní alternativa zdravější.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Lucie Pilátová

Autor: Lucie Pilátovánovinářka

"Mám ráda inteligentní humor, napínavé detektivky, dobré víno a jídlo, různé kouty světa, baví mě život a živí mě písmenka."

Moje moto: "... o životě s nadhledem a ironií, jedině tak se totiž z toho všeho nezblázníte:-)"

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 28.9.2021 12:08

COPYRIGHT © 2010 - 2021 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze