Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

Valentýnské jídlo pro muže

Autor: Mgr. Andrea Dovalová

Říká se, že láska prochází žaludkem. Čím jsem starší, tím tomu věřím víc. Není však nutné, aby se muž nasytil a aby mu sebevíc chutnalo (jistě, i to je důležité). Spíše si však myslím, že to tajemné kouzlo bude ukryto v přípravě a konzumaci...

Ilustrační foto
Zdroj: Andrea Dovalová

Ingredience:

Vařená rýže - na začátku přípravy přidáme do vody trochu kurkumy
ledový salát a umeocet
2 PL olivového oleje
špetka asafoetidy
špetka pískavice
čili paprička
cibule
česnek
kousek dýně
paprika
uvařené fazole - asi 3 dl
rajčatový protlak
sůl, majoránka, agávový sirup nebo cukr
kaše z dýně a cizrny (dýně podušená na cibuli, zmixovaná s cizrnou a česnekem)
křen

Postup:

Na olivovém oleji chvíli osmažíme asafoetidu, čili papričku a pískavici. Nasypeme na plátky nakrájený česnek, cibuli a papriku, na kostky nakrájenou dýni, osolíme a počkáme, až cibule změkne (pokud je potřeba, podlijeme vařící vodou). Poté přidáme fazole a rajčatový protlak, necháme projít varem, můžeme ještě dochutit - přisladit (třtinový cukr, agávový sirup), nebo přisolit. Před dokončením provoníme majoránkou.

Na talíř nabereme rýži, fazole, cizrnovou kaši - ozdobíme ji nastrouhaným křenem a ledovým salátem, který polijeme umeoctem.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Mgr. Andrea Dovalová

Autor: Mgr. Andrea Dovalovákoordinátor sociálních sítí, autorka článků, učitelka

Andrea je "duší" sociálních sítí Světa homeopatie. Jejich prostřednictvím je s Vámi každý den. Sdílí na nich vše, co se děje ve Světě homeopatie, ale i v dalších oblastech zdravého životního stylu. Naše čtenáře velmi inspiruje. Nejvíce čerpá ze svých životních zkušeností. Andrea je učitelkou (velmi kreativní), svou pozornost už několik let věnuje téměř výlučně svým čtyřem dětem. Zajímá ji zdravé stravování, sama vymýšlí originální recepty, kombinuje suroviny zdánlivě neslučitelné a vytváří z nich neuvěřitelné dobroty. O mnohé z nich se s Vámi ráda podělí. Má ráda ekologii, soběstačnost a nezávislost, miluje hudbu a přírodní tanec. Věnuje se různým výtvarným technikám.

"Díky svým dětem jsem se naučila zaměřit se více na to, jaké léky nám nabízí příroda. Už několik let v naší rodině používáme preventivně i léčebně bylinky, homeopatii, aromaterapii..."

 

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 29.11.2021 16:21

COPYRIGHT © 2010 - 2021 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze