Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

Chcete si protáhnout tělo a zklidnit mysl? Zkuste jógu!

Autor: Lucie Pilátová

Hledáte cvičení, které vám pomůže napravit bolavá záda, nebo byste se jenom rádi hýbali v rámci zdravotní prevence, ale nechce se vám poskakovat v tělocvičně při aerobiku či se mučit na posilovacích strojích? Možná pro vás bude dobrým řešením jóga.

 

Ilustrační foto
Zdroj: SXC

Jogínské, tisíce let staré cvičení původně vzniklo jako součást meditace. Ostatně tento význam si jóga během svého dlouhého trvání zachovala, jenom k posílení duševnímu přidala ještě to fyzické. Jóga se sestává z různých pozic, které jsou zaměřené na určité části těla. Celek pak tvoří komplex, díky němuž si uvolníte a protáhnete tělo celé.

Jak začít?

Pokud se s jógou teprve seznamujete, zvolte tzv. hatha jógu. Jedná se o klidné pomalé cvičení, během něhož se naučíte pracovat s tělem, tedy využívat pozice, které vám přinesou úlevu, současně správně dýchat a hlavně relaxovat. Až tohle cvičení zvládnete, uvidíte, jak se vám bude hodit třeba ve vypjatých životních situacích. U hathajógy je důležité se neustále soustředit na tělo a dýchání, a v uvolnění vnímat účinek jednotlivých pozic. Tato klasická jóga se hodí pro všechny, kteří nejsou v kondici, ať již ze zdravotních důvodů, či proto, že dlouho necvičili, a navíc se jí může věnovat kdokoli bez ohledu na věk.

Není jóga jako jóga…

…ale třeba power jóga. Vznikla ve snaze přiblížit jógu lidem dnešního hektického světa. Na rozdíl od tradiční jógy se pozice v power józe dynamicky střídají. A protože se důraz klade na sílu a ohebnost, power jóga využívá váhy vlastního těla a posiluje nejenom vnitřní, ale i vnější svaly, je fyzicky náročnější a můžete při ní i zhubnout.

A co si zacvičit v horku?

Říká se jí bikram jóga a bude se líbit všem, kteří mají rádi teplo. Tato jóga se totiž cvičí v interiéru vyhřátém na 42 stupňů C. Všech 26 pozic hatha jógy za sebou jde v přesně daném pořadí, v němž se stimulují jednotlivé části těla stlačováním, protahováním a posilováním. V horkém prostředí se tělo absolutně prokrví a tkáň regeneruje. Bikram neboli hot jóga vám pomůže při poruchách spánku nebo bolestech hlavy.

Můžu cvičit jógu?

Ano, i při zdravotních obtížích, protože cvičení lze upravit na míru podle aktuální potřeby. Jógu navíc můžete cvičit také v těhotenství, tj. speciální styl, který se jmenuje gravijóga. Ke cvičení vám bude stačit jenom pohodlné oblečení, podložka a láhev s vodou.

Jóga pomáhá

S pomocí jógy si nejenom zlepšíte pružnost těla, celkovou kondici, upravíte váhu, ale také zvýšíte koncentraci. Jóga vyrovnává mysl i tělo, zlepšuje rozvod lymfy a tím rovněž zvyšuje vaši imunitu.

 

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Lucie Pilátová

Autor: Lucie Pilátovánovinářka

"Mám ráda inteligentní humor, napínavé detektivky, dobré víno a jídlo, různé kouty světa, baví mě život a živí mě písmenka."

Moje moto: "... o životě s nadhledem a ironií, jedině tak se totiž z toho všeho nezblázníte:-)"

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 30.6.2022 18:32

COPYRIGHT © 2010 - 2022 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze