Navigace po stránce

Víte, že ...

Pampeliška (Taraxacum) obsahuje vitamin A. List pampelišky obsahuje více betakarotenu než mrkev, rovněž květ je bohatý na karotenoidy. Obsahuje i vitamin B, C a D, který vedle pampelišky obsahuje z rostlin už jen kopřiva, petržel, oves, avokádo a houby. Při dnešních pokusech prováděných v Japonsku a USA na myších bylo pozorováno, že pampeliška působí proti rakovině a má vliv na imunitu. Taraxacum je rovněž výborný homeopatický lék na žaludeční a žlučníkové záchvaty a na bolesti hlavy žaludečního původu. Doporučuje se na jaře k detoxikaci jater a žlučníku v ředění 5 CH 2x denně 5 granulí.

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

Co si pacienti myslí o homeopatii

Autor: Redakce

Už vás někdy napadlo, že patříte mezi "neléčitelné" pacienty? Nebo vám snad váš doktor řekl, že zdravotní problémy, kterými trpíte, nelze léčit žádnou další metodou?

Ilustrační foto
Zdroj: sxc

Do stejné skupiny pacientů patřilo také hodně z lidí, kteří se zapojili do níže uvedených studií. Byli ovšem příjemně překvapeni, že jim nakonec pomohla homeopatie. Náš článek se věnuje závěrům několika studií klinických výsledků a observačních studií, které se zabývaly názory pacientů na rozsah zlepšení jejích potíží.

Úvod

V Anglii, Evropě, Jižní Americe, na Kubě a v Indii se lidem v nemocnicích a zdravotnických zařízeních pravidelně dostává homeopatické léčby. Údaje nashromážděné na různých klinikách ukazují na druh léčených potíží, rychlost a trvanlivost případných zlepšení a stupeň spokojenosti pacientů s léčbou, kterou podstoupili. Výsledky ukázaly, že k nejspokojenějším pacientům často patří právě lidé, nad nimiž klasická medicína už zlomila hůl. Budeme jim říkat neléčitelní. Níže uvedená studie shrnuje zlepšení, kterého bylo u těchto pacientů dosaženo.

1. Anglie: u 70% pacientů došlo ke zlepšení chronických nemocí

V Homeopatické nemocnici v Bristolu (Bristol Homeopathic Hospital) probíhala po dobu 6 let studie ambulantních pacientů. Více než 70% z nich trpělo chronickým onemocněním, často po mnoho let. Pacienti vypověděli, že se po homeopatické léčbě zlepšili. Do studie se zapojilo 6 544 pacientů a 70,7% z nich uvedlo, že u nich došlo k pozitivním zdravotním změnám. 50,7% své zlepšení hodnotilo "daří se mi lépe" nebo "o mnoho lépe".

Léčené nemoci:
- ekzém
- astma
- migréna
- syndrom dráždivého tračníku (IBS)
- potíže s menopauzou
- zánětlivé onemocnění střev (ulcerózní kolitida a Crohnova nemoc)
- myalgická encefalomyelitida / chronický únavový syndrom (ME/CFS)
- rakovina
- deprese
- artritida.

2. Severní Irsko: "Teď už zase cítím naději"

Vláda Severního Irska prováděla studii se 713 pacienty. Její výsledky ukazují, že alternativní a komplementární terapie přinášejí pacientům výrazný zdravotní prospěch, a navíc úspory vládních výdajů na zdravotnictví - a že homeopatie je z nich nejlepší.

Studie se zabývala metodami jako akupunktura, chiropraxe, osteopatie, homeopatie, reflexologie, aromaterapie a masáže. K nejvýraznějšímu zlepšení (79%) docházelo u pacientů léčených homeopaticky. Následovala akupunktura (77%) a pacienti z ordinací chiropraxe nebo osteopatie vykazovali zlepšení v 56% případů.

Pacienti byli na léčení odesíláni svými ošetřujícími lékaři, často poté, kdy konvenční medicína selhala, s problémy jako:

- artritida
- bolesti kloubů, zad a krku
- fibromyalgie
- myalgická encefalitida (ME) nebo chronický únavový syndrom (CFS)
- problémy vázané na stres
- úzkost
- záchvaty paniky
- deprese
- nespavost
- hněv a agresivita
- bolesti hlavy a migrény
- třes a záškuby
- infekce hrudníku
- vysoký krevní tlak
- obezita
- psoriáza (lupénka).

Hodnocení ze strany pacientů, kteří se studie účastnili, jsou pochvalná a hřejivá, jako "znovu se cítím živý, už nejsem mrtvý" a "teď už zase cítím naději".

3. Dorset, Anglie: "Byla to homeopatie"

Místní homeopatická nemocnice v Drosetu (Dorset NHS Community Homeopathy Clinic) provedla studii, při níž 84% pacientů uvedlo zlepšení zdravotního stavu a 81% z nich dodalo, že k němu došlo díky homeopatii. Studie se věnovala mnoha různým nemocem, nejčastěji se vyskytovaly deprese, úzkost a zármutek.

4. Zařízení UK NHS: "Pozitivní výsledky"

Téměř 80% z 958 pacientů zapojených do studie, kteří homeopata navštívili dva a více krát, hovořilo o "pozitivních výsledcích" iv. K nejvýraznějšímu zlepšení docházelo u:

- úzkostí
- katarů
- kolik
- cystitid
- depresí
- ekzémů
- syndromu dráždivého tračníku (IBS)
- premenstruačního syndromu (PMS).

5. Německo a Švýcarsko: "Byla prokázána výrazná zlepšení co se týče závažnosti nemocí a kvality života a trvalá zlepšení..."

Tato multicentrická studie nasbírala informace od 3 079 pacientů, kteří se s homeopatií setkali poprvé, v různých centrech v Německu a Švýcarsku. Pacienti byli pozorováni po dobu 8 let. Studie přinesla zajímavá zjištění jako:

- v průměru došlo k dramatickým zlepšením co se týče závažnosti onemocnění a zlepšení byla trvalá,
- u lidí, kteří byli na počátku studie nejvíce nemocní, často docházelo k nejvýraznějším zlepšením,
- tři z deseti pacientů léčbu přerušili v důsledku výrazného zlepšení,
- došlo k významnému zvýšení skórů psychické i fyzické kvality života,
- děti se zlepšovaly rychleji než dospělí.

Autoři studie závěrem uvádějí: "U pacientů, kteří nějakou dobu docházeli na homeopatické léčení, došlo k výraznému a trvalému zlepšení co se týče závažnosti nemocí a kvality života. Naše zjištění naznačují, že léčení pomocí homeopatie může mít u pacientů v dlouhodobé péči lékaře trpících chronickými nemocemi příznivé účinky ".

6. Německo: Použití homeopatie u dětské rakoviny - "Doporučila bych ji i ostatním". 

V Německu se k léčení rakoviny u dětí používá nejčastěji ze všech alternativních metod léčení homeopatie. Většina rodičů, kteří se v této studii rozhodli pro homeopatii, s ní již měla předchozí zkušenosti a uvedla, že by ji doporučili v podobných situacích i ostatním. V porovnání s dalšími komplementárními metodami byla spokojenost s homeopatií hodnocena velmi vysoce. Většinu předepsání provedli homeopaté nelékaři.

7. Švýcarsko: "Zcela spokojený"

Velká studie (s 3 126 pacienty) prováděná švýcarskou vládou prokázala, že celková spokojenost pacientů léčených homeopaticky je výrazně vyšší, než spokojenost pacientů léčených konvenčními metodami. Homeopatické léčení je vnímáno jako metoda s malou rizikovostí a dva až tři krát nižším výskytem vedlejších účinků, než u léčby konvenční. Vědci zjistili, že 53% homeopatických pacientů je "zcela spokojených". U homeopatické skupiny byly zprávy o "pozitivních účincích" navzdory vyšší incidenci chronických potíží (40% vs. 17%) výrazně vyšší. vii

Homeopatie – Stojí za ty peníze?

Chceme-li zkoumat efekty nějakého přístupu nebo metody léčení v reálném světě, dáváme přednost studiím klinických výsledků a observačním studiím. Spojením obou typů studií získáme údaje o velké škále nejrůznějších nemocí, z nichž mnohé jsou vážné nebo chronické. Jejich výsledky ukazují, že bylo dosaženo výrazného zlepšení zdravotního stavu pacienta, a pacienti v nich vyjadřují vysoký stupeň spokojenosti. Některé z výše uvedených studií prokázaly také úspory nákladů na zdravotní péči. Protože "zdraví má cenu zlata" a pacienti trpící různými druhy zdravotních problémů zoufale potřebují léčebné metody, které jim přinesou pozitivní účinky a budou jim ku prospěchu i ve skutečném světě, představuje homeopatie jednu z forem medicíny, do níž rozhodně stojí za to investovat svoje peníze.

Literatura a použité zdroje:
1. Spence DS, Thompson EA, Barron SJ, ‘Homeopathic Treatment for Chronic Disease: A 6-Year, University-Hospital Outpatient Observational Study’, Journal of Alternative and Complementary Medicine, 2005, 11:793-798.
2. Department of Health, Social Services and Public Safety : Evaluation – Complementary and Alternative Medicines Pilot Project in Northern Ireland, May 2008, www.dhsspsni.gov.uk/final_report_from_smr_on_the_cam_pilot_project_-_may_2008.pdf
3. www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/22226315
4. www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/17015190
5. Claudia M. Witt, Rainer Lüdtke, Nils Mengler, and Stefan N. Willich, ‘How healthy are chronically ill patients after eight years of homeopathic treatment? – výsledky dlouhodobé observační studie, BMC Public Health, 8 (2008), 413, www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC2630323/
6. www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC2958565/
7. Marian F, Joost K, KD Saini, von Ammon K, Thurneysen A, Busato A. Patient satisfaction and side effects in primary care: An observational study comparing homeopathy and conventional medicine. BMC Complementary and Alternative Medicine 2008, 8:52. www.biomedcentral.com/1472-6882/8/52/abstract


Další informace najdete na:

homeopathyplus.com.au/what-do-patients-think-of-homeopathy/#sthash.gCsdB9wu.dpuf

 

 

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Redakce

Autor: Redakce

Informace, které ve Světě homeopatie.cz najdete, jsou garantovány týmem lékařů a dalších odborníků, kteří ve své každodenní praxi praktikují homeopatii.  

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 22.3.2023 11:11

COPYRIGHT © 2010 - 2023 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze