Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Co si pacienti myslí o homeopatii

Autor: Redakce

Už vás někdy napadlo, že patříte mezi "neléčitelné" pacienty? Nebo vám snad váš doktor řekl, že zdravotní problémy, kterými trpíte, nelze léčit žádnou další metodou?

Ilustrační foto
Zdroj: sxc

Do stejné skupiny pacientů patřilo také hodně z lidí, kteří se zapojili do níže uvedených studií. Byli ovšem příjemně překvapeni, že jim nakonec pomohla homeopatie. Náš článek se věnuje závěrům několika studií klinických výsledků a observačních studií, které se zabývaly názory pacientů na rozsah zlepšení jejích potíží.

Úvod

V Anglii, Evropě, Jižní Americe, na Kubě a v Indii se lidem v nemocnicích a zdravotnických zařízeních pravidelně dostává homeopatické léčby. Údaje nashromážděné na různých klinikách ukazují na druh léčených potíží, rychlost a trvanlivost případných zlepšení a stupeň spokojenosti pacientů s léčbou, kterou podstoupili. Výsledky ukázaly, že k nejspokojenějším pacientům často patří právě lidé, nad nimiž klasická medicína už zlomila hůl. Budeme jim říkat neléčitelní. Níže uvedená studie shrnuje zlepšení, kterého bylo u těchto pacientů dosaženo.

1. Anglie: u 70% pacientů došlo ke zlepšení chronických nemocí

V Homeopatické nemocnici v Bristolu (Bristol Homeopathic Hospital) probíhala po dobu 6 let studie ambulantních pacientů. Více než 70% z nich trpělo chronickým onemocněním, často po mnoho let. Pacienti vypověděli, že se po homeopatické léčbě zlepšili. Do studie se zapojilo 6 544 pacientů a 70,7% z nich uvedlo, že u nich došlo k pozitivním zdravotním změnám. 50,7% své zlepšení hodnotilo "daří se mi lépe" nebo "o mnoho lépe".

Léčené nemoci:
- ekzém
- astma
- migréna
- syndrom dráždivého tračníku (IBS)
- potíže s menopauzou
- zánětlivé onemocnění střev (ulcerózní kolitida a Crohnova nemoc)
- myalgická encefalomyelitida / chronický únavový syndrom (ME/CFS)
- rakovina
- deprese
- artritida.

2. Severní Irsko: "Teď už zase cítím naději"

Vláda Severního Irska prováděla studii se 713 pacienty. Její výsledky ukazují, že alternativní a komplementární terapie přinášejí pacientům výrazný zdravotní prospěch, a navíc úspory vládních výdajů na zdravotnictví - a že homeopatie je z nich nejlepší.

Studie se zabývala metodami jako akupunktura, chiropraxe, osteopatie, homeopatie, reflexologie, aromaterapie a masáže. K nejvýraznějšímu zlepšení (79%) docházelo u pacientů léčených homeopaticky. Následovala akupunktura (77%) a pacienti z ordinací chiropraxe nebo osteopatie vykazovali zlepšení v 56% případů.

Pacienti byli na léčení odesíláni svými ošetřujícími lékaři, často poté, kdy konvenční medicína selhala, s problémy jako:

- artritida
- bolesti kloubů, zad a krku
- fibromyalgie
- myalgická encefalitida (ME) nebo chronický únavový syndrom (CFS)
- problémy vázané na stres
- úzkost
- záchvaty paniky
- deprese
- nespavost
- hněv a agresivita
- bolesti hlavy a migrény
- třes a záškuby
- infekce hrudníku
- vysoký krevní tlak
- obezita
- psoriáza (lupénka).

Hodnocení ze strany pacientů, kteří se studie účastnili, jsou pochvalná a hřejivá, jako "znovu se cítím živý, už nejsem mrtvý" a "teď už zase cítím naději".

3. Dorset, Anglie: "Byla to homeopatie"

Místní homeopatická nemocnice v Drosetu (Dorset NHS Community Homeopathy Clinic) provedla studii, při níž 84% pacientů uvedlo zlepšení zdravotního stavu a 81% z nich dodalo, že k němu došlo díky homeopatii. Studie se věnovala mnoha různým nemocem, nejčastěji se vyskytovaly deprese, úzkost a zármutek.

4. Zařízení UK NHS: "Pozitivní výsledky"

Téměř 80% z 958 pacientů zapojených do studie, kteří homeopata navštívili dva a více krát, hovořilo o "pozitivních výsledcích" iv. K nejvýraznějšímu zlepšení docházelo u:

- úzkostí
- katarů
- kolik
- cystitid
- depresí
- ekzémů
- syndromu dráždivého tračníku (IBS)
- premenstruačního syndromu (PMS).

5. Německo a Švýcarsko: "Byla prokázána výrazná zlepšení co se týče závažnosti nemocí a kvality života a trvalá zlepšení..."

Tato multicentrická studie nasbírala informace od 3 079 pacientů, kteří se s homeopatií setkali poprvé, v různých centrech v Německu a Švýcarsku. Pacienti byli pozorováni po dobu 8 let. Studie přinesla zajímavá zjištění jako:

- v průměru došlo k dramatickým zlepšením co se týče závažnosti onemocnění a zlepšení byla trvalá,
- u lidí, kteří byli na počátku studie nejvíce nemocní, často docházelo k nejvýraznějším zlepšením,
- tři z deseti pacientů léčbu přerušili v důsledku výrazného zlepšení,
- došlo k významnému zvýšení skórů psychické i fyzické kvality života,
- děti se zlepšovaly rychleji než dospělí.

Autoři studie závěrem uvádějí: "U pacientů, kteří nějakou dobu docházeli na homeopatické léčení, došlo k výraznému a trvalému zlepšení co se týče závažnosti nemocí a kvality života. Naše zjištění naznačují, že léčení pomocí homeopatie může mít u pacientů v dlouhodobé péči lékaře trpících chronickými nemocemi příznivé účinky ".

6. Německo: Použití homeopatie u dětské rakoviny - "Doporučila bych ji i ostatním". 

V Německu se k léčení rakoviny u dětí používá nejčastěji ze všech alternativních metod léčení homeopatie. Většina rodičů, kteří se v této studii rozhodli pro homeopatii, s ní již měla předchozí zkušenosti a uvedla, že by ji doporučili v podobných situacích i ostatním. V porovnání s dalšími komplementárními metodami byla spokojenost s homeopatií hodnocena velmi vysoce. Většinu předepsání provedli homeopaté nelékaři.

7. Švýcarsko: "Zcela spokojený"

Velká studie (s 3 126 pacienty) prováděná švýcarskou vládou prokázala, že celková spokojenost pacientů léčených homeopaticky je výrazně vyšší, než spokojenost pacientů léčených konvenčními metodami. Homeopatické léčení je vnímáno jako metoda s malou rizikovostí a dva až tři krát nižším výskytem vedlejších účinků, než u léčby konvenční. Vědci zjistili, že 53% homeopatických pacientů je "zcela spokojených". U homeopatické skupiny byly zprávy o "pozitivních účincích" navzdory vyšší incidenci chronických potíží (40% vs. 17%) výrazně vyšší. vii

Homeopatie – Stojí za ty peníze?

Chceme-li zkoumat efekty nějakého přístupu nebo metody léčení v reálném světě, dáváme přednost studiím klinických výsledků a observačním studiím. Spojením obou typů studií získáme údaje o velké škále nejrůznějších nemocí, z nichž mnohé jsou vážné nebo chronické. Jejich výsledky ukazují, že bylo dosaženo výrazného zlepšení zdravotního stavu pacienta, a pacienti v nich vyjadřují vysoký stupeň spokojenosti. Některé z výše uvedených studií prokázaly také úspory nákladů na zdravotní péči. Protože "zdraví má cenu zlata" a pacienti trpící různými druhy zdravotních problémů zoufale potřebují léčebné metody, které jim přinesou pozitivní účinky a budou jim ku prospěchu i ve skutečném světě, představuje homeopatie jednu z forem medicíny, do níž rozhodně stojí za to investovat svoje peníze.

Literatura a použité zdroje:
1. Spence DS, Thompson EA, Barron SJ, ‘Homeopathic Treatment for Chronic Disease: A 6-Year, University-Hospital Outpatient Observational Study’, Journal of Alternative and Complementary Medicine, 2005, 11:793-798.
2. Department of Health, Social Services and Public Safety : Evaluation – Complementary and Alternative Medicines Pilot Project in Northern Ireland, May 2008, www.dhsspsni.gov.uk/final_report_from_smr_on_the_cam_pilot_project_-_may_2008.pdf
3. www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/22226315
4. www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/17015190
5. Claudia M. Witt, Rainer Lüdtke, Nils Mengler, and Stefan N. Willich, ‘How healthy are chronically ill patients after eight years of homeopathic treatment? – výsledky dlouhodobé observační studie, BMC Public Health, 8 (2008), 413, www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC2630323/
6. www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC2958565/
7. Marian F, Joost K, KD Saini, von Ammon K, Thurneysen A, Busato A. Patient satisfaction and side effects in primary care: An observational study comparing homeopathy and conventional medicine. BMC Complementary and Alternative Medicine 2008, 8:52. www.biomedcentral.com/1472-6882/8/52/abstract


Další informace najdete na:

homeopathyplus.com.au/what-do-patients-think-of-homeopathy/#sthash.gCsdB9wu.dpuf

 

 

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Redakce

Autor: Redakce

Informace, které ve Světě homeopatie.cz najdete, jsou garantovány týmem lékařů a dalších odborníků, kteří ve své každodenní praxi praktikují homeopatii.  

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 29.9.2020 06:54

COPYRIGHT © 2010 - 2020 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze