Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Asparagus (Chřest) je lék na prostatu a ledviny? Dříve homeopaté užívali tinkturu z chřestu na ledvinové kameny. Při akutním zánětu močového měchýře, když nemáte po ruce žádný lék, můžete uvařit čaj z chřestu a petržele, který má účinek na diurézu a může vám pomoci. Kromě působení na zánět močových cest působí lék v homeopatickém ředění také na rýmu, bolesti levého ramene. Tento lék u nás bohužel není v homeopatickém ředění dostupný.

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Jak dědeček málem na ples nedorazil

Autor: Mgr. Andrea Dovalová

Pololetní prázdniny jsme se rozhodli strávit u mých rodičů. Když jsem se s maminkou telefonicky domlouvala na podrobnostech, pozvala nás na ples rodičů tamní školy. S manželem jsme se moc těšili, protože jsme letos ještě „neplesali“ a navíc jsme věděli, že s babičkou a dědečkem bude legrace.

Ilustrační foto
Zdroj: Andrea Dovalová

Večer před plesem říká kýchající děda: „Asi na mě něco leze, nějaká viróza...

Babička se vyděsila, že si nezatančí... Chtěla jsem mamce pomoct, tak jsem se zeptala, co ho trápí. „Bolí mě v krku.", odvětil dědeček.

„Jak Tě to bolí? Škrábe, bolest vystřeluje do ucha...máš i rýmu? Chceš homeopatika?“, pokračovala jsem ve výslechu.

„Pálí mě v nose, teče mi z nosu voda, bolí v krku a z krku i ucho. Stejně mi to nepomůže.“

Tatínkova skepse se mi nelíbila, protože Homeogéne mu už několikrát pomohl. Zvolila jsem taktiku němého útoku. Řekla jsem jen: „Tati, otevři pusu.", nasypala jsem mu dávku Oscilla, po chvilce Paragrippe (pro jistotu, kdyby nastoupil i pocit zchvácenosti). Do půllitrové láhve jsem rozpustila Phytolaccu a Allium cepa. Děda směs popíjel každých dvacet minut. Než šel spát, dostal ještě do ruky balení Homeogéne s instrukcí, ať si ho schová pod polštář a pokaždé, když v noci procitne vycucá jednu tabletu.

Ráno za námi děda přišel do kuchyně s trochu rozpačitým úsměvem, protože věděl, že má první otázka se bude týkat jeho zdraví.

Ne, už mě to nebolí, ne, ani ucho...“, přiznal:-)

A tak se zaradovala i babička a šla si chystat střevíce na večerní ples. Nakonec děda na ples dorazil a všichni jsme si to krásně užili.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Mgr. Andrea Dovalová

Autor: Mgr. Andrea Dovalovákoordinátor sociálních sítí, autorka článků, učitelka

Andrea je "duší" sociálních sítí Světa homeopatie. Jejich prostřednictvím je s Vámi každý den. Sdílí na nich vše, co se děje ve Světě homeopatie, ale i v dalších oblastech zdravého životního stylu. Naše čtenáře velmi inspiruje. Nejvíce čerpá ze svých životních zkušeností. Andrea je učitelkou (velmi kreativní), svou pozornost už několik let věnuje téměř výlučně svým čtyřem dětem. Zajímá ji zdravé stravování, sama vymýšlí originální recepty, kombinuje suroviny zdánlivě neslučitelné a vytváří z nich neuvěřitelné dobroty. O mnohé z nich se s Vámi ráda podělí. Má ráda ekologii, soběstačnost a nezávislost, miluje hudbu a přírodní tanec. Věnuje se různým výtvarným technikám.

"Díky svým dětem jsem se naučila zaměřit se více na to, jaké léky nám nabízí příroda. Už několik let v naší rodině používáme preventivně i léčebně bylinky, homeopatii, aromaterapii..."

 

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 12.5.2021 20:05

COPYRIGHT © 2010 - 2021 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze