Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

ŠKOLA - první krok k samostatnosti, ale i omezení dohledu rodičů...

Autor: Lucie Nestrašilová

První třída je dalším z mezníků života našich dětí. Dovolím si tvrdit, že je to první kontakt se samostatností. I když jsem se plus minus jednou za čas snažila vést svého nejmladšího syna k samostatnosti, velikost naší rodiny, kdy měl vždy někoho po ruce, mu příliš činností, které by musel vykonávat zcela sám, dělat neumožnilo.

Ilustrační foto
Zdroj: Lucie Nestrašilová

V první třídě je vše jinak. První školní týden se zdál být ve smyslu “jsem pořád s ním” ještě nadějný. Kromě toho, že školní docházka nebyla delší než 2 pětačtyřicetiminutové "hodiny", jsem stále jako rodič mohla doprovázet svého syna v rámci školy, kam se mi zachtělo. A tak jsem mu “tu” pomohla se zutím bot, obutím přezůvek, srovnáním aktovky, vyndáním svačinky,… Až přišel týden druhý, měsíc pátý… A všechno je jinak! Od druhého týdne jsme byli školou požádáni, abychom děti opustili již před šatnami, že vše zvládnou samy. Nejdřív jsme se zalekla: “Jak to sám zvládne?!”, ale časem se ukázalo, že když nás děti nemají za sebou, zvládnou věci pro nás do té doby nemožné. Nicméně radost z nabyté samostatnosti vystřídal můj vztek nad ztracenými tepláky, nenalezeném tričku, rozbitém boxu na svačinku a pečlivě rozlité šťávě v aktovce.

Teď v zimě se navíc přidal problém s nedostatečným oblékáním. To, jak mám své dítě obléknout, když je venku zima a v budově školy teplo, se mi nějak řešit daří. Jak mám ale ovlivnit, zda si na školní hřiště oblékne syn na mikinu bundu a dá si na hlavu čepici, na to jsem dosud nepřišla. Pravda, má sebou dozor v podobě jinak fajn paní družinářky, která je venku zcela zahalena do bundy, šály, čepice i rukavic, ale dohlédnout na 30 dětí je nad její možnosti. A tak se občas stane, že najdu své dítko v mínusovém počasí na hřišti polooděnné. Stálo se to nejednou i v případě, kdy syna vyzvedne jeho starší bratr, kterému nedojde, že malý bráška nešel ráno do školy bez bundy a takovou “maličkost” jako je menší bratr v lehkém tričku už vůbec neřeší. “Ale mami, on mi řekl, že ráno bundu neměl.”. Můžu se sice zamyslet nad zvládnutím své výchovné role, ale to mi dítě bez bundy a čepice opravdu nezahřeje.

A tak čas od času, ačkoli moje homeopaticky "živené" děti normálně nemarodí, doma zaslechnu pšíkání, pokašlávání, stížnosti na pobolívání v krku… “Čímpak to asi bude, co myslíte?”, hudruji směrem k dětem.

Nezbývá než mít po ruce léky první pomoci. Jsou-li dítka nachlazená, je kontraproduktivní brát do ruky klasické léky. Tyhle stavy zvládáme v pohodě s homeopatiky. U nás doma začínáme vždy Oscillem (pozn. Oscillococcinum), pro případ náhlého nachlazení z promrznutí nám nikdy nechybí Aconitum napellus 9 C

V případě jiných akutních potíží otvírám (jak jinak:-) Svět homeopatie a hledám v radách našich lékařů. Inspirovat se můžete i vy...

  • Poznámka redakce: Pokud máte nějaký tip pro matky, které řeší, jak nejvhodněji obkléknout své dítko v zimě do školy, naše redakce plná matek vám bude vděčna. Své tipy posílejte na e-mail: info@svethomeopatie.cz. Nejlepší tipy odměníme dárečkem:-)

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Lucie Nestrašilová

Autor: Lucie Nestrašilovášéfredaktorka, manažerka Homeopatické lékařské asociace

Lucka je zakladatelkou a šéfredaktorkou Světa homeopatie. Stála u zrodu tohoto portálu a intenzivně se podílí na jeho každodenní tvorbě. Snaží se Vám, čtenářům, naslouchat a neustále pro Vás vymýšlí nové projekty. Inspiraci pro nová témata hledá ve svém každodenním životě, který nejraději tráví se svou početnou rodinou. Její život je plný sportu. Ráda běhá, jezdí na in-linech a relaxuje na zimních stadionech, neboť hokej je její "druhý" život, který sdílí se svými dětmi. Lucie současně pracuje jako manažerka Homeopatické lékařské asociace. Mnoho let se věnuje dobrovolnictví a nadační činnosti a snaží se nejen prostřednictvím Světa homeopatie pomáhat druhým.

Motto: „Práce pro Svět homeopatie je pro mě stále velkou výzvou. Mám velkou radost, že se nám podařilo vytvořit tak skvělý redakční tým plný motivovaných, zapálených a inspirujících lidí. Ráda se setkávám s lékaři a dalšími odborníky na homeopatii a naslouchám jejich zkušenostem. Stejně tak ráda poslouchám své přátele, ale i lidi, které "náhodou" potkám. Je krásné, když máte své zájmy a zkušenosti s kým sdílet. I po 8 letech "u homeopatie" získávám stále nové poznatky a pevně věřím, že díky Světu homeopatie bude homeopatie a zdravý životní styl blízký i Vám.“

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 29.9.2020 07:35

COPYRIGHT © 2010 - 2020 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze