Navigace po stránce

Víte, že ...

Sedmikráska (Bellis perenis) byla ve středověku často používanou rostlinou? V mnoha částech Evropy bylo zvykem mísit šťávu ze sedmikrásek s mlékem a dávat ji štěňatům. Psíci pak nerostli a zůstávali jako mazlíčci, které si paničky dávaly na klín. V homepatii je lékem první volby při poranění hlubokých tkání a po velkých chirurgických výkonech (podáváme v ředění 9 CH 3x denně 5 granulí). Je i výtečným lékem starých dělníků zahradníků, které bolí záda v bederní oblasti a také při poškození páteře u profesionálních řidičů (podáváme v ředění 15 CH 2-3x denně 5 granulí).

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Necítíte se dobře, ale přesto MUSÍTE fungovat? Vyzkoušejte Paragrippe a Pu-erh...

Autor: Mgr. Andrea Dovalová

I když jsem si po předvánočním poklusu říkala, že v novém roce to bude jinak, zatím se mi zpomalit nedaří. V neděli večer vypadá následující týden harmonicky, ale už v pondělí ráno je všechno jinak. Aktivity si nás najdou - a nebo si je najdeme sami?

Ilustrační foto
Zdroj: Wikipedia.org

Dá se pak čekat, že tělo si o odpočinek řekne samo. A to je dobře. Perpetum mobile zatím nikdo nevymyslel...

Stejně tak jsem potřebu zastavení pocítila minulý týden i já. Ráno mne chytla bolest v krku, zadní rýma, pobolívaly mě uši. Nejraději bych si šla lehnout. Jenže to byl den, kdy můj muž odjížděl na dva dny mimo domov a já jsem měla před sebou náročný den, kdy jsem prostě MUSELA fungovat.

První pomoc byla dávka oscilla, přidala jsem C-vitamín, echinaceovou tinkturu, v průběhu dne ještě i Paragrippe. I přesto jsem měla stále pocit, že ještě něco potřebuju... Po chvilce jsem přišla na to, že to má být čaj Pu-erh se zázvorem a skořicí. A opravdu - v průběhu dne jsem vypila tři půllitrové hrníčky a do večera jsem se cítila dobře.
Čaj Pu-erh téměř neobsahuje kofein, poskytuje množství minerálů i stopových prvků (zinek, železo, hořčík, vápník, selén, mangán). 

V současnosti ho známe jako čaj, který snižuje hladinu cholesterolu a pomáha hubnout (pít ho mohou i hubení lidé, protože odbourává pouze přebytečný tuk). Působí příznivě na trávící soustavu, podporuje činnost žaludku, rozšiřuje cévy a snižuje krevní tlak.

V čínské medicíně je považován za “uklízeče“ lidského těla, má mnohé léčebné účinky: rozkládá tuky, čistí střeva, pomáhá při nadýmání, detoxikuje, podporuje koncentraci, podporuje proudění čchi.

V čem mi pomohl?

Pu-erh podporuje léčbu nachlazení a vyhání z těla chlad. Přidáním zázvoru a skořice jsem podpořila zahřívací i protivirový účinek. 

Včera večer se cítil hodně vyčerpaný náš Adámek, dala jsem mu hrníček Pu-erhu, ráno znovu, podpořila jsem Paragrippem.

 

  • TIP: Pokud nejsme zrovna nemocní a chceme tento čaj zkusit, chutná výborně s rýžovým mlékem. Když si chce někdo opravdu hodně smlsnout, může přidat lžičku medu...

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Mgr. Andrea Dovalová

Autor: Mgr. Andrea Dovalovákoordinátor sociálních sítí, autorka článků, učitelka

Andrea je "duší" sociálních sítí Světa homeopatie. Jejich prostřednictvím je s Vámi každý den. Sdílí na nich vše, co se děje ve Světě homeopatie, ale i v dalších oblastech zdravého životního stylu. Naše čtenáře velmi inspiruje. Nejvíce čerpá ze svých životních zkušeností. Andrea je učitelkou (velmi kreativní), svou pozornost už několik let věnuje téměř výlučně svým čtyřem dětem. Zajímá ji zdravé stravování, sama vymýšlí originální recepty, kombinuje suroviny zdánlivě neslučitelné a vytváří z nich neuvěřitelné dobroty. O mnohé z nich se s Vámi ráda podělí. Má ráda ekologii, soběstačnost a nezávislost, miluje hudbu a přírodní tanec. Věnuje se různým výtvarným technikám.

"Díky svým dětem jsem se naučila zaměřit se více na to, jaké léky nám nabízí příroda. Už několik let v naší rodině používáme preventivně i léčebně bylinky, homeopatii, aromaterapii..."

 

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 13.6.2021 23:01

COPYRIGHT © 2010 - 2021 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze