Navigace po stránce

Víte, že ...

Sedmikráska (Bellis perenis) byla ve středověku často používanou rostlinou? V mnoha částech Evropy bylo zvykem mísit šťávu ze sedmikrásek s mlékem a dávat ji štěňatům. Psíci pak nerostli a zůstávali jako mazlíčci, které si paničky dávaly na klín. V homepatii je lékem první volby při poranění hlubokých tkání a po velkých chirurgických výkonech (podáváme v ředění 9 CH 3x denně 5 granulí). Je i výtečným lékem starých dělníků zahradníků, které bolí záda v bederní oblasti a také při poškození páteře u profesionálních řidičů (podáváme v ředění 15 CH 2-3x denně 5 granulí).

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Hřejivý salát z čínského zelí pro zimní období

Autor: Redakce

Přišla zima. Za okny sněží, silnice klouzají a ačkoli to dlouho vypadalo, že se zima v tomto roce neprobudí, je tu a s ní i potřeba se zahřát. Dnes se s vámi podělíme o recept naší pravidelné čtenářky Heleny, která chtěla inspirovat nejen naši redakci, ale i vás:-)

Ilustrační foto
Zdroj: Helena Vacovská Jankovcová

Ingredience:

1/2 kapusty čínské
1/2 pórku 
1 větší mrkev 
1 větší stroužek česneku
čerstvý zázvor
1/2 kávové lžičky mleté kurkumy  
1/2 červené papriky masité
nudle široké z tvrdé pšenice (případně normální nebo rýžové) 
cca 100 dkg krůtího masa - prsou (nakrájené na kostičky - nemusí být)
olej, sůl, 1/3 sypaných sušených bylinek do polévky

Postup:

Krůtí maso omyjeme, osušíme, na pánvi s nepřilnavým dnem zahřejeme olej a orestujeme. Mírně osolíme a přidáme dobře omytý, na kolečka nakrájený a osušený porek. Po pár minutách přidáme oloupaný a najemno rozdrcený česnek a přidáme spolu se zázvorem, který si oloupeme a nakrojíme na 2-3 menší kostičky (aby je bylo možno na konci vylovit).

Omyjeme čínské zelí a nakrájíme na menší proužky. Mrkev omyjeme/oloupeme a pomocí škrabky na brambory podélně odkrájíme jednotlivé pásky (můžeme nastrouhat, ale salát má s pásky lepší konzistenci). Do směsi s pórkem na pánvi vmícháme lžičku kurkumy a necháme ohřát - někde po straně prohřejme s olejem, aby se uvolnil zdraví prospěšný kurkumin! Asi po minutě přidáme nasekané zelí a mrkev, podlijeme 2 lžícemi vody (dle potřeby), přidáme papriku nakrájenou na kostičky, přikryjeme a necháme 10 minut pod pokličkou podusit. Po deseti minutách by mělo zelí povolit. Vmícháme zbytek koření, necháme ještě minutku produsit a zlehka vmícháme nudle. Před podáváním vyjmeme kousky zázvoru a podáváme ještě teplé.

Dobrou chuť.

 

Poznámka redakce:

Čtenářce Heleně velmi děkujeme. Pokud se i vy chcete s našimi čtenáři podělit o dobrý (v tomto období ideálně "zahřívací") recept, pošlete nám ho na e-mail redakce info@svethomeopatie.cz nebo na náš facebookový profil. Autory zveřejněných receptů odměníme.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Redakce

Autor: Redakce

Informace, které ve Světě homeopatie.cz najdete, jsou garantovány týmem lékařů a dalších odborníků, kteří ve své každodenní praxi praktikují homeopatii.  

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 9.8.2020 10:37

COPYRIGHT © 2010 - 2020 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze