Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Reklama: Viburcol pro klidné dítě

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Chřipkové menu

Autor: Lucie Pilátová

Chřipka. Už vás toto zdánlivě neškodné onemocnění, které, správně neléčené, může ovšem nadělat pořádnou paseku, letos dostihlo, anebo se o to pokouší? Ať tak či onak, rozhodně stojí za to si připomenout pár osvědčených rad, jak se s chřipkou úspěšně vypořádat…

Ilustrační foto
Zdroj: SXC

Že bychom ji měli vyležet, ví dnes snad už každé malé dítě. Co je ale při léčbě chřipky rovněž důležité, je stravovací a pitný režim.

Pozor na horké

Chřipka je horečnaté onemocnění, takže je třeba zvýšit příjem tekutin. Výborné jsou bylinkové čaje, např. z květů bezu černého, máty peprné, ale také třeba řebříčku nebo třapatky. Čaj by měl být ideálně vlažný, nikoli horký. Je vhodné ho střídat s obyčejnou vodou, minerálkou nebo ovocnými ředěnými šťávami. Minimálně v prvních dnech byste se měli vyhnout kávě a především alkoholickým nápojům. I když bývá leckdy čaj s rumem brán jako ,,lék“ právě na chřipku, sem rozhodně nepatří.

Štiplavé hody

Boj s chřipkou lze významně podpořit i konzumací některých druhů potravin a jídla. Patří sem česnek, který obsahuje velké množství antioxidantů, čímž zvyšuje obranyschopnost organismu. Pokud česnek nepatří k vašim oblíbeným přísadám, zkuste cibulovou šťávu smíchanou s medem.

Jako podpůrný přírodní lék proti horečce, ale i kašli, funguje zázvor. Ideálně jako čerstvý zázvorový čaj, který získáte zalitím dvou čajových lžiček nastrouhaného nebo pokrájeného zázvoru horkou vodou. Necháte louhovat cca 5 minut a pijete teplý.

Je vhodné zvýšit příjem vitamínu C, nejlépe přírodního. Nezapomeňte si proto do čaje vymačkat citron, lahodný je i pomeranč nebo mandarinka, a přidejte zeleninu. Vynikající je syrové kysané zelí. Pokud vám toho zelenina či ovoce zas tak moc neříkají, měli byste denně vypít alespoň sklenici 100% ovocného džusu nebo zeleninové šťávy.

Osvědčený recept, jak bojovat s nachlazením a chřipkou představuje slepičí nebo kuřecí vývar. Nejenom že dokáže uvolnit dýchací cesty, ale hlavně dodá tělu dostatek energie, potřebné k překonání nemoci.

A co homeopatie?

"Při prevenci i léčbě chřipky vám pomůže i homeopatie", říká zkušený lékař, odborník v homeopatii, MUDr. Jaroslav Čupera. "Od prvních příznaků je vhodné podávat homeopatický přípravek Oscillococcinum. První dávku co nejdříve a pak 1 tubu 3x denně po dobu 1-3 dní. Oscillococcinum je lékem, který má nejvyšší stupeň vědeckého důkazu účinnosti nejen v léčbě, ale i v prevenci chřipky."

Jednotlivé fáze léčby chřipky a přehled užívání konkrétních homeopatických léků najdete v článku pana doktora Čupery "Homeopatická léčba chřipky".

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Lucie Pilátová

Autor: Lucie Pilátovánovinářka

"Mám ráda inteligentní humor, napínavé detektivky, dobré víno a jídlo, různé kouty světa, baví mě život a živí mě písmenka."

Moje moto: "... o životě s nadhledem a ironií, jedině tak se totiž z toho všeho nezblázníte:-)"

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 25.6.2017 14:02

COPYRIGHT © 2010 - 2017 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze