Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Asparagus (Chřest) je lék na prostatu a ledviny? Dříve homeopaté užívali tinkturu z chřestu na ledvinové kameny. Při akutním zánětu močového měchýře, když nemáte po ruce žádný lék, můžete uvařit čaj z chřestu a petržele, který má účinek na diurézu a může vám pomoci. Kromě působení na zánět močových cest působí lék v homeopatickém ředění také na rýmu, bolesti levého ramene. Tento lék u nás bohužel není v homeopatickém ředění dostupný.

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

Chřipkové menu

Autor: Lucie Pilátová

Chřipka. Už vás toto zdánlivě neškodné onemocnění, které, správně neléčené, může ovšem nadělat pořádnou paseku, letos dostihlo, anebo se o to pokouší? Ať tak či onak, rozhodně stojí za to si připomenout pár osvědčených rad, jak se s chřipkou úspěšně vypořádat…

Ilustrační foto
Zdroj: SXC

Že bychom ji měli vyležet, ví dnes snad už každé malé dítě. Co je ale při léčbě chřipky rovněž důležité, je stravovací a pitný režim.

Pozor na horké

Chřipka je horečnaté onemocnění, takže je třeba zvýšit příjem tekutin. Výborné jsou bylinkové čaje, např. z květů bezu černého, máty peprné, ale také třeba řebříčku nebo třapatky. Čaj by měl být ideálně vlažný, nikoli horký. Je vhodné ho střídat s obyčejnou vodou, minerálkou nebo ovocnými ředěnými šťávami. Minimálně v prvních dnech byste se měli vyhnout kávě a především alkoholickým nápojům. I když bývá leckdy čaj s rumem brán jako ,,lék“ právě na chřipku, sem rozhodně nepatří.

Štiplavé hody

Boj s chřipkou lze významně podpořit i konzumací některých druhů potravin a jídla. Patří sem česnek, který obsahuje velké množství antioxidantů, čímž zvyšuje obranyschopnost organismu. Pokud česnek nepatří k vašim oblíbeným přísadám, zkuste cibulovou šťávu smíchanou s medem.

Jako podpůrný přírodní lék proti horečce, ale i kašli, funguje zázvor. Ideálně jako čerstvý zázvorový čaj, který získáte zalitím dvou čajových lžiček nastrouhaného nebo pokrájeného zázvoru horkou vodou. Necháte louhovat cca 5 minut a pijete teplý.

Je vhodné zvýšit příjem vitamínu C, nejlépe přírodního. Nezapomeňte si proto do čaje vymačkat citron, lahodný je i pomeranč nebo mandarinka, a přidejte zeleninu. Vynikající je syrové kysané zelí. Pokud vám toho zelenina či ovoce zas tak moc neříkají, měli byste denně vypít alespoň sklenici 100% ovocného džusu nebo zeleninové šťávy.

Osvědčený recept, jak bojovat s nachlazením a chřipkou představuje slepičí nebo kuřecí vývar. Nejenom že dokáže uvolnit dýchací cesty, ale hlavně dodá tělu dostatek energie, potřebné k překonání nemoci.

A co homeopatie?

"Při prevenci i léčbě chřipky vám pomůže i homeopatie", říká zkušený lékař, odborník v homeopatii, MUDr. Jaroslav Čupera. "Od prvních příznaků je vhodné podávat homeopatický přípravek Oscillococcinum. První dávku co nejdříve a pak 1 tubu 3x denně po dobu 1-3 dní. Oscillococcinum je lékem, který má nejvyšší stupeň vědeckého důkazu účinnosti nejen v léčbě, ale i v prevenci chřipky."

Jednotlivé fáze léčby chřipky a přehled užívání konkrétních homeopatických léků najdete v článku pana doktora Čupery "Homeopatická léčba chřipky".

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Lucie Pilátová

Autor: Lucie Pilátovánovinářka

"Mám ráda inteligentní humor, napínavé detektivky, dobré víno a jídlo, různé kouty světa, baví mě život a živí mě písmenka."

Moje moto: "... o životě s nadhledem a ironií, jedině tak se totiž z toho všeho nezblázníte:-)"

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 2.10.2022 04:35

COPYRIGHT © 2010 - 2022 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze