Rychlé rady
Víte, že ...
Víte, že Asparagus (Chřest) je lék na prostatu a ledviny? Dříve homeopaté užívali tinkturu z chřestu na ledvinové kameny. Při akutním zánětu močového měchýře, když nemáte po ruce žádný lék, můžete uvařit čaj z chřestu a petržele, který má účinek na diurézu a může vám pomoci. Kromě působení na zánět močových cest působí lék v homeopatickém ředění také na rýmu, bolesti levého ramene. Tento lék u nás bohužel není v homeopatickém ředění dostupný.
Napsali jste nán
- Homeopatie je úžasná léčba! Jako laik se s ní léčím více než 15 let! V současnosti v našem věku 75 let a 70 užíváme Oscillococinum a virózu zvládáme bezvadně!Měli by jej podávat ve všech důchodových zařízeních. Nechápeme, jak lidská hloupost nemá mezí. Němcová Vlastimila
- Můj syn měl v močovém měchýři bakterii, na kterou zabírají pouze jedny ATB podávané do žíly a my jsme se ji zbavili pomoci homeopatie. A na prdíky mu zabraly taky jen homeopatika. Homeopatie není jen placebo.Andrea Záhorcová
- Na bolest v krku nejčastěji používám Phytolaccu decandru a Lac caninum na levostranné bolesti.Adriana Nogová
- Na bolest v krku používám Homeogene, při chycených hlasivkách Homeovox. A samozřejmě na posílení imunity Oscillo.Veronika Moravcová
- Na bolest v krku jako první pomoc volím Homeovox a Oscillo.Radka Široká
Chřipkové menu
Autor: Lucie Pilátová
Chřipka. Už vás toto zdánlivě neškodné onemocnění, které, správně neléčené, může ovšem nadělat pořádnou paseku, letos dostihlo, anebo se o to pokouší? Ať tak či onak, rozhodně stojí za to si připomenout pár osvědčených rad, jak se s chřipkou úspěšně vypořádat…

Zdroj: SXC
Že bychom ji měli vyležet, ví dnes snad už každé malé dítě. Co je ale při léčbě chřipky rovněž důležité, je stravovací a pitný režim.
Pozor na horké
Chřipka je horečnaté onemocnění, takže je třeba zvýšit příjem tekutin. Výborné jsou bylinkové čaje, např. z květů bezu černého, máty peprné, ale také třeba řebříčku nebo třapatky. Čaj by měl být ideálně vlažný, nikoli horký. Je vhodné ho střídat s obyčejnou vodou, minerálkou nebo ovocnými ředěnými šťávami. Minimálně v prvních dnech byste se měli vyhnout kávě a především alkoholickým nápojům. I když bývá leckdy čaj s rumem brán jako ,,lék“ právě na chřipku, sem rozhodně nepatří.
Štiplavé hody
Boj s chřipkou lze významně podpořit i konzumací některých druhů potravin a jídla. Patří sem česnek, který obsahuje velké množství antioxidantů, čímž zvyšuje obranyschopnost organismu. Pokud česnek nepatří k vašim oblíbeným přísadám, zkuste cibulovou šťávu smíchanou s medem.
Jako podpůrný přírodní lék proti horečce, ale i kašli, funguje zázvor. Ideálně jako čerstvý zázvorový čaj, který získáte zalitím dvou čajových lžiček nastrouhaného nebo pokrájeného zázvoru horkou vodou. Necháte louhovat cca 5 minut a pijete teplý.
Je vhodné zvýšit příjem vitamínu C, nejlépe přírodního. Nezapomeňte si proto do čaje vymačkat citron, lahodný je i pomeranč nebo mandarinka, a přidejte zeleninu. Vynikající je syrové kysané zelí. Pokud vám toho zelenina či ovoce zas tak moc neříkají, měli byste denně vypít alespoň sklenici 100% ovocného džusu nebo zeleninové šťávy.
Osvědčený recept, jak bojovat s nachlazením a chřipkou představuje slepičí nebo kuřecí vývar. Nejenom že dokáže uvolnit dýchací cesty, ale hlavně dodá tělu dostatek energie, potřebné k překonání nemoci.
A co homeopatie?
"Při prevenci i léčbě chřipky vám pomůže i homeopatie", říká zkušený lékař, odborník v homeopatii, MUDr. Jaroslav Čupera. "Od prvních příznaků je vhodné podávat homeopatický přípravek Oscillococcinum. První dávku co nejdříve a pak 1 tubu 3x denně po dobu 1-3 dní. Oscillococcinum je lékem, který má nejvyšší stupeň vědeckého důkazu účinnosti nejen v léčbě, ale i v prevenci chřipky."
Jednotlivé fáze léčby chřipky a přehled užívání konkrétních homeopatických léků najdete v článku pana doktora Čupery "Homeopatická léčba chřipky".
Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.
Svet Homeopatie na sociálních sítích