Navigace po stránce

Víte, že ...

Pampeliška (Taraxacum) obsahuje vitamin A. List pampelišky obsahuje více betakarotenu než mrkev, rovněž květ je bohatý na karotenoidy. Obsahuje i vitamin B, C a D, který vedle pampelišky obsahuje z rostlin už jen kopřiva, petržel, oves, avokádo a houby. Při dnešních pokusech prováděných v Japonsku a USA na myších bylo pozorováno, že pampeliška působí proti rakovině a má vliv na imunitu. Taraxacum je rovněž výborný homeopatický lék na žaludeční a žlučníkové záchvaty a na bolesti hlavy žaludečního původu. Doporučuje se na jaře k detoxikaci jater a žlučníku v ředění 5 CH 2x denně 5 granulí.

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Lednoví ledoví sněhuláčci

Autor: Mgr. Andrea Dovalová

Minulý týden jsme s dětmi hodně tvořili. Aby to u nás po odstrojení stromečku a povánočním odzdobení bytu vypadalo pěkně a tématicky, vyrobily jsme si sněhuláčky.

Ilustrační foto
Zdroj: Andrea Dovalová

Každé dítě si zvolilo jemu blízkou techniku: Dorotka šila ponožkové sněhuláky, Klárinka lepila na kelímek od jogurtového nápoje knoflíčky a obličeje sněhuláka a Adámek plstil obrázek z ovčí vlny. Jergušek měl hodně úkolů do školy a tak tvoření zatím jen plánuje.

Znáte to - tvůrčí činnost vyžaduje hodně energie a malé umělce co chvíli napadne, že by něco snědli. Aby svačinka ladila s výtvory, připravila jsem dětem muffinové sněhuláky.

Potřebujeme:

1 hrníček špaldové celozrnné mouky
1 hrníček polohrubé mouky
3/4 hrníčku třtinového cukru
kypřící prášek bez fosfátů (nebo jedlou sodu)
1 dl oleje
přibližně 1 hrníček mléka (můžeme nahradit obilným nebo vodou)
2 kapky kvalitní pomerančové silice
na zdobení: strouhaný kokos, rozinky, sušené brusinky a datle

Postup:

V misce smícháme nejdříve suché ingredience. Pak přidáme olej, silici, mléko a zamícháme. Pečeme ve formách na muffiny. Ještě horké muffiny potřeme javorovým sirupem a „zasněžíme“ kokosem. Oči sněhuláčků uděláme z rozinek, nosíky z brusinek a pusinky z nakrájených datlí.

  • Tip: Naši kluci se ve škole rádi pochlubí, když mají ke svačince něco výjimečného. Aby se jim kokos nevysypal do svačinového boxíku, přilepila jsem pro ně javorovým sirupem navrh muffinů placičku marcipánu.

 

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Mgr. Andrea Dovalová

Autor: Mgr. Andrea Dovalovákoordinátor sociálních sítí, autorka článků, učitelka

Andrea je "duší" sociálních sítí Světa homeopatie. Jejich prostřednictvím je s Vámi každý den. Sdílí na nich vše, co se děje ve Světě homeopatie, ale i v dalších oblastech zdravého životního stylu. Naše čtenáře velmi inspiruje. Nejvíce čerpá ze svých životních zkušeností. Andrea je učitelkou (velmi kreativní), svou pozornost už několik let věnuje téměř výlučně svým čtyřem dětem. Zajímá ji zdravé stravování, sama vymýšlí originální recepty, kombinuje suroviny zdánlivě neslučitelné a vytváří z nich neuvěřitelné dobroty. O mnohé z nich se s Vámi ráda podělí. Má ráda ekologii, soběstačnost a nezávislost, miluje hudbu a přírodní tanec. Věnuje se různým výtvarným technikám.

"Díky svým dětem jsem se naučila zaměřit se více na to, jaké léky nám nabízí příroda. Už několik let v naší rodině používáme preventivně i léčebně bylinky, homeopatii, aromaterapii..."

 

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 28.5.2020 05:47

COPYRIGHT © 2010 - 2020 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze