Navigace po stránce

Víte, že ...

Pampeliška (Taraxacum) obsahuje vitamin A. List pampelišky obsahuje více betakarotenu než mrkev, rovněž květ je bohatý na karotenoidy. Obsahuje i vitamin B, C a D, který vedle pampelišky obsahuje z rostlin už jen kopřiva, petržel, oves, avokádo a houby. Při dnešních pokusech prováděných v Japonsku a USA na myších bylo pozorováno, že pampeliška působí proti rakovině a má vliv na imunitu. Taraxacum je rovněž výborný homeopatický lék na žaludeční a žlučníkové záchvaty a na bolesti hlavy žaludečního původu. Doporučuje se na jaře k detoxikaci jater a žlučníku v ředění 5 CH 2x denně 5 granulí.

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Takové normální ráno

Autor: PhDr. Radana Poděbradská, Ph.D.

Kdo má malé děti, tahle rána určitě zná. Místo klasického schématu, kdy každý jasně ví co a kdy má dělat, např. kdy na něj přijde řada v koupelně apod., se něco zvrtne… 

Ilustrační foto

Třeba bude pro vás náš příběh motivací k využití homeopatie. Tak například dnes. Náš syn se ve tři ráno probudil. "Asi špatný sen", řekla jsem si. Při ukládání do postele zmínil, že ho bolí ouško, ale zase usnul. Ráno už byly slzičky, že ouško bolí. A moje volba?

V první řadě jsem ihned podala homeopatický lék Belladonna, který působí na příznaky lokálního zánětu. Tento lék bývá spojován s užitím při horečce, ale stejně dobře působí na lokální zánět. Poté jsem podala lék Ferrum phosphoricum, který má účinek rovněž v oblasti lokálního překrvení. Navíc pomůže při únavě a podpoří funkci jater. Poslední mou volbou byl lék Phytolacca decandra. Tento lék zlepšuje drenáž lymfatických cest v oblasti nosu, krku a uší. Vyjmenované léky jsem podala v rychlém sledu a protože jsou u nás „v kurzu“ také bylinky, s odstupem 30 minut jsem podala Lichořeřišnici, která opět tlumí zánět. Pro tuto chvíli bylo po bolesti. Pokud se vám podaří zasáhnout ve velmi raném stádiu onemocnění, nemusí se vůbec rozvinout. Aby tomu tak bylo, je dobré mít některé homeopatické léky vždy po ruce.

Současně se synovými slzičkami vstává dcera s bolestí celé levé ruky. Včera si poranila prst o zárubně dveří. Znáte to - naprosto nepochopitelně se prst ocitl v dírce v zárubních, křup a bylo to. Už včera dostala opakovaně homeopatický lék Arnika montana, dnes ráno opět. Navíc jsem zhmožděná místa namazala krémem s Arnikou.

Uf, není to jednoduché, ale s homeopatiky je to rozhodně snazší. Zase kouzlím úsměvy na těch krásných dětských tvářičkách.

Pěkný takový normální den přeje vaše Radana.

 

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Akutní bolest uší u dětí

Zánět středního ucha

Rýma

 

 

Reklama: Sedatif PC

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

PhDr. Radana Poděbradská, Ph.D.

Autor: PhDr. Radana Poděbradská, Ph.D.fyzioterapeutka

 Jsem tělem i duší fyzioterapeut, který od roku 2005 rozšířil paletu svých možností v terapii o homeopatii. Mám velkou radost z toho, že mohu své děti a okolí často ušetřit užívání klasické medicíny a naopak podpořit "samoléčitelské" schopnosti, které jsou schované v každém z nás. V praxi se věnuji také předpisu tělesné zátěže u pacientů s obezitou a vzdělávání fyzioterapeutů.

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 25.8.2019 00:44

COPYRIGHT © 2010 - 2019 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze