Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Asparagus (Chřest) je lék na prostatu a ledviny? Dříve homeopaté užívali tinkturu z chřestu na ledvinové kameny. Při akutním zánětu močového měchýře, když nemáte po ruce žádný lék, můžete uvařit čaj z chřestu a petržele, který má účinek na diurézu a může vám pomoci. Kromě působení na zánět močových cest působí lék v homeopatickém ředění také na rýmu, bolesti levého ramene. Tento lék u nás bohužel není v homeopatickém ředění dostupný.

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

BODY ART v kampani za homeopatii

Autor: MUDr. Eva Kettmannová

Několik Britských celebrit zvolilo originální způsob, jak zviditelnit svůj vztah k homeopatii a současně zvýšit informovanost veřejnosti o této léčbě. V rámci kampaně „Homeopathy Worked for Me“ si nechali namalovat svůj oblíbený homeopatický lék na vlastní tělo.

Ilustrační foto
Zdroj: Louise Hazel a Alice Barlow, Homeopathy Works for Me

Herečka Alice Barlow se s homeopatií teprve seznamuje. Mezi její první dobré zkušenosti patří využití homeopatie na jevišti - díky ní lépe zvládá trému. Alice chce svou účastí na této kampani podpořit možnost volby homeopatie jako léčebné metody pro každého. Na předkolení si nechala namalovat Digitalis (náprstník), v homeopatii se využívá například na léčbu arytmie.

Louise Hazel, atletka, která reprezentovala svou zemi na Olympijských hrách v roce 2012, přísahá na homeopatický lék Arnika montana. Užívá jej u sportovních zranění.

Stacey Dooley a Janey Lee Grace, zdroj: Homeopathy Worked for Me

Televizní moderátorka Stacey Dooley si nechala na na dekolt namalovat Gelsemium sempervirens (jasmín virginský). V homeopatickém ředění se používá jako uklidňující prostředek proti nervozitě a anticipační úzkosti. Poprvé zkusila homeopatika na panický strach z letu. V rámci své profese se častému létání nevyhne a právě díky Gelsemiu to zvládá mnohem líp. Dodává, že se jí tento homeopatický lék osvědčil i proti chřipce.

Zpěvačka a DJ Janey Lee Grace je vášnivou zástankyní přírodní léčby. Věří, že lidé by měli vzít své zdraví do vlastních rukou a zkusit přírodní léčbu. „Poprvé jsem se s homeopatií seznámila před 15 lety, když jsem byla těhotná se s svým prvním dítětem - rodila jsem v úžasné nemocnici, kde porodní asistentky předepisovaly homeopatické léky během porodu.“, říká Janey Lee Grace a dodává, že pak pokračovala s homeopatickou léčbou běžných onemocnění u svých dětí a také se jí tato léčebná metoda osvědčila v léčbě různých ženských problémů.

Vedení Britské homeopatické asociace se k této kampani vyjádřilo následovně:
"Jsme moc rádi, že se ke kampani přidalo tolik silných, krásných žen a otevřeně mluví o svých osobních zkušenostech s homeopatií. Jejich zkušenost zrcadlí zkušenosti stovek tisíců občanů Spojeného království, kteří užívají homeopatii. Naše celebrity poskytují nástin ze zkušeností pacientů, což přesvědčivě demonstruje, že homeopatie má co nabídnout. Pomocí této kampaně bychom chtěli povzbudit ostatní, aby se homeopatie mohla stát součástí jejich života a starostlivosti o zdraví.

Zdroj: HOMEOPATHY WORKED FOR ME  

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

MUDr. Eva Kettmannová

Autor: MUDr. Eva Kettmannováalergolog a klinický imunolog, odborník v homeopatii

Eva je spoluautorkou Světa homeopatie. Stála u jeho tvorby a mnoho let se aktivně podílela na jeho každodenním chodu. Pro budoucnost homeopatie v České republice považuje za nezbytné, aby se v homeopatii erudovaní lékaři podíleli na zvyšování informovanosti pacientů o možnostech této léčby, proto spolu s Lucií vytvořily časopis "Okénko do Světahomeopatie", který je distribuován do čekáren praktických i odborných lékařů a do lékáren. Eva má svou lékařskou praxi zaměřenou dnes již výlučně na celostní medicínu. Kromě homeopatie využívá i Bachovu terapii, Schüsslerovy soli, aromaterapii, gemmoterapii a diagnostickou metodu EAV. Při plánování témat pro Svět homeopatie ji inspirují vlastní pacienti, jakož i její čtyři děti. Svůj volný čas ráda tráví v přírodě s nordic walking hůlkami, cvičí jógu a nejraději  čte klasickou literaturu.

Jak sama říká: "Dobrý homeopat musí být trochu psycholog, trochu vědec a současně i umělec, aby dokázal pochopit pacientův problém a najít řešení (nikoliv podle tabulek a guidelinů jako v klasické medicíně). Je to obrovská výzva, nutí člověka, aby se celý život vzdělával, přehodnocoval své názory a postoje a hledal definici slova „zdraví“ v různých oborech a oblastech života. A to mě právě na této metodě fascinuje - je důstojná nejen k pacientovi, ale také k lékaři, dává mu možnost jít svoji vlastní cestou."

Motto: „Homeopatie nám lékařům vytrvale připomíná, jakou má naše tělo úžasnou vrozenou schopnost sebeléčení.“

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 22.3.2023 11:02

COPYRIGHT © 2010 - 2023 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze