Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Sedím ve vlaku...

Autor: Lucie Nestrašilová

Sedím ve vlaku. Mým cílem je Brno. Nejezdím vlakem často, v zimním období však služby Českých drah občas využiji. Na den, kdy mám naplánovanou pracovní schůzku s cílem vyjet po D1 z Prahy směr Brno, televizní zpravodajství s téměř jistou pravidelností hlásí hrozbu tvorby ledovek nebo náledí. V takovém případě je pro mě vlak jasnou volbou. 

Ilustrační foto

Do vlaku jsem sice nastoupila teprve před půl druhou minutou, ale už mě napadá několik věcí, kterými je dobré se vybavit. Pokud tedy nejste pravidelným cestujícím vlaku, stejně jako já, pak si na svou “sváteční” jízdu nezapomeňte přibalit:

  1. Eucasol, nebo jiný vonný spray, který přebije zatuchlou vůni (dá-li se to tak nazvat) kupé Českých drah. Já ho bohužel sebou nemám, takže ty 3 hodinky budu muset nějak přežít…
  2. Svačinku a Nux vomicu 9 C – na cestách (a ve vlaku už vůbec ne) nemůžete očekávat domácí stravu. Nejsem si ani jista, zda nabídka stánků rychlého občerstvení nebo i oku lahodících pekáren, udělá vašemu zažívání vždy dobře. Občas se totiž ze stesku po domově necháme zlákat dobrotami, jejichž konzumace nemusí dopadnout nejlépe. Navíc - spousta lidí je na cestách malinko nervózní a tak je na místě mít sebou Nux vomicu, ktera srovná nejen tělo, ale i duši☺
  3. Pitný režim. O uplynulém víkendu jsem ve svém mobilu hledala aplikaci, která by mě v průběhu dne upozorňovala na dodržování pitného režimu. Rozumějte: nejsem schopna si přes den, zejména je-li hektický (a kdy není?!) vzpomenout, že se mám napít. Rozhodla jsem se tedy, že si na sebe ušiju bič a hledala jsem chytrého pomocníka. Nenašla jsem, ale budu pátrat dál. Nyní jsem ráda. Když si představím, že by mě na této dobrodružné cestě “buzeroval” mobil pípáním “napij se”, asi bych zuřila. Ve vlaku se na pitný režim raději vykašlete. Tedy alespoň z části. Radit někomu, aby nepil by nebylo příliš rozumné, ale počkejte si radši na druhou polovinu ujetých kilometrů, abyste vydrželi s potřebou na toaletu co nejdál. Neříkám, že je ideální počkat na nádraží (i když to hlavní pražské už má toalety fajnové), ale představa, že půjdu na toaletu ve vlaku mě už od dětských let spíše děsí. Dodnes se bohužel příliš nezměnilo.
  4. Rescue – na cestách vás mohou potkat různé situace. Překvapivé – jako mě dnes, když jsem zvedla hlavu vzhůru na Hlavním nádraží v Praze a viděla jsem překrásně zrestaurovaný strop historické budovy, Fantovy kavárny. Něco tak nádherného jsem dlouho neviděla a na hlavním pražském nádraží bych to čekala o to méně. Překvapivé však může být i to, když si k vám do kupé přisedne nezvaný host, upovídaná babička nebo hyperaktivní dítě a pastilka Rescue bude na místě. Důvod je jasný – PŘEŽÍT!
  5. Jste-li “autař”, tj. jezdíte-li téměř vždy a všude autem, nezapomeňte na čepici a rukavice. Ne každý vlak jede v souladu s jízdním řádem, ale čekat na něj musíte, ať se vám to líbí či nikoli, na nástupišti. A i když není zrovna vichřice a nepadají kroupy, v zimě je na nástupišti nevlídno. Líp to zvládnete zachumláni od hlavy až k patě.
  6. Birkinku od Hermés nechte doma a vezměte si pokud možno černou nezdobnou (v podstatě úplně nezáživnou) kabelku ideálně s dlouhým uchem, které si dáte křížem přes rameno. Já jí říkám “žebradlo”. Mám několik velikostí. Hodí se totiž skvěle do veřejných prostor. Za prvé – nikoho nezaujme, za druhé – nikdo vám ji z ruky nevytrhne, za třetí – na nádražích je lepší neoslňovat. Budete tak mít 99% jistotu, že obsah vaší kabelky dovezete domů zpět.

Mám za sebou 30 minut jízdy a pomalu začínám klimbat. Náhle mě napadnou výhody, které cesta vlakem nabízí.

  1. Pro řidiče je výhoda zcela jasná. Bezpečnost jízdy. Ano, jistě, mohla bych z rukávu vysypat nespočet železničních nehod, přírodních katastrof, apod., ale buďme pozitivní a my “autaři” si přiznejme, že vydržet se za volantem několik hodin soustředit je pro tělo i duši dost náročné. Vezmeme-li v úvahu, že většina nás (s jistotou) za volantem telefonuje, pije kafe, snídá a podobně, pak jste oproti tomu jako cestující vlaku chráněn “andělskými křídly”.
  2. Poznáte, jak krásná je naše zem. Podél trati potkáte malebná vesnická nádraží jak vystřižená z Troškova filmu, uvidíte na řece trpělivě čekající rybáře, malebné domečky a hluboké lesy. Myslím, že v porování s billboardy a benzínovými pumpami je to oku příjemnější.
  3. Zastavíte se. Já osobně mám problém delší dobu sedět v klidu. Mám neustálou potřebu něco dělat (Argentum nitricum – pocit, že vám stále něco uniká…). Jen ve výjimečných případech se mi podaří se zastavit. Respektive, nepodaří se to mě, ale mému muži, který čas od času zavelí: “A dost, pojď si chvíli sednout, budeme se dívat na pohádku”. Třeba jako letos o Vánocích, kdy jsem se nedokázala zastavit a jela jsem jak perpetum mobile. Vyslechla jsem přání mého muže, zalezli jsme si celá rodina do postele a koukali jsme na pohádky. Stalo se to asi třikrát v průběhu svátečních dnů a musím říct, že jsem tomu ráda. Byly to krásné a pohodové chvilky. NO a ve vlaku to ani nijak nejde. Tady nemáte kam utéct. Ledaže byste chtěli běhat po vlaku☺… Ve chvíli, kdy se zastavíte, vám navíc začne opět “fungovat” mozek. Nejste rozptylováni různými činnostmi, mozek se tedy může soustředit více na mysl. A to je občas fajn, nemyslíte?

Tak - šťastnou cestu v Novém roce!

 

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Lucie Nestrašilová

Autor: Lucie Nestrašilovášéfredaktorka, manažerka Homeopatické lékařské asociace

Lucka je zakladatelkou a šéfredaktorkou Světa homeopatie. Stála u zrodu tohoto portálu a intenzivně se podílí na jeho každodenní tvorbě. Snaží se Vám, čtenářům, naslouchat a neustále pro Vás vymýšlí nové projekty. Inspiraci pro nová témata hledá ve svém každodenním životě, který nejraději tráví se svou početnou rodinou. Její život je plný sportu. Ráda běhá, jezdí na in-linech a relaxuje na zimních stadionech, neboť hokej je její "druhý" život, který sdílí se svými dětmi. Lucie současně pracuje jako manažerka Homeopatické lékařské asociace. Mnoho let se věnuje dobrovolnictví a nadační činnosti a snaží se nejen prostřednictvím Světa homeopatie pomáhat druhým.

Motto: „Práce pro Svět homeopatie je pro mě stále velkou výzvou. Mám velkou radost, že se nám podařilo vytvořit tak skvělý redakční tým plný motivovaných, zapálených a inspirujících lidí. Ráda se setkávám s lékaři a dalšími odborníky na homeopatii a naslouchám jejich zkušenostem. Stejně tak ráda poslouchám své přátele, ale i lidi, které "náhodou" potkám. Je krásné, když máte své zájmy a zkušenosti s kým sdílet. I po 8 letech "u homeopatie" získávám stále nové poznatky a pevně věřím, že díky Světu homeopatie bude homeopatie a zdravý životní styl blízký i Vám.“

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 23.4.2021 03:38

COPYRIGHT © 2010 - 2021 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze