Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Problémy s hlasivkami

Autor: Redakce

Potíže s hlasivkami čas od času potkají každého z nás. Stačí, když přes den hodně křičíme, fandíme hokejistům, přetáhneme hodinu zpěvu nebo prostě nastydneme. V zimním období jsou dotazy na toto téma v naší Homeopatické poradně na denním pořádku. Umí homeopatie hlasivkám pomoci?

Ilustrační foto

"Můj sedmiletý syn má již několik let problémy s hlasivkami, má na nich malé uzlíky. Je velmi těžké udržet takhle malé dítě v hlasovém klidu, proto často řešíme s foniatričkou i otoky. Existují homeopatika, která by uzlíky odstranila a otokům předcházela?"

Názor lékařky, MUDr. Věry Budkové, tváře naší Homeopatické poradny:

"Pokud má syn potíže dlouhodobě, doporučuji vám návštěvu lékaře-homeopata, který podrobně zjistí zdravotní stav syna, rodinnou anamnézu a najde mu tzv. konstituční lék. Je velmi důležité zjistit, co je "spouštěčem" jeho potíží - hlasový neklid, námaha, infekt, změna klimatu - vlhko či horko? Zároveň je dobré vědět, čím se synův stav zlepšuje. To jsou zásadní informace.

Přesto bych v rámci první pomoci doporučila léčebné schéma, které u řady mých pacientů zabírá:

Homeovox tablety - je to lék složený z vícero homeopatik. Jeho výhodou je, že pokrývá všechny možné symptomy onemocnění hlasivkami. Proto je skutečně řri léčbě velmi úspěšný. Podávejte každý den 2 tablety ráno a 2 večer dlouhodobě.

Pokud by syn začal mít jen trochu příznaky laryngitidy a zvukově změnil hlas, začněte mu co hodinu první den podávat homeopatické léky:

Spongia tosta 9 C - 5 granulí každou hodinu a
Sambucus nigra 9 C - 5 granulí - střídejte co hodinu se Spongií


Intervaly mezi léky se zlepšováním stavu prodlužujte.

Například: 4x denně 5 granulí od obou léků až po 1-2x denně 5 granulí. Když bude syn bez potíží, léky vysaďte a podávejte mu již "jen" Homeovox.

Další léčba již patří do rukou zkušeného lékaře a je nutné ji odvíjet i od kontroly ORL."

 

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Redakce

Autor: Redakce

Informace, které ve Světě homeopatie.cz najdete, jsou garantovány týmem lékařů a dalších odborníků, kteří ve své každodenní praxi praktikují homeopatii.  

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 26.1.2020 02:59

COPYRIGHT © 2010 - 2020 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze