Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Asparagus (Chřest) je lék na prostatu a ledviny? Dříve homeopaté užívali tinkturu z chřestu na ledvinové kameny. Při akutním zánětu močového měchýře, když nemáte po ruce žádný lék, můžete uvařit čaj z chřestu a petržele, který má účinek na diurézu a může vám pomoci. Kromě působení na zánět močových cest působí lék v homeopatickém ředění také na rýmu, bolesti levého ramene. Tento lék u nás bohužel není v homeopatickém ředění dostupný.

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Problémy s hlasivkami

Autor: Redakce

Potíže s hlasivkami čas od času potkají každého z nás. Stačí, když přes den hodně křičíme, fandíme hokejistům, přetáhneme hodinu zpěvu nebo prostě nastydneme. V zimním období jsou dotazy na toto téma v naší Homeopatické poradně na denním pořádku. Umí homeopatie hlasivkám pomoci?

Ilustrační foto

"Můj sedmiletý syn má již několik let problémy s hlasivkami, má na nich malé uzlíky. Je velmi těžké udržet takhle malé dítě v hlasovém klidu, proto často řešíme s foniatričkou i otoky. Existují homeopatika, která by uzlíky odstranila a otokům předcházela?"

Názor lékařky, MUDr. Věry Budkové, tváře naší Homeopatické poradny:

"Pokud má syn potíže dlouhodobě, doporučuji vám návštěvu lékaře-homeopata, který podrobně zjistí zdravotní stav syna, rodinnou anamnézu a najde mu tzv. konstituční lék. Je velmi důležité zjistit, co je "spouštěčem" jeho potíží - hlasový neklid, námaha, infekt, změna klimatu - vlhko či horko? Zároveň je dobré vědět, čím se synův stav zlepšuje. To jsou zásadní informace.

Přesto bych v rámci první pomoci doporučila léčebné schéma, které u řady mých pacientů zabírá:

Homeovox tablety - je to lék složený z vícero homeopatik. Jeho výhodou je, že pokrývá všechny možné symptomy onemocnění hlasivkami. Proto je skutečně řri léčbě velmi úspěšný. Podávejte každý den 2 tablety ráno a 2 večer dlouhodobě.

Pokud by syn začal mít jen trochu příznaky laryngitidy a zvukově změnil hlas, začněte mu co hodinu první den podávat homeopatické léky:

Spongia tosta 9 C - 5 granulí každou hodinu a
Sambucus nigra 9 C - 5 granulí - střídejte co hodinu se Spongií


Intervaly mezi léky se zlepšováním stavu prodlužujte.

Například: 4x denně 5 granulí od obou léků až po 1-2x denně 5 granulí. Když bude syn bez potíží, léky vysaďte a podávejte mu již "jen" Homeovox.

Další léčba již patří do rukou zkušeného lékaře a je nutné ji odvíjet i od kontroly ORL."

 

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Redakce

Autor: Redakce

Informace, které ve Světě homeopatie.cz najdete, jsou garantovány týmem lékařů a dalších odborníků, kteří ve své každodenní praxi praktikují homeopatii.  

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 25.10.2020 02:57

COPYRIGHT © 2010 - 2020 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze