Navigace po stránce

Víte, že ...

Pampeliška (Taraxacum) obsahuje vitamin A. List pampelišky obsahuje více betakarotenu než mrkev, rovněž květ je bohatý na karotenoidy. Obsahuje i vitamin B, C a D, který vedle pampelišky obsahuje z rostlin už jen kopřiva, petržel, oves, avokádo a houby. Při dnešních pokusech prováděných v Japonsku a USA na myších bylo pozorováno, že pampeliška působí proti rakovině a má vliv na imunitu. Taraxacum je rovněž výborný homeopatický lék na žaludeční a žlučníkové záchvaty a na bolesti hlavy žaludečního původu. Doporučuje se na jaře k detoxikaci jater a žlučníku v ředění 5 CH 2x denně 5 granulí.

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Vánoční zkušenost

Autor: Mgr. Andrea Dovalová

Letošní Štědrý den byl u nás moc příjemný. Téměř jsem si připustila myšlenku, že je to ticho před bouří. Naštěstí vše plynulo v klidu a harmonii. Druhý den jsme odjížděli k babičce. Děti i prarodiče byli šťastni, že jsou zase spolu. Babiččino nadšení bylo vidět hlavně na množství nabízeného jídla na stole. Děti s velkou radostí všechno ochutnaly a ocenily babiččinu péči.

Ilustrační foto
Zdroj: Andrea Dovalová

Všechno by bylo v pořádku, kdyby náš Adam neměl reflux. Dva dny stačily, aby se mu jinak stabilizované projevy opět rozběhly. Zvracel jen dvakrát, ale pálila ho žáha a měl křeče v břiše. Z naší homeopatické lékárničky jsem sebou neměla nic, pouze Gastrocynésine. Hned jsme nasadili dietu a klidový režim, což bylo tentokrát jednoduché, protože Adámek se cítil opravdu špatně. Spíše polehával s velkým polštářem pod hlavou. Dostával jednu tabletu několikrát denně, k tomu řepíkový čaj, umeocet (působí proti překyselení) po kapkách rovnou do pusy. Když mu bylo moc špatně, dostal švédské kapky.  

Po návratu domů, jsem mu namíchala do vody homeopatika:

Nux vomica 9 C - pálení žáhy z důvodu velkého množství kyseliny, projevy začaly po mastném jídle.
Carbo vegetabilis 9 C  - Adam má intoleranci laktózy, na návštevě jedl i dort s mléčným krémem.
China 9 C - nevolnost se zhoršovala pitím

Rozpuštěná homeopatika pil po půlhodině, vždy dva hlty. Do večera už měl jenom bolest bříška, žáha ho nepálila. V noci se dvakrát probudil, „pitíčko“ měl u postele, tak se napil. Do rána bylo Adamovi lépe, dietu a klidový režim držel ještě dva dny. Z toho byl trochu smutný, protože silvestrovské mlsání musel letos vynechat.

Teď je před námi čas, kdy ho budeme muset trochu vykrmit, protože dvě těžko nabraná kila jsou pryč. Ale to půjde i bez řízečku a dortíku:-)

Ještě předtím se těšíme na tříkrálové koledování se zdravým bříškem.

Reklama: Sedatif PC

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Mgr. Andrea Dovalová

Autor: Mgr. Andrea Dovalovákoordinátor sociálních sítí, autorka článků, učitelka

Andrea je "duší" sociálních sítí Světa homeopatie. Jejich prostřednictvím je s Vámi každý den. Sdílí na nich vše, co se děje ve Světě homeopatie, ale i v dalších oblastech zdravého životního stylu. Naše čtenáře velmi inspiruje. Nejvíce čerpá ze svých životních zkušeností. Andrea je učitelkou (velmi kreativní), svou pozornost už několik let věnuje téměř výlučně svým čtyřem dětem. Zajímá ji zdravé stravování, sama vymýšlí originální recepty, kombinuje suroviny zdánlivě neslučitelné a vytváří z nich neuvěřitelné dobroty. O mnohé z nich se s Vámi ráda podělí. Má ráda ekologii, soběstačnost a nezávislost, miluje hudbu a přírodní tanec. Věnuje se různým výtvarným technikám.

"Díky svým dětem jsem se naučila zaměřit se více na to, jaké léky nám nabízí příroda. Už několik let v naší rodině používáme preventivně i léčebně bylinky, homeopatii, aromaterapii..."

 

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 27.9.2020 15:06

COPYRIGHT © 2010 - 2020 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze