Navigace po stránce

Víte, že ...

Sedmikráska (Bellis perenis) byla ve středověku často používanou rostlinou? V mnoha částech Evropy bylo zvykem mísit šťávu ze sedmikrásek s mlékem a dávat ji štěňatům. Psíci pak nerostli a zůstávali jako mazlíčci, které si paničky dávaly na klín. V homepatii je lékem první volby při poranění hlubokých tkání a po velkých chirurgických výkonech (podáváme v ředění 9 CH 3x denně 5 granulí). Je i výtečným lékem starých dělníků zahradníků, které bolí záda v bederní oblasti a také při poškození páteře u profesionálních řidičů (podáváme v ředění 15 CH 2-3x denně 5 granulí).

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

Jak se vyhnout zahlenění? Může být roční dítě bez mléka?!

Kolektiv autorů: Lucie Nestrašilová, Ing. Ludmila Pszczolková

Není žádnou novinkou, že se v zimě potýkáme s častými virózami. Rýma a kašel jsou na denním pořádku, zahlenění organismu nás příliš nepřekvapí. Když se však trápí malé děti, zkoušíme, co se dá. Hledáme rady napříč reálným I virtuálním světem, jako například naše čtenářka Dana.

Ilustrační foto

Dobrý den, paní doktorka Budková mě odkázala na váš článek o výživě, která nezahleňuje. Potýkáme s neustálým zahleněním u ročního syna. Syn byl do půl roka výhradně kojený, nyní již přešel na normální stravu + umělé mléko. Dále dostává mléčné kaše a bílé jogurty. Mléčných výrobků, který by zahlenění mohl způsobovat je v jeho jídelníčku poměrně dost. Ráda bych se zeptala, zda modifikované mléko v kojenecké stravě a kaších, zahleňuje stejnou měrou jako kravské mlék. Jakým způsobem je možné mléko u malého dítěte nahradit, aby zůstal zachován nutný přísun živin, zejména vápníku, který z mléčných výrobků přijímá.

Z dotazu je zřejmé, že nás reklama velmi ovlivňuje. Lidé mají spojeno mléko s vápníkem. Tím pádem platí, že bez mléka budou mít děti málo vápníku a bude jim hrozit přinejmenším křivice.”, říká Ing. Ludmila Pszczolková, nutriční poradkyně. “Je zvláštní, že 50% obyvatel zeměkoule mléko nepije vůbec a vápník jim nechybí. Uvědomme si jednu zásadní věc. Je-li střevo zahleněné, nemůže vstřebávat minerály, vápníkem počínaje. Ve stravě můžete mít vápníku čtyřnásobně více, než potřebujete, je-li však střevo zalergizované, vápník se v dostatečné míře nevstřebá. Stejně jako další minerály.”, pokračuje Ing. Psczolková a dodává osobní příklad ze života: “Má dcera nepila mléko a nejedla žádné mléčné výrobky do 10 let věku a má krásné zuby a zdravé kosti. Já sama jsem měla jako dítě alergii na mléko (v té době ji nikdo neřešil), která se projevovala neustálým zahleněním a zvýšenou teplotou. Antibiotika jsem dostávala po dobu tří let dostávala 1x měsíčně. To se negativně projevilo na mém chrupu. Přitom jsem nejedla sladkosti ani bílý cukr a zuby jsem si čistila u přesýpacích hodin pod dohledem rodičů.

Tipy, jak se vyhnout zahlenění:

1) Nevěřte reklamám, jsou to opakované klamy. Obrovsky se vám uleví.

2) Roční dítě potřebuje přibližně 1/4 litru mléka (tj. mléčné výrobky celkem). Šálek jogurtu = 200 ml mléka. Pokud je mléka více, než tělo potřebuje, vylučuje se společně s vápníkem i hořčík. Zvýšené množství vápníku způsobuje vyšší potřebu fosforu, což je prvek velmi důležitý pro kosti.

V případě nadbytečné konzumace mléka doporučuji mléko a mléčné výrobky přechodně zcela vysadit do doby než se střevo uklidní. Pokud je dítě na mléko a mléčné kaše zvyklé, nebude to jednoduché. Chcete-li však, aby byl zdravý, nic jiného Vám nezbyde. Klasické léky podávané na rýmu stav nevyléčí, přechodně pouze zmírní příznaky, které se však znovu objeví. Zdravé střevo je základem celé imunity a nemá cenu to zkoušet jinak.

3) Místo mléka doporučuji rýžové nebo ovesné mléko. Jsou velmi dobrá a děti je většinou dobře snášení.

4) Až rýma a kašel přejdou, v čemž synovi významně pomohou i homeopatické léky, můžete do stravy přidat zakysaný mléčný výrobek - ideálně jogurt. Mléčná bílkovina i cukr jsou v něm natrávené, což je velká výhoda.

5) Seznamte se s mlékem blíže… "Mléko"

Homeopatické tipy na zahlenění:

  • Na podporu imunity u každého nachlazení doporučujeme podávat homeopatický přípravek Oscillococcinum - 1 tubu užít co nejdřív, následně pokračovat 3x denně první 2-3 dny nachlazení.
  • Polykomponentní homeopatický lék vhodný pro všechny věkové skupiny se jmenuje Coryzalia. Užívejte první den nachlazení každou hodinu 1 tabletu, pak podle stavu postupně intervaly prodlužujte, užívejte alespoň 5 dní. Tablety se nechávají rozpustit v ústech stejně jako granule (Zásady užívání homeopatických léků)
  • Doporučujeme co nejčastěji šplíchat mořskou sůl do nosních dírek (alespoň 5x denně).
  • V klinické praxi našich pediatrů se na rýmu u novorozenců a kojenců osvědčily následující dva přípravky:

Nux vomica 9 C - v noci ucpaný nosánek, ráno kýchání a průhledný sekret
Sambucus nigra 9 C - ucpaný nos, při kojení miminko pouští prs, aby se mohlo nadechnout, v noci pokašlává a budí se ucpaným nosem. Hodně se potí.

Dávkování: 10 granulí vybraného léku (lze i kombinovat) rozpustíme ve 100 ml převařené kojenecké vody a podáváme po lžičkách 4x denně až do zlepšení, pak postupně lék vysadíme.

Lokálně do nosu stříkejte homeopatický sprej Euphorbium ze začátku 4-5x denně, pak postupně snižovat počet dávek.

 

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Jaké potraviny nezahleňují?
Kdy a jakými příkrmy začít u miminka?
Vedlejší účinek...

 

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Lucie Nestrašilová
Ing. Ludmila Pszczolková

Kolektiv autorů:
Lucie Nestrašilová, Ing. Ludmila Pszczolková

Lucie Nestrašilová šéfredaktorka, manažerka Homeopatické lékařské asociace

Lucka je zakladatelkou a šéfredaktorkou Světa homeopatie. Stála u zrodu tohoto portálu a intenzivně se podílí na jeho každodenní tvorbě. Snaží se Vám, čtenářům, naslouchat a neustále pro Vás vymýšlí nové projekty. Inspiraci pro nová témata hledá ve svém každodenním životě, který nejraději tráví se svou početnou rodinou. Její život je plný sportu. Ráda běhá, jezdí na in-linech a relaxuje na zimních stadionech, neboť hokej je její "druhý" život, který sdílí se svými dětmi. Lucie současně pracuje jako manažerka Homeopatické lékařské asociace. Mnoho let se věnuje dobrovolnictví a nadační činnosti a snaží se nejen prostřednictvím Světa homeopatie pomáhat druhým.

Motto: „Práce pro Svět homeopatie je pro mě stále velkou výzvou. Mám velkou radost, že se nám podařilo vytvořit tak skvělý redakční tým plný motivovaných, zapálených a inspirujících lidí. Ráda se setkávám s lékaři a dalšími odborníky na homeopatii a naslouchám jejich zkušenostem. Stejně tak ráda poslouchám své přátele, ale i lidi, které "náhodou" potkám. Je krásné, když máte své zájmy a zkušenosti s kým sdílet. I po 8 letech "u homeopatie" získávám stále nové poznatky a pevně věřím, že díky Světu homeopatie bude homeopatie a zdravý životní styl blízký i Vám.“

Ing. Ludmila Pszczolková nutriční poradce

S homeopatií jsem se setkala v roce 1995 díky svým dětem, kterým mnohokrát pomohla při potížích závažných i méně vážných. Stala se pro mne nejen léčbou první volby, ale i životní filozofií. Více než 10 let pracuji jako asistent lékaře homeopata. Pacienti, a hlavně mé děti a jejich alergie mě přivedly k otázkám zdravé výživy. V roce 2011 jsem ukončila kurz nutričního poradce a můj přístup ke klientům v nutriční poradně je podobný jako v ambulanci lékaře homeopata - každý člověk je jedinečný, každý potřebuje jiný přístup. A stejně jako lékař homeopat učí své pacienty respektovat své tělo, tak se i já snažím ukázat klientům, že každý člověk podvědomě ví, jakou stravu potřebuje. Potřebujeme se jen znovu naučit to, co jsme už zapomněli – naslouchat svému tělu a vážit si ho. 

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 26.11.2022 12:42

COPYRIGHT © 2010 - 2022 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze