Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Asparagus (Chřest) je lék na prostatu a ledviny? Dříve homeopaté užívali tinkturu z chřestu na ledvinové kameny. Při akutním zánětu močového měchýře, když nemáte po ruce žádný lék, můžete uvařit čaj z chřestu a petržele, který má účinek na diurézu a může vám pomoci. Kromě působení na zánět močových cest působí lék v homeopatickém ředění také na rýmu, bolesti levého ramene. Tento lék u nás bohužel není v homeopatickém ředění dostupný.

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Vánoce a Nux vomica

Autor: PhDr. Radana Jesenická, Ph.D.

Tak jako k Vánocům patří vánoční stromeček, perníčky, cukroví a dárečky, tak pro mne k Vánocům patří homeopatický lék Nux vomica 9 C. Proč?

Ilustrační foto
Zdroj: Shutterstock

Homeopatický lék Nux vomica působí především (ale nejen) v oblasti nervového systému a zažívacího traktu. Je to přesně to, co vám může pomocí zvládnout předvánoční stres, ale i vánoční hodování.

V oblasti nervového systému působí Nux vomica ve smyslu zvýšení prahu dráždivosti našich přetížených smyslů. Potřebujete jej právě v období, kdy se cítíte unavení, jste přecitlivělí na pachy, „nic vám nevoní“, jste přecitlivělí na světlo, všude vám připadá příliš hlučno. Takový stav se často vyvíjí na základě přepracování, zahlcení celého organismu přemírou informací. Nux vomica pomáhá navodit relaxaci, snížit svalové napětí.

V oblasti zažívacího traktu může Nux vomica tlumit zrychlenou střevní peristaltiku. Velmi často se stres projeví právě v oblasti trávícího traktu ve formě rozmanitých trávících potíží jako jsou např: bolesti a křeče žaludku, průjmy či zácpy a jiné.

Nux vomica působí také jako tzv. drenážní lék pro játra, což lze ocenit po různých vánočních návštěvách a večírcích.

Zkrátka pro mě je Nux vomica na Vánoce nepostradatelný. :-)

Příjemné prožívání vánoční atmosféry přeje Radana.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

PhDr. Radana Jesenická, Ph.D.

Autor: PhDr. Radana Jesenická, Ph.D.fyzioterapeutka

 Jsem tělem i duší fyzioterapeut, který od roku 2005 rozšířil paletu svých možností v terapii o homeopatii. Mám velkou radost z toho, že mohu své děti a okolí často ušetřit užívání klasické medicíny a naopak podpořit "samoléčitelské" schopnosti, které jsou schované v každém z nás. V praxi se věnuji také předpisu tělesné zátěže u pacientů s obezitou a vzdělávání fyzioterapeutů.

Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 19.1.2021 22:14

COPYRIGHT © 2010 - 2021 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze