Navigace po stránce

Víte, že ...

Pampeliška (Taraxacum) obsahuje vitamin A. List pampelišky obsahuje více betakarotenu než mrkev, rovněž květ je bohatý na karotenoidy. Obsahuje i vitamin B, C a D, který vedle pampelišky obsahuje z rostlin už jen kopřiva, petržel, oves, avokádo a houby. Při dnešních pokusech prováděných v Japonsku a USA na myších bylo pozorováno, že pampeliška působí proti rakovině a má vliv na imunitu. Taraxacum je rovněž výborný homeopatický lék na žaludeční a žlučníkové záchvaty a na bolesti hlavy žaludečního původu. Doporučuje se na jaře k detoxikaci jater a žlučníku v ředění 5 CH 2x denně 5 granulí.

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

Když slaví narozeniny maminka

Autor: Mgr. Andrea Dovalová

Na každé narozeniny, dětem i manželovi, se u nás peče dort. Pro sebe ho nepeču z časových i energetických důvodů:-). Děti si už vloni nad tím lámaly hlavičky.

Ilustrační foto
Zdroj: Andrea Dovalová

Letos přemýšlet nestihly, protože v den mých narozenin byly pozvány na párty ke kamarádovi. A, přiznávám, představa, že na oslavu půjdou už se sladkým dortem v bříšku, se mi nelíbila. Nechtěla jsem je ošidit a za hezká přáníčka jsem je musela pohostit. Vyřešila jsem to hned druhý den ráno, kdy ke snídani dostaly každý svou ovocnou mandalu. Výjimečně jsem pro ně měla připravenou i rýžovou šlehačku ve spreji. Nadšení bylo veliké, i když Adámek si dal jenom ovoce a oříšky...

Odpoledne jsme mandalu chystaly zas, tentokrát už spolu...

Potřebujeme:

  • jablka
  • pomeranče
  • mandarinky
  • hrušky
  • banány
  • oříšky
  • skořici
  • šlehačku (obilnou, nebo klasickou)

Ovoce umyjeme, oloupeme, nakrájíme a na talíř klademe do tvaru mandaly. Hotovou mandalu posypeme skořicí a můžeme ozdobit šlehačkou.

Tip:

1. Mandala není náročná na přípravu. Mezi svátky, kdy se hodně navštěvujeme a naše žaludky jsou sladkého cukroví už přesyceny, může být právě tento ovocný talíř tím pravým, po čem budou návštěvy toužit.

2. Pokud bude někdo potřebovat dietnější verzi, šlehačku nahradíme jogurtem (může být i sojový).

 

 

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Mgr. Andrea Dovalová

Autor: Mgr. Andrea Dovalovákoordinátor sociálních sítí, autorka článků, učitelka

Andrea je "duší" sociálních sítí Světa homeopatie. Jejich prostřednictvím je s Vámi každý den. Sdílí na nich vše, co se děje ve Světě homeopatie, ale i v dalších oblastech zdravého životního stylu. Naše čtenáře velmi inspiruje. Nejvíce čerpá ze svých životních zkušeností. Andrea je učitelkou (velmi kreativní), svou pozornost už několik let věnuje téměř výlučně svým čtyřem dětem. Zajímá ji zdravé stravování, sama vymýšlí originální recepty, kombinuje suroviny zdánlivě neslučitelné a vytváří z nich neuvěřitelné dobroty. O mnohé z nich se s Vámi ráda podělí. Má ráda ekologii, soběstačnost a nezávislost, miluje hudbu a přírodní tanec. Věnuje se různým výtvarným technikám.

"Díky svým dětem jsem se naučila zaměřit se více na to, jaké léky nám nabízí příroda. Už několik let v naší rodině používáme preventivně i léčebně bylinky, homeopatii, aromaterapii..."

 

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 26.11.2022 12:39

COPYRIGHT © 2010 - 2022 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze