Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

Skoro jako domácí porod

Autor: MUDr. Eva Kettmannová

Skoro jako domácí porod“, popisuje narození svého čtvrtého dítěte v brněnské porodnici u Milosrdných bratří maminka Eva C. a přitom se šťastně usmívá na svého nyní již šestiměsíčního budulínka s červenými tvářičkami...

Ilustrační foto

Chtěla jsem své miminko porodit bez zbytečného stresu, který doprovázel mé předcházející porody, byť byly fyziologické. Ano, nejraději bych rodila doma s porodní asistentkou, ale manžel byl proti. U předcházejících porodů jsem musela být stále ve střehu, abych stihla odmítnout zbytečné zásahy okolí. Bylo to vyčerpávající a bránilo mi to v uvolnění se a naslouchání svým potřebám a potřebám miminka. Tentokrát to ale bylo jinak, opravdu skoro jako doma. Jsem za to velice vděčna porodní asistentce, která u mého porodu asistovala. Společně jsme se domluvily na tom, že pokud bude porod fyziologický, tedy bez komplikací, bude se postupovat podle porodního plánu a ne podle nějakého standardního protokolu. Porodní asistentka nás nechala s manželem o samotě a jenom zpovzdálí kontrolovala, jestli nám něco nechybí - například aromalampa:-) Nemusela jsem tajně polykat kuličky, abych se vyhnula ironickým poznámkám o účinnosti homeopatie a nikdo mě uprostřed porodních bolestí neinformoval o výsledcích nejnovějších studií z Mayo kliniky, které prý dokázaly, že novorozenci, jejichž matky dostávaly epidurální anestezii, měly lepší Apgar skóre. Dost těžko se mi před 7 lety uprostřed porodních bolestí u porodu mé dcery na toto téma argumentovalo...

Pozitivních porodních příběhů je na internetu málo. Právě proto jsme Vás oslovili s žádostí o rozhovor. Věříme, že touto cestou pomůžeme ženám v očekávání překonat strach z porodu. Z čeho jste Vy, jako zkušená matka, měla největší strach?

„Jak jsem již uvedla - ze zbytečných zásahů, které mě u předcházejících porodů tak stresovaly, že se po příchodu do nemocnice pokaždé přerušily kontrakce...“

V čem se přístup personálu za poslední dobu podle Vás změnil?

„Obecně byli lékaři i porodní asistentky mnohem otevřenější akceptovat alternativní prostředky – nikomu nevadily na nočním stolku homeopatické léky. Porodní asistentka mě informovala o možnostech klasické léčby na úlevu bolesti a když jsem odmítla, moje rozhodnutí akceptovala. Nepřemlouvala mě. Po celou dobu respektovala mé rozhodnutí rodit „přirozeně“ a snažila se nám zabezpečit soukromí a klid v porodním boxu. Jsem vděčná, že jsem si mohla opravdu prožít posvátnou atmosféru během prvních intimních chvil s miminkem. Tentokrát respektovali mé přání, aby mohlo dítě zůstat bezprostředně po porodu semnou, na zvážení ho vzali až 2 hodiny po porodu. V klidu jsme si navzájem užívali jeden druhého. Nikdo kolem nás nervózně neběhal, neuklízel, ani jsem nemusela odpovídat na sto dotazů typu bydliště....(to až pak na oddělení:-)"

Můžete nám více přiblížit Vaši představu přirozeného porodu?

"Fyziologický porod není nemoc, proto považuji každý rutinní zásah v průběhu porodu za zbytečný a potenciálně škodlivý pro matku i dítě. Když je žena v dobré psychické pohodě, důvěřuje si, je pravděpodobnost, že porod proběhne bez komplikací, mnohem vyšší.

Pozorovala jsem to i na sobě. Když jsem přijela do porodnice u předcházejících porodů, měla jsem takový strach ze zbytečných zásahů, že jsem nebyla schopna se uvolnit a koncentrovat na porod. Následně kontrakce zeslábly. Zbytečně jsem mrhala energií na vysvětlování a argumentování proč nechci epidurál, proč si nechci nechat píchnout oxytocin...

Nyní, u posledního porodu, nebyl s odmítnutím oxytocinu na vypuzení placenty problém. Placenta byla za pět minut venku! Myslím, že i díky homeopatiku Caulophyllum, které jsem popíjela během celé první doby porodní."

Užívala jste během porodu i další homeopatika kromě Caulophylla nebo jiné přírodní prostředky?

"Mojí těhotenskou biblí byla pokaždé knížka "Zdravé těhotenství, přirozený porod" od německé porodní asistentky Ingeborg Stadelmann. Najdete v ní nejen rady, ale i povzbuzení v náročných chvílích spojených s těhotenstvím a šestinedělím.

Ke zmírnění porodních bolestí během první doby porodní mi pomohla masáž v oblasti beder masážním olejem podle receptury Ingeborg Stadelmann (poznámka redakce: dobrou zprávou je, že „Olej k porodu“, o kterém se paní Stadelmann zmiňuje ve své knize, lze zakoupit i v ČR přes eshop www.devaterokviti.com) Tento olej výrazně ovlivňuje i náladu - manžel si ho také pochvaloval:-)

Ze své homeopatické lékárničky jsem užívala kombinaci homeopatických léků Arnica montana + Actaea racemosa + Caulophyllum a také pár kapek Rescue Remedy na celkové uvolnění.

Během prvních 2 týdnů šestinedělí jsem popíjela kontryhelový čaj na zavinování dělohy, užívala jsem Arnicu, Chinu a Ferrum phosphoricum na chudokrevnost. Nyní se opět cítím hodně vyčerpaná, náš malý má v šesti měsících deset kilo:-) Asi bych měla své osvědčené kuličky začít znovu užívat..."

Pokud si myslíte, že i váš porodní příběh by mohl povzbudit těhulky před porodem, svěřte se nám se svým příběhem. Jako pozornost od naší redakce dostanete homeopatického rádce pro celou rodinu.

 

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Homeopatický plán k porodu

O kojení v kostce

Jak pečovat o svoje porodní poranění?

 

Reklama: Boiron podporuje kojeni

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

MUDr. Eva Kettmannová

Autor: MUDr. Eva Kettmannováalergolog a klinický imunolog, odborník v homeopatii

Eva je spoluautorkou Světa homeopatie. Stála u jeho tvorby a mnoho let se aktivně podílela na jeho každodenním chodu. Pro budoucnost homeopatie v České republice považuje za nezbytné, aby se v homeopatii erudovaní lékaři podíleli na zvyšování informovanosti pacientů o možnostech této léčby, proto spolu s Lucií vytvořily časopis "Okénko do Světahomeopatie", který je distribuován do čekáren praktických i odborných lékařů a do lékáren. Eva má svou lékařskou praxi zaměřenou dnes již výlučně na celostní medicínu. Kromě homeopatie využívá i Bachovu terapii, Schüsslerovy soli, aromaterapii, gemmoterapii a diagnostickou metodu EAV. Při plánování témat pro Svět homeopatie ji inspirují vlastní pacienti, jakož i její čtyři děti. Svůj volný čas ráda tráví v přírodě s nordic walking hůlkami, cvičí jógu a nejraději  čte klasickou literaturu.

Jak sama říká: "Dobrý homeopat musí být trochu psycholog, trochu vědec a současně i umělec, aby dokázal pochopit pacientův problém a najít řešení (nikoliv podle tabulek a guidelinů jako v klasické medicíně). Je to obrovská výzva, nutí člověka, aby se celý život vzdělával, přehodnocoval své názory a postoje a hledal definici slova „zdraví“ v různých oborech a oblastech života. A to mě právě na této metodě fascinuje - je důstojná nejen k pacientovi, ale také k lékaři, dává mu možnost jít svoji vlastní cestou."

Motto: „Homeopatie nám lékařům vytrvale připomíná, jakou má naše tělo úžasnou vrozenou schopnost sebeléčení.“

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 7.2.2023 16:05

COPYRIGHT © 2010 - 2023 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze