Navigace po stránce

Víte, že ...

Sedmikráska (Bellis perenis) byla ve středověku často používanou rostlinou? V mnoha částech Evropy bylo zvykem mísit šťávu ze sedmikrásek s mlékem a dávat ji štěňatům. Psíci pak nerostli a zůstávali jako mazlíčci, které si paničky dávaly na klín. V homepatii je lékem první volby při poranění hlubokých tkání a po velkých chirurgických výkonech (podáváme v ředění 9 CH 3x denně 5 granulí). Je i výtečným lékem starých dělníků zahradníků, které bolí záda v bederní oblasti a také při poškození páteře u profesionálních řidičů (podáváme v ředění 15 CH 2-3x denně 5 granulí).

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

Skoro jako domácí porod

Autor: MUDr. Eva Kettmannová

Skoro jako domácí porod“, popisuje narození svého čtvrtého dítěte v brněnské porodnici u Milosrdných bratří maminka Eva C. a přitom se šťastně usmívá na svého nyní již šestiměsíčního budulínka s červenými tvářičkami...

Ilustrační foto

Chtěla jsem své miminko porodit bez zbytečného stresu, který doprovázel mé předcházející porody, byť byly fyziologické. Ano, nejraději bych rodila doma s porodní asistentkou, ale manžel byl proti. U předcházejících porodů jsem musela být stále ve střehu, abych stihla odmítnout zbytečné zásahy okolí. Bylo to vyčerpávající a bránilo mi to v uvolnění se a naslouchání svým potřebám a potřebám miminka. Tentokrát to ale bylo jinak, opravdu skoro jako doma. Jsem za to velice vděčna porodní asistentce, která u mého porodu asistovala. Společně jsme se domluvily na tom, že pokud bude porod fyziologický, tedy bez komplikací, bude se postupovat podle porodního plánu a ne podle nějakého standardního protokolu. Porodní asistentka nás nechala s manželem o samotě a jenom zpovzdálí kontrolovala, jestli nám něco nechybí - například aromalampa:-) Nemusela jsem tajně polykat kuličky, abych se vyhnula ironickým poznámkám o účinnosti homeopatie a nikdo mě uprostřed porodních bolestí neinformoval o výsledcích nejnovějších studií z Mayo kliniky, které prý dokázaly, že novorozenci, jejichž matky dostávaly epidurální anestezii, měly lepší Apgar skóre. Dost těžko se mi před 7 lety uprostřed porodních bolestí u porodu mé dcery na toto téma argumentovalo...

Pozitivních porodních příběhů je na internetu málo. Právě proto jsme Vás oslovili s žádostí o rozhovor. Věříme, že touto cestou pomůžeme ženám v očekávání překonat strach z porodu. Z čeho jste Vy, jako zkušená matka, měla největší strach?

„Jak jsem již uvedla - ze zbytečných zásahů, které mě u předcházejících porodů tak stresovaly, že se po příchodu do nemocnice pokaždé přerušily kontrakce...“

V čem se přístup personálu za poslední dobu podle Vás změnil?

„Obecně byli lékaři i porodní asistentky mnohem otevřenější akceptovat alternativní prostředky – nikomu nevadily na nočním stolku homeopatické léky. Porodní asistentka mě informovala o možnostech klasické léčby na úlevu bolesti a když jsem odmítla, moje rozhodnutí akceptovala. Nepřemlouvala mě. Po celou dobu respektovala mé rozhodnutí rodit „přirozeně“ a snažila se nám zabezpečit soukromí a klid v porodním boxu. Jsem vděčná, že jsem si mohla opravdu prožít posvátnou atmosféru během prvních intimních chvil s miminkem. Tentokrát respektovali mé přání, aby mohlo dítě zůstat bezprostředně po porodu semnou, na zvážení ho vzali až 2 hodiny po porodu. V klidu jsme si navzájem užívali jeden druhého. Nikdo kolem nás nervózně neběhal, neuklízel, ani jsem nemusela odpovídat na sto dotazů typu bydliště....(to až pak na oddělení:-)"

Můžete nám více přiblížit Vaši představu přirozeného porodu?

"Fyziologický porod není nemoc, proto považuji každý rutinní zásah v průběhu porodu za zbytečný a potenciálně škodlivý pro matku i dítě. Když je žena v dobré psychické pohodě, důvěřuje si, je pravděpodobnost, že porod proběhne bez komplikací, mnohem vyšší.

Pozorovala jsem to i na sobě. Když jsem přijela do porodnice u předcházejících porodů, měla jsem takový strach ze zbytečných zásahů, že jsem nebyla schopna se uvolnit a koncentrovat na porod. Následně kontrakce zeslábly. Zbytečně jsem mrhala energií na vysvětlování a argumentování proč nechci epidurál, proč si nechci nechat píchnout oxytocin...

Nyní, u posledního porodu, nebyl s odmítnutím oxytocinu na vypuzení placenty problém. Placenta byla za pět minut venku! Myslím, že i díky homeopatiku Caulophyllum, které jsem popíjela během celé první doby porodní."

Užívala jste během porodu i další homeopatika kromě Caulophylla nebo jiné přírodní prostředky?

"Mojí těhotenskou biblí byla pokaždé knížka "Zdravé těhotenství, přirozený porod" od německé porodní asistentky Ingeborg Stadelmann. Najdete v ní nejen rady, ale i povzbuzení v náročných chvílích spojených s těhotenstvím a šestinedělím.

Ke zmírnění porodních bolestí během první doby porodní mi pomohla masáž v oblasti beder masážním olejem podle receptury Ingeborg Stadelmann (poznámka redakce: dobrou zprávou je, že „Olej k porodu“, o kterém se paní Stadelmann zmiňuje ve své knize, lze zakoupit i v ČR přes eshop www.devaterokviti.com) Tento olej výrazně ovlivňuje i náladu - manžel si ho také pochvaloval:-)

Ze své homeopatické lékárničky jsem užívala kombinaci homeopatických léků Arnica montana + Actaea racemosa + Caulophyllum a také pár kapek Rescue Remedy na celkové uvolnění.

Během prvních 2 týdnů šestinedělí jsem popíjela kontryhelový čaj na zavinování dělohy, užívala jsem Arnicu, Chinu a Ferrum phosphoricum na chudokrevnost. Nyní se opět cítím hodně vyčerpaná, náš malý má v šesti měsících deset kilo:-) Asi bych měla své osvědčené kuličky začít znovu užívat..."

Pokud si myslíte, že i váš porodní příběh by mohl povzbudit těhulky před porodem, svěřte se nám se svým příběhem. Jako pozornost od naší redakce dostanete homeopatického rádce pro celou rodinu.

 

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Homeopatický plán k porodu

O kojení v kostce

Jak pečovat o svoje porodní poranění?

 

Reklama: Boiron podporuje kojeni

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

MUDr. Eva Kettmannová

Autor: MUDr. Eva Kettmannováalergolog a klinický imunolog, odborník v homeopatii

Eva je spoluautorkou Světa homeopatie. Stála u jeho tvorby a mnoho let se aktivně podílela na jeho každodenním chodu. Pro budoucnost homeopatie v České republice považuje za nezbytné, aby se v homeopatii erudovaní lékaři podíleli na zvyšování informovanosti pacientů o možnostech této léčby, proto spolu s Lucií vytvořily časopis "Okénko do Světahomeopatie", který je distribuován do čekáren praktických i odborných lékařů a do lékáren. Eva má svou lékařskou praxi zaměřenou dnes již výlučně na celostní medicínu. Kromě homeopatie využívá i Bachovu terapii, Schüsslerovy soli, aromaterapii, gemmoterapii a diagnostickou metodu EAV. Při plánování témat pro Svět homeopatie ji inspirují vlastní pacienti, jakož i její čtyři děti. Svůj volný čas ráda tráví v přírodě s nordic walking hůlkami, cvičí jógu a nejraději  čte klasickou literaturu.

Jak sama říká: "Dobrý homeopat musí být trochu psycholog, trochu vědec a současně i umělec, aby dokázal pochopit pacientův problém a najít řešení (nikoliv podle tabulek a guidelinů jako v klasické medicíně). Je to obrovská výzva, nutí člověka, aby se celý život vzdělával, přehodnocoval své názory a postoje a hledal definici slova „zdraví“ v různých oborech a oblastech života. A to mě právě na této metodě fascinuje - je důstojná nejen k pacientovi, ale také k lékaři, dává mu možnost jít svoji vlastní cestou."

Motto: „Homeopatie nám lékařům vytrvale připomíná, jakou má naše tělo úžasnou vrozenou schopnost sebeléčení.“

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 11.8.2022 16:58

COPYRIGHT © 2010 - 2022 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze