Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

Vedlejší účinek...

Autor: Mgr. Andrea Dovalová

Venku začalo mrznout a mnozí z nás opět trpí rýmou i silnějším zahleněním. Když propukne rýma u nás doma, volíme samozřejmě homeopatika, odvary, bylinné tinktury a proplachování nosu. Na silně vhlký kašel a hustou rýmu nám však pomáhá i odvar ze lněného semínka. Lněné semínko totiž čistí a hojí sliznice, i odhleňuje.

Ilustrační foto

Připrava:

1 litr vařící vody a 1 polévková lžíce lněného semínka (může být i zlatý len, odvar bude hustější)

Postup:

Do vařící vody nasypeme lněné semínko, vaříme 5 minut, poté scedíme. Před podáváním můžeme osladit medem, přípradně dochutit citronem - bude chutnat téměř jako bylinný čaj a ochotně ho vypijí i děti. Pokud by bylo obtížné tento odvar do dětí dostat, můžeme ho použít řidší, tzn. že použijeme méně semínka, nebo ho vaříme kratší dobu. Odvar je trochu slizký.

A co je vedlejším účinkem?

Náš nejstarší syn trpí atopickým ekzémem. Při každé viróze se mu ekzém zhoršil, více svědil  a postižené místo se zvětšovalo. Když jsme začali zkoušet účinek lněného odvaru, změnilo se to. Najednou jsme si s manželem všimli, že s každou virózou se ekzém viditelně zlepšil. Nezmizel úplně, ale zlepšení bylo vidět. Teď, když je už trochu starší, se nám podařilo dospět do stádia, kdy má ekzém "pouze" v zimě. Když se mu zhorší, nasadíme mu alespoň dvoutýdenní "semínkovou" kůru. Každé ráno dostává místo ranního čaje hrneček odvaru ze lněného semínka. Zatím se nám to pokaždé osvědčilo:-)

 

Reklama: Boiron podporuje kojeni

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Mgr. Andrea Dovalová

Autor: Mgr. Andrea Dovalovákoordinátor sociálních sítí, autorka článků, učitelka

Andrea je "duší" sociálních sítí Světa homeopatie. Jejich prostřednictvím je s Vámi každý den. Sdílí na nich vše, co se děje ve Světě homeopatie, ale i v dalších oblastech zdravého životního stylu. Naše čtenáře velmi inspiruje. Nejvíce čerpá ze svých životních zkušeností. Andrea je učitelkou (velmi kreativní), svou pozornost už několik let věnuje téměř výlučně svým čtyřem dětem. Zajímá ji zdravé stravování, sama vymýšlí originální recepty, kombinuje suroviny zdánlivě neslučitelné a vytváří z nich neuvěřitelné dobroty. O mnohé z nich se s Vámi ráda podělí. Má ráda ekologii, soběstačnost a nezávislost, miluje hudbu a přírodní tanec. Věnuje se různým výtvarným technikám.

"Díky svým dětem jsem se naučila zaměřit se více na to, jaké léky nám nabízí příroda. Už několik let v naší rodině používáme preventivně i léčebně bylinky, homeopatii, aromaterapii..."

 

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 27.1.2023 21:03

COPYRIGHT © 2010 - 2023 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze