Navigace po stránce

Víte, že ...

Pampeliška (Taraxacum) obsahuje vitamin A. List pampelišky obsahuje více betakarotenu než mrkev, rovněž květ je bohatý na karotenoidy. Obsahuje i vitamin B, C a D, který vedle pampelišky obsahuje z rostlin už jen kopřiva, petržel, oves, avokádo a houby. Při dnešních pokusech prováděných v Japonsku a USA na myších bylo pozorováno, že pampeliška působí proti rakovině a má vliv na imunitu. Taraxacum je rovněž výborný homeopatický lék na žaludeční a žlučníkové záchvaty a na bolesti hlavy žaludečního původu. Doporučuje se na jaře k detoxikaci jater a žlučníku v ředění 5 CH 2x denně 5 granulí.

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Když má muž rýmu…

Autor: Lucie Nestrašilová

Znáte to. Na marodění, my ženy, nemáme čas. Práce, děti, domácnost, Občas máme chvilku pro sebe, kterou však využijeme týráním se v posilovně, cvičením zumby nebo pilates či rovnou intenzivním během, abychom se udržely v kondici, nepřibraly na váze nebo shodily přebytečná kila (to abychom se líbily mužům…). Nějaká rýmička nebo snad rovnou viróza nepřichází v úvahu.

Ilustrační foto

Na ženu, i přes zvýšenou tělesnou teplotu, nepřetržitě tekoucí tekutinu z nosu a dávící se kašlem, i tak neustále mluví děti, hlad členů rodiny je nepřetržitý, smlouvu pro finanční úřad najde také nejlépe ona, mléko v lednici vidí rovněž na první dobrou… I s úkoly nejlépe poradí maminka, svačinka od ní je bezkonkurenčně nejlepší, protože jen maminka ví, že k rohlíčku se šunkou synkovi chutná okurka a i šťáva do školy je sladká přesně tak akorát. A tak se maminka, znajíce alespoň základy homeopatie, dopuje co to dá “Oscillem”, stojíce ve frontě si při nákupu chybějících potravin listuje v mobilní aplikaci Světa homeopatie, aby si našla ideální lék na bleskové vyřešení tekoucí rýmy a na zklidnění zhoršujícího se kašle – ideálně podle akutních příznaků, aby se po příchodu domů mohla již naplno věnovat vaření večeře, praní prádla (mužům je samozřejmě jasné, že prádlo vypere pračka, v ideálním případě vysuší sušička, ale KDO prádlo roztřídí, KDO ho vloží do pračky, KDO zmáčkne ten správný program, KDO ohlídá až pračka dopere, aby se dalo (ne samo) co nejčerstvější na sušák nebo do sušičky… KDO ho vyndá ze sušičky a ještě teplé složí, aby odpadla práce alespoň se žehlením…? Nad tím KDO se už muži nezamýšlejí. Tím KDO bude velice pravděpodobně KDO? No přece maminka:-)

A jak to vypadá, když marodí muž?

Rýma je nepříjemná o dost více, kašel je tak urputný, že ho lze porazit jen minimalizací jakéhokoli pohybu, tělesná teplota stoupá o dost intenzivněji než u ženy. O tom není pochyb! A tak – muž ráno raději ani nevstane z postele a požádá ženu o nějaké léky. Ale velmi dobré léky. Když ho žena inklinující k homeopatii přesvědčí na malé bílé kuličky, musí (žena) počítat s tím, že si bude muset nařídit budík a v pravidelných intervalech bude muži kuličky dávkovat. Přesněji řečeno, sypat rovnou do úst. Chybět nesmí samozřejmě ani čajíček. Nejlépe, kdyby byl dobrý. Zázvorový ne, ten je velmi hnusný… Co takhle ovocnej z pytlíku, jako vařila vašemu muži jeho maminka? Oslazený šťávou? No, sice mu nepomůže, ale třeba mu bude stačit jako “psychická” podpora. Hlad má muž samozřejmě i ve chvíli, kdy je nemocen. Takže žena hned poté, co mu uvaří teplý čaj, nadávkuje homeopatika, připraví nějaké dobré – “Prosím teplé, ženo!” – jídlo. A tak to pokračuje celý den, někdy dva, v horším případě i tři – dokud muž virózu pořádně nevyleží.

Aktuální tipy, které pomohou ženě i muži (stejně):

  • na tekoucí rýmu zabírá homeopatický lék Allium cepa 9 C (vodnatý secret, pšíkání…)
  • na rýmu v podobě ucpaného nosu použijte Nux vomica 9 C
  • otok nosu uvolní Apis mellifica 15 C
  • po uvolnění hlenu a zlepšení stavu vysušujeme homeopatikem Kalium muriaticum 15 C
  • nesmí chybět 3x denně Oscillo (alespoň 2 dny, pak dávku snižovat).

Babská rada ženám:

Při nachlazení nebo viróze dbejte na klid. Co nejvíce činností přenechte mužům, protože virózu pohybem nevyřešíte. Riskujete sice, že z přemíry úkolů přijde na muže únava, ale to je pořád lepší než boj s virózou “prohrát” a nakonec stejně ulehnout.

Babská rada mužům:

Věřte svým ženám, které vás chtějí léčit šetrně. Pokud umí váš problém vyřešit homeopatie, můžete se těšit na to, že po nemoci nebudete padat únavou, ale budete brzy připraveni vyrazit vstříc novým úkolům!

Mám báječného muže, kterého bych nevyměnila za nic na světě. Občas bych však chtěla být sama sobě manželkou:-)

Všem ženám i mužům přeji krásný adventní čas!

Lucie

 

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Lucie Nestrašilová

Autor: Lucie Nestrašilovášéfredaktorka, manažerka Homeopatické lékařské asociace

Lucka je zakladatelkou a šéfredaktorkou Světa homeopatie. Stála u zrodu tohoto portálu a intenzivně se podílí na jeho každodenní tvorbě. Snaží se Vám, čtenářům, naslouchat a neustále pro Vás vymýšlí nové projekty. Inspiraci pro nová témata hledá ve svém každodenním životě, který nejraději tráví se svou početnou rodinou. Její život je plný sportu. Ráda běhá, jezdí na in-linech a relaxuje na zimních stadionech, neboť hokej je její "druhý" život, který sdílí se svými dětmi. Lucie současně pracuje jako manažerka Homeopatické lékařské asociace. Mnoho let se věnuje dobrovolnictví a nadační činnosti a snaží se nejen prostřednictvím Světa homeopatie pomáhat druhým.

Motto: „Práce pro Svět homeopatie je pro mě stále velkou výzvou. Mám velkou radost, že se nám podařilo vytvořit tak skvělý redakční tým plný motivovaných, zapálených a inspirujících lidí. Ráda se setkávám s lékaři a dalšími odborníky na homeopatii a naslouchám jejich zkušenostem. Stejně tak ráda poslouchám své přátele, ale i lidi, které "náhodou" potkám. Je krásné, když máte své zájmy a zkušenosti s kým sdílet. I po 8 letech "u homeopatie" získávám stále nové poznatky a pevně věřím, že díky Světu homeopatie bude homeopatie a zdravý životní styl blízký i Vám.“

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 14.7.2020 00:07

COPYRIGHT © 2010 - 2020 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze