Navigace po stránce

Víte, že ...

Pampeliška (Taraxacum) obsahuje vitamin A. List pampelišky obsahuje více betakarotenu než mrkev, rovněž květ je bohatý na karotenoidy. Obsahuje i vitamin B, C a D, který vedle pampelišky obsahuje z rostlin už jen kopřiva, petržel, oves, avokádo a houby. Při dnešních pokusech prováděných v Japonsku a USA na myších bylo pozorováno, že pampeliška působí proti rakovině a má vliv na imunitu. Taraxacum je rovněž výborný homeopatický lék na žaludeční a žlučníkové záchvaty a na bolesti hlavy žaludečního původu. Doporučuje se na jaře k detoxikaci jater a žlučníku v ředění 5 CH 2x denně 5 granulí.

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

SOUTĚŽ UKONČENA_SOUTĚŽ o teplou šálu a praktický diář!

Autor: Redakce

Jak léčit chřipku? Může při prevenci či v léčbě chřipky pomoci homeopatie? Jaké jsou nejvhodnější "chřipkové" homeopatické léky? Aktuální článek tohoto týdne je i tématem třetího kola naší série vánočních soutěží...

Ilustrační foto
Zdroj: Lucie Nestrašilová

V aktuálním článku pana doktora Jaroslava Čupery je přehledně popsána léčba chřipkových stavů od jejich nástupu až po rozvinutou fázi nemoci a rekonvalescenci. Včas zahájená odpovídající léčba může rozvoj chřipky zcela zastavit a nebo nemocnému alespoň výrazně ulevit.

Jak zní soutěžní otázka?

Vaším soutěžním úkolem je napsat nám 3 homeopatické přípravky, které lze použít při léčbě prvních příznaků chřipkového onemocnění.

Inspiraci můžete najít ve zmiňovaném článku "Homeopatická léčba chřipky".

Co můžete vyhrát?

Krásnou, slušivou a zejména hřejivou šálu, která se vám v chladném počasí bude hodit nebo praktický diář do kabelky na rok 2014. Ceny do soutěže věnovala firma BOIRON CZ. 

 

Kam poslat odpověď?

Odpověď zasílejte na e-mail redakce: info@svethomeopatie.cz.

Kdy soutěž končí?

Soutěž bude ukončena v neděli 8.12.2013, výherce naleznete na těchto stránkách nejpozději do 10.12. 2013.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Redakce

Autor: Redakce

Informace, které ve Světě homeopatie.cz najdete, jsou garantovány týmem lékařů a dalších odborníků, kteří ve své každodenní praxi praktikují homeopatii.  

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 29.9.2020 09:03

COPYRIGHT © 2010 - 2020 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze