Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

LYCOPODIUM CLAVATUM (Plavuň vidlačka)

Autor: Redakce

Zákonem chráněná trvalka s plazivou lodyhou rozšířená téměř po celém světě - roste v celé Evropě a Asii, v afrických horách i v Americe. U nás roste spíše v podhorských a horských oblastech, ve světlých sušších lesích a na kyselejších křemičitých půdách.

CHARAKTERISTIKA OBTÍŽÍ:

Plavuň vidlačka

 • zhoršení obtíží kolem 17. hodiny odpolední a také na jaře a na podzim,
 • trávicí obtíže způsobené zhoršenou funkcí jater a zpomaleným odtokem žluči charakteristické nadýmáním či bolestmi břicha v oblasti jater,
 • trávicí obtíže po sladkostech, i když na ně má chuť,
 • svědění kůže zlepšené chladem.


INDIKACE:

Trávicí obtíže charakteristické například:

 • rychlým pocitem nasycení (dítě jí spíše málo a často),
 • nechutenstvím – špatná nebo žádná chuť k jídlu, neprospívání,
 • nadýmáním a pocitem plnosti v dolní části břicha – po jídle si musí rozepnout pásek kalhot,
 • spavostí a zarudnutím v obličeji po jídle,
 • pálením žáhy i několik hodin po jídle,
 • bolestmi břicha v oblasti jater (nemocný nemůže spát na pravém boku),
 • migrénami vzniklými v souvislosti s jídlem (pokud vynechá pravidelné jídlo, nastupuje bolest hlavy), lokalizované nad očima, většinou pravostranné,
 • zvracením – v záchvatech, zvl. u dětí, které často unavené, mají špatnou chuť k jídlu, jsou hubené, trpí nadýmáním a škroukáním v břiše zejména po sladkostech a po vejcích,
 • zácpou s nafouklým břichem pod pupkem.

Dávkování: 9 C, 5 granulí 3-4 x denně.

Metabolické poruchy – žlučníkové a ledvinové kameny či zvýšená hladina kyseliny močové, cholesterolu nebo triglyceridů u osob s některou z výše uvedených trávicích potíží.

Dávkování: 9 C, 5 granulí 3 x denně.

Kožní potíže kojenců či dospělých (kopřivka, ekzémy, seborea, akné) se suchou kůží, svěděním, které se zlepšuje chladem a s krvácením po poškrábání. Kožní obtíže jsou doprovázeny některými z výše uvedených trávicích symptomů a často se vyskytují v genitální oblasti.

Dávkování: 9 C, 5 granulí 3-4 x denně.

Intelektuální únava, deprese a tiky u dětí či dospívajících, kteří jsou inteligentní, ale pro nedostatek sebedůvěry trpí výraznými obavami a strachy, že neuspějí a proto touží po náklonnosti a pochvale. Mohou se chovat autoritativně, nadřazeně a podezřívavě. Nesnáší odpor.

Dávkování: 15 nebo 30CH, 1 x denně, podle zlepšení 2-3 x týdně.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Redakce

Autor: Redakce

Informace, které ve Světě homeopatie.cz najdete, jsou garantovány týmem lékařů a dalších odborníků, kteří ve své každodenní praxi praktikují homeopatii.  

Poznámka: Tento článek byl napsán pod odborným dohledem MUDr. Evy Kettmannové.

Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 27.9.2021 20:55

COPYRIGHT © 2010 - 2021 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze