Navigace po stránce

Víte, že ...

Sedmikráska (Bellis perenis) byla ve středověku často používanou rostlinou? V mnoha částech Evropy bylo zvykem mísit šťávu ze sedmikrásek s mlékem a dávat ji štěňatům. Psíci pak nerostli a zůstávali jako mazlíčci, které si paničky dávaly na klín. V homepatii je lékem první volby při poranění hlubokých tkání a po velkých chirurgických výkonech (podáváme v ředění 9 CH 3x denně 5 granulí). Je i výtečným lékem starých dělníků zahradníků, které bolí záda v bederní oblasti a také při poškození páteře u profesionálních řidičů (podáváme v ředění 15 CH 2-3x denně 5 granulí).

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

Víte, že nám tuky mohou zachránit život?

Kolektiv autorů: MUDr. Kateřina Formánková, Ing. Ludmila Pszczolková

Už v druhé polovině minulého století dr. Johanna Budwigová, německá fyzička, farmakoložka a biochemička, publikovala na základě svých objevů význam nenasycených mastných kyselin pro funkci imunitního systému. Za tyto své objevy byla sedmkrát nominována na alternativní Nobelovu cenu.

Ilustrační foto

Dr. Budwigová pracovala jako hlavní konzultantka ve Spolkovém institutu pro výzkum tuků a její metoda vyléčila tisíce pacientů trpících závažnými chorobami (včetně popsaných případů nádorových onemocnění). Tyto zázraky v našem organizmu jsou možné díky přijímáním nenasycených mastných kyselin zejména omega-3 a omega-6, které si náš organizmus sám nedokáže vytvořit. Laicky můžeme říci, že tyto kyseliny „vnášejí světlo do našich buněk“ a výrazně upravují metabolizmus na rozdíl od margarínů, které našemu tělu intenzivně škodí (zdroj: Jedlé tuky plněné infarktem a cukrovkou

Hlavním zdrojem těchto mastných kyselin je lněný, konopný, sezamový, dýňový, bodlákový, brutnákový nebo řepkový olej, ale vždy to musí být oleje v bio kvalitě a zastudena lisované. Velký význam má také rybí tuk, který by měl být ale přijímán v přírodní podobě. Potravinové doplňky obsahující rybí tuk jsou průmyslově zpracovány a jsou daleko méně vhodné než konzumace výše uvedených tuků po lžičkách.

Pro organizmus je nejúčinnější, pokud se zmíněné oleje přijímají v dávce jedné polévkové lžíce (pro dospělého) smíchané s malým množstvím mléčné bílkoviny, tzn. jogurt nebo tvaroh. U dětí podáváme 1 kávovou lžičku. Pacientům, kteří mají alergii na laktózu nebo mléčnou bílkovinu, podáváme olej samostatně, i tak má velmi dobré účinky.

Nejvíce prospěšných nenasycených kyselin a jejich nejlepší poměr obsahuje lněný olej. Naopak nejchutnější je olej konopný a dýňový, bodlákový olej je chuťově neutrální.

Při každodenním používání zmíněných olejů dochází ke snížení cholesterolu, zlepšuje se okysličení buněk a zrychluje se regenerace organizmu. Tato metoda má i velký význam v prevenci metabolických onemocnění (cukrovka, hypertenze, hypercholesterolemie, hypertriglycidemie, ateroskleróza, dna, obezita aj.). Jakmile začnete uvedená nutriční doporučení používat, budete se už za krátkou dobu cítit méně unaveni a dokonce může (u obézních jedinců) dojít k mírnému úbytku váhy i bez dodržování diety.

Dr. Budwigová napsala také několik knih. Bohužel ale byla, vzhledem k účinnosti její metody, která je levná a bez vedlejších účinků, potravinářskými koncerny často atakována, souzena a šíření její metody bylo bráněno všemi dostupnými prostředky.

Z naší praktické zkušenosti, kdy tuto metodu doporučujeme pacientům nejméně poslední dva roky, vyplývá, že metoda je skutečně efektivní a pomáhá k rychlejší regeneraci organizmu.

 

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

MUDr. Kateřina Formánková
Ing. Ludmila Pszczolková

Kolektiv autorů:
MUDr. Kateřina Formánková, Ing. Ludmila Pszczolková

MUDr. Kateřina Formánková lékař-pediatr, odborník v homeopatii, šéfredaktor Homeopatické revue, člen Rady HLA

Homeopatií se zabývám od roku 1992 a jsem přesvědčena, že vzhledem ke své naprosté neškodnosti a vysoké účinnosti, by měla být homeopatika lékem první volby a to zejména u dětí. V dětském věku mohou významně snížit nemocnost a vyřešit i problémy, se kterými si klasická medicína vůbec neví rady. Jako např. tiky, enurézy, poruchy spánku, špatné prospívání, přibírání na váze, snížená imunita v důsledku opakovaných infekcí dýchacích cest, chronický zánět středního ucha, chronická rýma, problémy s kojením atd. Použití homeopatických léků v prevenci nebo v začátku onemocnění zlepšuje reaktivitu imunitního systému dítěte i dospělého, v důsledku toho není nutné používat tolik klasických léků a stabilita zdraví je podstatně lepší.

Kromě léčení se věnuji i vzdělání lékařů a farmaceutů jako lektor CEDH.

Přála bych si, aby o možnostech homeopatické léčby vědělo co nejvíce lékařů, farmaceutů i pacientů. 

Ing. Ludmila Pszczolková nutriční poradce

S homeopatií jsem se setkala v roce 1995 díky svým dětem, kterým mnohokrát pomohla při potížích závažných i méně vážných. Stala se pro mne nejen léčbou první volby, ale i životní filozofií. Více než 10 let pracuji jako asistent lékaře homeopata. Pacienti, a hlavně mé děti a jejich alergie mě přivedly k otázkám zdravé výživy. V roce 2011 jsem ukončila kurz nutričního poradce a můj přístup ke klientům v nutriční poradně je podobný jako v ambulanci lékaře homeopata - každý člověk je jedinečný, každý potřebuje jiný přístup. A stejně jako lékař homeopat učí své pacienty respektovat své tělo, tak se i já snažím ukázat klientům, že každý člověk podvědomě ví, jakou stravu potřebuje. Potřebujeme se jen znovu naučit to, co jsme už zapomněli – naslouchat svému tělu a vážit si ho. 

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 26.11.2022 12:58

COPYRIGHT © 2010 - 2022 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze