Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Co na chřipku? Homeopatika nebo klasické léky...?

Kolektiv autorů: Lucie Nestrašilová, MUDr. Hana Váňová

Jaký je rozdíl mezi léčbou homeopatiky a ostatními běžnými léky doporučovanými lékaři? V čem jsou homeopatika jiná? Mohou pomoci i v posílení imunity, aby měl organismus sílu bránit se různým respiračním a chřipkovým virům? Na tyto a další otázky odpovídala předsedkyně Homeopatické lékařské asociace, MUDr. Hana Váňová, deníku Metro...

Ilustrační foto
Zdroj: Tooshy

Jaký je rozdíl mezi léčbou homeopatiky a ostatními běžnými léky doporučovanými lékaři?

Běžně doporučované „nehomeopatické“ léky jsou v zásadě potlačující nějaký příznak a nebo léky substituční. Ty s potlačujícími účinky jednoduše poznáte podle předpony anti-, např. antitusika jsou léky na potlačení kašle, antipyretika léky na potlačení horečky. Léky substituční doplňují, co organismus není schopen v důsledku nemoci vytvořit, např. inzulín pro léčbu diabetu nebo hormony štítné žlázy při hypotyreóze. Substituční léky nelze homeopatiky nahradit. Homeopatické léky specifickým způsobem povzbuzují vlastní obranyschopnost, tedy působí ve směru přirozené reakce organismu. V mnoha případech jsou lepší variantou než léky potlačující.

V čem jsou homeopatika jiná?

Jsou předepisována na základě principu podobnosti. Každý problém, každá nemoc se projeví specifickými doprovodnými příznaky, například u horečky je to charakter žízně /velká, malá, žádná/, pocení, bolest hlavy, svalů, změna celkové kondice. Soubor těchto příznaků dává celkový obraz nemoci a nemocného a tomuto souboru příznaků odpovídá určitý homeopatický lék – to je ta podobnost. Účinek homeopatického léku je více komplexní než účinek léku proti bolesti či teplotě.

Z čeho se homeopatické léky vyrábějí, a jak v organismu fungují?

Homeopatické léky se vyrábějí specifickým způsobem ředění a dynamizování z rostlin, živočišných tkání nebo minerálních látek. Základem je příprava matečné tinktury, která obsahuje komplexy látek obsažených v základní surovině. Tento způsob přípravy zajišťuje jejich celkový reaktivní účinek.

Mohou pomoci i v posílení imunity, aby měl organismus sílu bránit se různým respiračním a chřipkovým virům?

Pro posílení celkové imunity jsou homeopatické léky velmi vhodné právě proto, že působí ve směru vlastní obranyschopnosti těla.

Když už někdo chřipkou onemocní, jaká vypadá homeopatická léčba?

Dost záleží na tom jaké jsou konkrétní příznaky. Pokud už je chřipka rozvinutá, máme v základním výběru asi 5 homeopatických léků – viz informace na webu Svět homeopatie nebo v knize Poznáváme homeopatii. Pokud je chřipka v začátcích mám nejlepší zkušenost s lékem Oscillococcinum.

Jaké jsou výsledky v této oblasti?

Jako praktický lékař, který 20 let používá běžně ve své praxi homeopatika mohu říci, že pro řešení nekomplikovaných viróz a chřipek je homeopatická léčba metodou první volby. Protože homeopatický lék působí ve směru vlastní fyziologie těla, „učí“ organismus, jak příště reagovat lépe a tím postupně posiluje celkovou obranyschopnost. Tedy pacienti, kteří na léčení viróz, chřipek a akutních katarů používají běžně homeopatické léky jsou celkově zdravější a odolnější. Léčení chřipky homeopatiky je kratší a většinou zcela odpadá „pochřipková“ únava.

Jaký je rozdíl mezi volně dostupnými homeopatickými léky, které si člověk může koupit v lékárně a léky, které míchá homeopat pacientovi sám?

Dle mého názoru jsou nejspolehlivější homeopatické léky, které jsou k dostání v lékárně. Jsou to oficiálně schválené léčebné přípravky. Já sama ve své praxi jiné homeopatické léky nepoužívám.

MUDr. Hana Váňová, praktický lékař – homeopat, předsedkyně Homeopatické lékařské asociace

Zdroj: deník METRO

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Lucie Nestrašilová
MUDr. Hana Váňová

Kolektiv autorů:
Lucie Nestrašilová, MUDr. Hana Váňová

Lucie Nestrašilová šéfredaktorka, manažerka Homeopatické lékařské asociace

Lucka je zakladatelkou a šéfredaktorkou Světa homeopatie. Stála u zrodu tohoto portálu a intenzivně se podílí na jeho každodenní tvorbě. Snaží se Vám, čtenářům, naslouchat a neustále pro Vás vymýšlí nové projekty. Inspiraci pro nová témata hledá ve svém každodenním životě, který nejraději tráví se svou početnou rodinou. Její život je plný sportu. Ráda běhá, jezdí na in-linech a relaxuje na zimních stadionech, neboť hokej je její "druhý" život, který sdílí se svými dětmi. Lucie současně pracuje jako manažerka Homeopatické lékařské asociace. Mnoho let se věnuje dobrovolnictví a nadační činnosti a snaží se nejen prostřednictvím Světa homeopatie pomáhat druhým.

Motto: „Práce pro Svět homeopatie je pro mě stále velkou výzvou. Mám velkou radost, že se nám podařilo vytvořit tak skvělý redakční tým plný motivovaných, zapálených a inspirujících lidí. Ráda se setkávám s lékaři a dalšími odborníky na homeopatii a naslouchám jejich zkušenostem. Stejně tak ráda poslouchám své přátele, ale i lidi, které "náhodou" potkám. Je krásné, když máte své zájmy a zkušenosti s kým sdílet. I po 8 letech "u homeopatie" získávám stále nové poznatky a pevně věřím, že díky Světu homeopatie bude homeopatie a zdravý životní styl blízký i Vám.“

MUDr. Hana Váňová praktický lékař, odborník v homeopatii, akupunkturista, členka Rady HLA

MUDr. Hana Váňová je členka Rady Homeopatické lékařské asociace a členka Mezinárodní rady pro klinickou homeopatii Conseil d´orientation CEDH se sídlem v Paříži, lektorka CEDH (Mezinárodní škola klinické homeopatie pro lékaře) a jako praktická lékařka-homeopatka působí v Litovli.

Motto: "Homeopatii praktikuji více než 20 let. Již si bez ní svou lékařskou praxi ani běžný život neumím představit. Přináší mi velké uspokojení. Často jsem byla v minulosti bezradná v případech, kdy jsem pacienty, podle potřeby i ve spolupráci s kolegy specialisty, vyšetřila a neshledala žádnou závažnou diagnózu - výsledek zněl: funkční potíže. Dnes v těchto situacích předepisuji cíleně vybrané homeopatické léky se skvělým efektem.

Navíc homeopatika zkrátí rekonvalescenci po operacích, usnadní hojení úrazů, podpoří imunitní systém při virózách, účinně ovlivní akutní emoční poruchy. V těchto případech je mohou bez obav používat i poučení laici."

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 14.7.2020 05:16

COPYRIGHT © 2010 - 2020 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze