Navigace po stránce

Víte, že ...

Sedmikráska (Bellis perenis) byla ve středověku často používanou rostlinou? V mnoha částech Evropy bylo zvykem mísit šťávu ze sedmikrásek s mlékem a dávat ji štěňatům. Psíci pak nerostli a zůstávali jako mazlíčci, které si paničky dávaly na klín. V homepatii je lékem první volby při poranění hlubokých tkání a po velkých chirurgických výkonech (podáváme v ředění 9 CH 3x denně 5 granulí). Je i výtečným lékem starých dělníků zahradníků, které bolí záda v bederní oblasti a také při poškození páteře u profesionálních řidičů (podáváme v ředění 15 CH 2-3x denně 5 granulí).

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Velmi rychlá mňamka!

Autor: Mgr. Andrea Dovalová

Naše rodina miluje chalvu. Děti, i my, rodiče. Manžel, když vidí, že jsem hodně vyčerpaná a potřebuji načerpat minerály i energii, koupí mi velké balení! Někdy mám pokušení vyčerpanost zahrát a tak si chalvu zasloužit:-)

Ilustrační foto
Zdroj: Andrea Dovalová

Nejvíce známá je sezamová chalva. Výborně chutná i slunečnicová. Sezamová i slunečnicová semínka nám mohou dodat hodně draslíku, fosforu, vápníku i vitamínů skupiny B a dalších potřebných látek... Doma si můžete vyrobit levnější a možná i snad i zdravější variantu – bez přidaného cukru a tuků. A navíc – její výroba je skvělou zábavou pro děti. Tvarovat kuličky zvládnou i nejmladší kuchtíci.

Ingredience:
200 g slunečnicových semínek
100 - 110 g rýžového sirupu (můžeme ho  nahradit medem)

Slunečnicové semínko rozmixujeme nebo umeleme na mlýnku na mák, postupně přidáváme sirup (nebo med), vypracujeme hodně husté těsto a tvarujeme kuličky. V chladničce vám vydrží i několik dní. Pokud tedy odoláte pokušení sníst tuto mňamku na posezení.

TIP č.1: Chalvu můžete dochutit i lžící karobu a obalit ji ve strouhaném kokosu.
TIP č.2: Slunečnicová semínka můžete nahradit mandlemi, nebo jinými olejnatými semínky, oříšky... (Z dýňového semínka moc dobrá není)

 

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Mgr. Andrea Dovalová

Autor: Mgr. Andrea Dovalovákoordinátor sociálních sítí, autorka článků, učitelka

Andrea je "duší" sociálních sítí Světa homeopatie. Jejich prostřednictvím je s Vámi každý den. Sdílí na nich vše, co se děje ve Světě homeopatie, ale i v dalších oblastech zdravého životního stylu. Naše čtenáře velmi inspiruje. Nejvíce čerpá ze svých životních zkušeností. Andrea je učitelkou (velmi kreativní), svou pozornost už několik let věnuje téměř výlučně svým čtyřem dětem. Zajímá ji zdravé stravování, sama vymýšlí originální recepty, kombinuje suroviny zdánlivě neslučitelné a vytváří z nich neuvěřitelné dobroty. O mnohé z nich se s Vámi ráda podělí. Má ráda ekologii, soběstačnost a nezávislost, miluje hudbu a přírodní tanec. Věnuje se různým výtvarným technikám.

"Díky svým dětem jsem se naučila zaměřit se více na to, jaké léky nám nabízí příroda. Už několik let v naší rodině používáme preventivně i léčebně bylinky, homeopatii, aromaterapii..."

 

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 21.4.2021 07:46

COPYRIGHT © 2010 - 2021 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze