Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Asparagus (Chřest) je lék na prostatu a ledviny? Dříve homeopaté užívali tinkturu z chřestu na ledvinové kameny. Při akutním zánětu močového měchýře, když nemáte po ruce žádný lék, můžete uvařit čaj z chřestu a petržele, který má účinek na diurézu a může vám pomoci. Kromě působení na zánět močových cest působí lék v homeopatickém ředění také na rýmu, bolesti levého ramene. Tento lék u nás bohužel není v homeopatickém ředění dostupný.

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Večeře kontra oběd

Autor: Mgr. Andrea Dovalová

Většina našich školáků stravujících se ve škole, dostává denně k obědu maso, často i uzeniny.

Ilustrační foto
Zdroj: Andrea Dovalová

Když si s hrůzou přečtu jídelníček školní jídelny a výjimečně mne potěší zeleninový oběd, podrobím své syny výslechu: "Jak vlastně ta brokolicová polévka vypadala? A to těstovinové rizoto? Jaká v něm byla zelenina?...“ Kluciů mi řeknou PRAVDU. Brokolice na talíři téměř nebyla, rizoto bylo jen o rýži jemně ozdobené kukuřicí a kouskem mrkve... Na řadu přijdou opatření, kterými chci svým dětem zajistit skutečný přísun potřebných živin. Kvalitní oběd o víkendu nestačí. Proto se snažím podávat své rodině i teplé večeře. 

Naše děti, asi jako všechny, milují těstoviny. Pokud nezůstaneme u česko–slovenské klasiky (kečup a sýr), můžeme připravit kvalitní a chutné jídlo nejen pro školáky.

Ingredience:

uvařené těstoviny (z tvrdé pšenice, celozrnné, bezlepkové...)
sezamový olej
cibule nakrájená na kolečka
2 stroužky česneku
kousek celeru
uvařená cizrna
kus dýně – může být hokkaido
sůl
bazalka
mletá pískavice (řecké seno)

Postup:

Cibuli osolíme a osmahneme na rozpáleném oleji, přidáme prolisovaný česnek a na kostky nakrájenou dýni. Pokud je potřeba, podlijeme trochou vody. Směs okořeníme a když je dýně měkká, přidáme i cizrnu. Ohřejeme a můžeme podávat. Příprava netrvá dlouho, jídlo je ideální, i když máte zrovna hektické dny.

Tip: Pokud jsou děti už starší a zvládnou i ostřejší chutě, nebo vaříme-li spíše pro tatínky, hned na začátku vaření hodíme na olej chilli papričku. Jídlo bude chutnat výrazně:-)

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Mgr. Andrea Dovalová

Autor: Mgr. Andrea Dovalovákoordinátor sociálních sítí, autorka článků, učitelka

Andrea je "duší" sociálních sítí Světa homeopatie. Jejich prostřednictvím je s Vámi každý den. Sdílí na nich vše, co se děje ve Světě homeopatie, ale i v dalších oblastech zdravého životního stylu. Naše čtenáře velmi inspiruje. Nejvíce čerpá ze svých životních zkušeností. Andrea je učitelkou (velmi kreativní), svou pozornost už několik let věnuje téměř výlučně svým čtyřem dětem. Zajímá ji zdravé stravování, sama vymýšlí originální recepty, kombinuje suroviny zdánlivě neslučitelné a vytváří z nich neuvěřitelné dobroty. O mnohé z nich se s Vámi ráda podělí. Má ráda ekologii, soběstačnost a nezávislost, miluje hudbu a přírodní tanec. Věnuje se různým výtvarným technikám.

"Díky svým dětem jsem se naučila zaměřit se více na to, jaké léky nám nabízí příroda. Už několik let v naší rodině používáme preventivně i léčebně bylinky, homeopatii, aromaterapii..."

 

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 26.5.2019 17:14

COPYRIGHT © 2010 - 2019 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze