Navigace po stránce

Víte, že ...

Pampeliška (Taraxacum) obsahuje vitamin A. List pampelišky obsahuje více betakarotenu než mrkev, rovněž květ je bohatý na karotenoidy. Obsahuje i vitamin B, C a D, který vedle pampelišky obsahuje z rostlin už jen kopřiva, petržel, oves, avokádo a houby. Při dnešních pokusech prováděných v Japonsku a USA na myších bylo pozorováno, že pampeliška působí proti rakovině a má vliv na imunitu. Taraxacum je rovněž výborný homeopatický lék na žaludeční a žlučníkové záchvaty a na bolesti hlavy žaludečního původu. Doporučuje se na jaře k detoxikaci jater a žlučníku v ředění 5 CH 2x denně 5 granulí.

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Kdo chytá v žitě a homeopatie

Autor: MUDr. Eva Kettmannová

Román "Kdo chytá v žitě" od amerického spisovatele J.D. Salingera je o dospívajícím klukovi Holdenovi Caufieldovi, který se cítí naprosto nepochopený a naštvaný na svět dospělých...

Ilustrační foto
Zdroj: www.kosmas.cz

Tento svět mu je cizí, připadá mu falešný a neupřimný. Salinger v knize nešetří ironií ani černým humorem. Stala se bestsellerem již v době svého 1. vydání v r. 1951, a to nejenom mezi mladistvými čtenáři. V USA vyvolala hodně bouřlivých ohlasů – v 70. letech byly kantoři za doporučení této knížky studentům propouštěni ze školy. Důvodem byl prý velký počet sprostých slov jako “goddamn“, použitých v románu.

Salinger nesnášel popularitu. Celý svúj život se snažil žít v ústraní a nekomunikoval s médii. Až na konci milénia jeho bývalá milenka, spisovatelka Joyce Maynard, ve své knize At Home In the World umožnila zvědavým čtenářům nahlednout do soukromého života samotářského spisovatele.

Pro Svět homeopatie je zajímavá zmínka o jeho vášni k homeopatii. Maynard píše, že věnoval denně několik hodin studiu homeopatické literatury a také pomocí ní léčil lidi i zvířata. Pečlivě sledoval účinek homeopatického léku u svých pacientů v různých potencích a často doporučoval podávat homeopatika rozpuštěné ve vodě. Podrobně popisuje jak ustoupily potíže její matky po homeopatickém léku předepsaném Salingerem.

Zpátky k románu "Kdo chytá v žitě", I když se zrovna nepřipravujete na maturitu ani nepatříte do kategorie mladistvých čtenářů, na přečtení tohoto románu není nikdy pozdě. Právě naopak – díky němu se můžete možná opět setkat a propojit s pocity a názory svého mládí, které jste díky společenským konvencím v sobě postupně vytěsnili a možná i lépe porozumět svým dospívajícím dětem...

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

MUDr. Eva Kettmannová

Autor: MUDr. Eva Kettmannováalergolog a klinický imunolog, odborník v homeopatii

Eva je spoluautorkou Světa homeopatie. Stála u jeho tvorby a mnoho let se aktivně podílela na jeho každodenním chodu. Pro budoucnost homeopatie v České republice považuje za nezbytné, aby se v homeopatii erudovaní lékaři podíleli na zvyšování informovanosti pacientů o možnostech této léčby, proto spolu s Lucií vytvořily časopis "Okénko do Světahomeopatie", který je distribuován do čekáren praktických i odborných lékařů a do lékáren. Eva má svou lékařskou praxi zaměřenou dnes již výlučně na celostní medicínu. Kromě homeopatie využívá i Bachovu terapii, Schüsslerovy soli, aromaterapii, gemmoterapii a diagnostickou metodu EAV. Při plánování témat pro Svět homeopatie ji inspirují vlastní pacienti, jakož i její čtyři děti. Svůj volný čas ráda tráví v přírodě s nordic walking hůlkami, cvičí jógu a nejraději  čte klasickou literaturu.

Jak sama říká: "Dobrý homeopat musí být trochu psycholog, trochu vědec a současně i umělec, aby dokázal pochopit pacientův problém a najít řešení (nikoliv podle tabulek a guidelinů jako v klasické medicíně). Je to obrovská výzva, nutí člověka, aby se celý život vzdělával, přehodnocoval své názory a postoje a hledal definici slova „zdraví“ v různých oborech a oblastech života. A to mě právě na této metodě fascinuje - je důstojná nejen k pacientovi, ale také k lékaři, dává mu možnost jít svoji vlastní cestou."

Motto: „Homeopatie nám lékařům vytrvale připomíná, jakou má naše tělo úžasnou vrozenou schopnost sebeléčení.“

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 28.9.2021 12:08

COPYRIGHT © 2010 - 2021 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze