Navigace po stránce

Víte, že ...

Pampeliška (Taraxacum) obsahuje vitamin A. List pampelišky obsahuje více betakarotenu než mrkev, rovněž květ je bohatý na karotenoidy. Obsahuje i vitamin B, C a D, který vedle pampelišky obsahuje z rostlin už jen kopřiva, petržel, oves, avokádo a houby. Při dnešních pokusech prováděných v Japonsku a USA na myších bylo pozorováno, že pampeliška působí proti rakovině a má vliv na imunitu. Taraxacum je rovněž výborný homeopatický lék na žaludeční a žlučníkové záchvaty a na bolesti hlavy žaludečního původu. Doporučuje se na jaře k detoxikaci jater a žlučníku v ředění 5 CH 2x denně 5 granulí.

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Vyšla nová kniha HOMEOPATIE A SPORT!

Autor: Redakce

Ve vydavatelství Grada vyšel další titul o homeopatii, HOMEOPATIE A SPORT, tentokrát o možnostech využití této šetrné léčebné metody u širokého spektra fyzických i psychických potíží postihujících sportovce.

Ilustrační foto
Zdroj: Lucie Nestrašilová

Autorka, MUDr. Ilona Ludvíková, je členkou Rady Homeopatické lékářské asociace a lektorkou Mezinárodní školy klinické homeopatie CEDH. Její články najdete i ve Světě homeopatie.

Kniha je neobvyklého rozsahu, kapitoly jsou řazeny podle jednotlivých orgánových systémů, informace jsou uvedeny přehledně. Autorka uvádí i homeopatické léky, které účinkují v psychické rovině a tudíž mají vliv na sportovní výkon.

Pokud vás zrovna v těchto dnech podzimní sluníčko vytáhlo do lesa a po letech začínáte chodit běhat, ale jde to ztuha a už vás pálí v krku - najdete v této příručce řadu homeopatických léků, které byste mohli využít k samoléčbě. Určitě oceníte i lékárničku určenou pro "sportovce nadšence". V knize nechybí ani praktická lékárnička s nejdůležitějšími homeopatickými léky, které je vhodné mít doma po ruce. Lékárnička pro vrcholové sportovce obsahuje další nadstavbu a jak se dalo očekávat, do kapsy se rozhodně nevejde.

Redakce Světa homeopatie doporučuje tuto příručku všem zdravotníkům, a to zejména pro fyzioterapeutům, sportovním lékařům, praktickým lékařům a pediatrům.

Knihu lze zakoupit v běžné obchodní síti.

O novou knihu budeme ve Světě homeopatie i soutěžit! Sledujte naše stránky a máte šanci ji již brzy vyhrát!

 

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Redakce

Autor: Redakce

Informace, které ve Světě homeopatie.cz najdete, jsou garantovány týmem lékařů a dalších odborníků, kteří ve své každodenní praxi praktikují homeopatii.  

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 25.1.2020 23:31

COPYRIGHT © 2010 - 2020 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze