Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Asparagus (Chřest) je lék na prostatu a ledviny? Dříve homeopaté užívali tinkturu z chřestu na ledvinové kameny. Při akutním zánětu močového měchýře, když nemáte po ruce žádný lék, můžete uvařit čaj z chřestu a petržele, který má účinek na diurézu a může vám pomoci. Kromě působení na zánět močových cest působí lék v homeopatickém ředění také na rýmu, bolesti levého ramene. Tento lék u nás bohužel není v homeopatickém ředění dostupný.

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Dejme se do boje a porazme vši!

Autor: Mgr. Andrea Dovalová

Vrátilo se vám dítě z tábora a hned při vystoupení z autobusu vám jeho zdravotnice oznámila, že má vši?! Ne, to není možné! Co teď s tím?!

Ilustrační foto
Zdroj: Shutterstock

"Když se u našich dětí objevily vši, nechtěla jsem jim mazat na hlavu žádné chemické přípravky, kupovali jsme jen přírodní produkty. Investovali jsme skutečně hodně peněz, ale vši vypadaly, že jim to nevadí. Žily si v našich vlasech s radostí dál. Dělala jsem samozřejmě, co jsem mohla, vyprala jsem spací plyšáčky, polštáře... Nic nepomáhalo. Nakonec jsem sáhla do naší bohaté knihovny a byli jsme zachráněni!", říká naše redaktorka Andrea Dovalová a poskytuje našim čtenářům osvědčený rodinný recept: 

POTŘEBUJEME:

  • 75 ml rostlinného oleje - použila jsem obyčejný slunečnicový, ze kterého i vaříme
  • 25 kapek rozmarýnového oleje
  • 25 kapek levandulového oleje
  • 20 kapek gerániového (ten jsem tehdy nesehnala, nahradila jsem ho Tea tree oilem)
  • 15 kapek eukalyptového oleje

Používáme 100% rostlinné silice, ne vonné syntetické oleje!

POSTUP:

Vlasy rozdělíme na pramínky a každý namažeme olejovou směsí. Dlouhé vlasy navršíme na temeno.

Aby se oleje neodpařovaly, musíme vlasy přikrýt igelitem. Necháme působit 2 hodiny, potom umyjeme šampónem a vyčešeme "všiváčkem". Po třech dnech je potřeba zábal zopakovat.

Nejenže zábal zabírá proti "potvůrkám", pomáhá i vlasům, jsou pak více hebké a lesklé...

TIP č. 1: Dětem jsem na hlavy igelit nedávala, jen jsem jim hlavičky zabalila do látkové pleny.

TIP č. 2: V rámci prevence v období, kdy se vyskytnou vši ve škole, stříkám dětem na hlavu ráno před cestou do školy nakapaný Tea tree olej v doma připravené vlasové vodě (lopuch a bříza), který jsem nalila do lahvičky s rozprašovačem. Tea tree olej můžeme nakapat i do destilované vody a tím pak hlavičky stříkat. Je to velmi účinná prevence. Tea tree olej vši výrazně odpuzuje!

Reklama: Sedatif PC

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Mgr. Andrea Dovalová

Autor: Mgr. Andrea Dovalovákoordinátor sociálních sítí, autorka článků, učitelka

Andrea je "duší" sociálních sítí Světa homeopatie. Jejich prostřednictvím je s Vámi každý den. Sdílí na nich vše, co se děje ve Světě homeopatie, ale i v dalších oblastech zdravého životního stylu. Naše čtenáře velmi inspiruje. Nejvíce čerpá ze svých životních zkušeností. Andrea je učitelkou (velmi kreativní), svou pozornost už několik let věnuje téměř výlučně svým čtyřem dětem. Zajímá ji zdravé stravování, sama vymýšlí originální recepty, kombinuje suroviny zdánlivě neslučitelné a vytváří z nich neuvěřitelné dobroty. O mnohé z nich se s Vámi ráda podělí. Má ráda ekologii, soběstačnost a nezávislost, miluje hudbu a přírodní tanec. Věnuje se různým výtvarným technikám.

"Díky svým dětem jsem se naučila zaměřit se více na to, jaké léky nám nabízí příroda. Už několik let v naší rodině používáme preventivně i léčebně bylinky, homeopatii, aromaterapii..."

 

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 4.8.2020 07:38

COPYRIGHT © 2010 - 2020 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze