Navigace po stránce

Víte, že ...

Sedmikráska (Bellis perenis) byla ve středověku často používanou rostlinou? V mnoha částech Evropy bylo zvykem mísit šťávu ze sedmikrásek s mlékem a dávat ji štěňatům. Psíci pak nerostli a zůstávali jako mazlíčci, které si paničky dávaly na klín. V homepatii je lékem první volby při poranění hlubokých tkání a po velkých chirurgických výkonech (podáváme v ředění 9 CH 3x denně 5 granulí). Je i výtečným lékem starých dělníků zahradníků, které bolí záda v bederní oblasti a také při poškození páteře u profesionálních řidičů (podáváme v ředění 15 CH 2-3x denně 5 granulí).

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Adámkův "YODA" narozeninový dort

Autor: Mgr. Andrea Dovalová

V naší početné rodině se pořád něco slaví. Den, kdy má někdo z nás svátek nebo narozeniny, vychází průměrně jedenkrát za měsíc. V srpnu má nějakou oslavu každé z našich dětí. Dorotka s Adámkem slaví narozeniny a ty se bez dortu neobejdou...

Ilustrační foto
Zdroj: Andrea Dovalová

Nemám ráda ty krásné dorty – ano, jsou na pohled vábné, ale pro děti asi nepříliš zdravé. Dorotka chtěla patrový dort s Palculienkou a Adámek si přál Star Wars. Dorotčin nebyl jednoduchý, ale nedovedla jsem si představit, jak si poradíme s Adámkovým dortíkem. Adámek je ale sluníčko, řekl: „Mamko, nemusí být celý jako Star Wars, stačí, když tam bude Yoda. A toho mi udělej z marcipánu.“ To jsem si oddechla. Vymyslel ho takhle: „Vespod ať je čokoládové těsto, pak čokoládový krém, můžeš přidat i marmeládu, pak zase těsto a navrch želatinu a ovoce.“

INGREDIENCE:

TĚSTO:
2 hrníčky celozrnné špaldové mouky (nebo můžeme namíchat 1 hrníček špaldové a 1 hrníček polohrubé mouky)
2/3 hrníčku třtinového cukru
1 prášek do pečiva
3 PL kakaa
1 hrníček obilného mléka
½ hrníčku oleje (občas dávám o něco méně)

KRÉM:
1 čokoládový puding
2 PL třtinového cukru
3 dl obilného mléka
asi 1 PL másla
(nebo kokosový olej, rostlinný neztužený tuk...)

ŽELATINA:
asi 2 KL agar-agar
½ l vody, nebo ovocné šťávy
(my jsme na dort použili vodu a malinovou šťávu od babičky)

Postup:

Smícháme suché ingredience, přidáme olej a mléko, vlijeme do vymazané dortové formy a hned dáme péct do vyhřáté trouby. Pečeme na 180°C. Necháme vychladit, poté překrojíme na dva kruhy.

Na krém si uvaříme puding, necháme vychladit a pak vmícháme máslo.

První dortový korpus namažeme marmeládou a krémem, přikryjeme druhým korpusem, který jsme taky namazali marmeládou a přiložíme marmeládovou stranou na krém. I na druhou stranu korpusu namažeme marmeládu a zalijeme uvařeným agarem. (Agar si namočíme do studené šťávy, pak zahřejeme a pomalu vaříme asi dvě minuty.) Na agar můžeme položit ovoce, které právě doma máme a můžeme libovolně zdobit.

Tip: Abysme měli jistotu, že se agar nevpije do těsta a nerozmočí ho, můžeme nejdřív na těsto nasypat bio ztužovač šlehačky.

A jak na Yodu? Vím, že nevypadá úplně jako z filmu, ale šlo o Adámkovu radost. Modelovala jsem ho z bílého a kakaového marcipánu – opravdového! Adámek mi půjčil leták s hračkami a ukázal mi, jak Yoda vypadá a že takového chce. Když viděl hotový dort, řekl, že chtěl přesně takový a že Yoda je úplně jako v knize, kterou čte:-)

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Mgr. Andrea Dovalová

Autor: Mgr. Andrea Dovalovákoordinátor sociálních sítí, autorka článků, učitelka

Andrea je "duší" sociálních sítí Světa homeopatie. Jejich prostřednictvím je s Vámi každý den. Sdílí na nich vše, co se děje ve Světě homeopatie, ale i v dalších oblastech zdravého životního stylu. Naše čtenáře velmi inspiruje. Nejvíce čerpá ze svých životních zkušeností. Andrea je učitelkou (velmi kreativní), svou pozornost už několik let věnuje téměř výlučně svým čtyřem dětem. Zajímá ji zdravé stravování, sama vymýšlí originální recepty, kombinuje suroviny zdánlivě neslučitelné a vytváří z nich neuvěřitelné dobroty. O mnohé z nich se s Vámi ráda podělí. Má ráda ekologii, soběstačnost a nezávislost, miluje hudbu a přírodní tanec. Věnuje se různým výtvarným technikám.

"Díky svým dětem jsem se naučila zaměřit se více na to, jaké léky nám nabízí příroda. Už několik let v naší rodině používáme preventivně i léčebně bylinky, homeopatii, aromaterapii..."

 

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 25.5.2020 18:46

COPYRIGHT © 2010 - 2020 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze