Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Syndrom ruka, noha, ústa

Autor: PhDr. Radana Poděbradská, Ph.D.

Tak jsme zase jednou řešili záhadu. O tom co je syndrom ruka, noha, ústa a jak nám zase jednou homeopatika pomohla.

Ilustrační foto
Zdroj: PhDr. Radana Poděbradská, Ph.D.

Náš malý rošťák si zase jednou stěžoval, že ho něco bolí. Nejdřív to byl zoubek, zoubky byly ale naprosto v pořádku, dásně světle růžové, prostě nic. Pak se přidal jazýček, že pálí, a to už jsme našli jednu větší aftu zevnitř na tvářičce. Hned jsem nasadila Oscillococcinum – tubičku denně. Na aftu je nejlepší Borax 5 C, ten jsem ale bohužel neměla, tak jsem nasadila Kalium Bichromicum 9 C. Syn měl už skoro týden rýmu (Kalium Bichromicum pomáhá i na vysušení hlenů na konci rýmy). Stav se o malinko zlepšil, ale přidalo se nechutenství, protivnost a taky únava. Čekali jsme, co se z toho vyvrbí. Zůstávalo pálení jazyka, zhoršující se v průběhu jídla. Před jídlem jsem podala Arsenicum album 9 C, aby do sebe něco dostal. Zaznamenala jsem, že syn v noci hůř spí, budí se, kňourá, sem tam zakašle, možná byl i lehce teplejší ve smyslu zvýšené teploty.

Ráno měl pod nosíkem malou tečku. Asi opar, říkala jsem si, i když na ně netrpí. V tu chvíli jsem začala podávat Rhus toxicodendron 9 C, lék druhé fáze oparu, tedy po úvodním svědění na zmírnění výsevu růžových puchýřků s čirou tekutinou. Večer jsem si všimla, že má na palečcích u nohou shora nějaká červená místa, vypadalo to jako odřená kůžička od botiček. Tak jsem ho pořádně prohlédla a našla jsem na nožičkách a na rukou pár pupínků. Zvýšila jsem proto frekvenci podávání léku Rhus toxicodendron. Do rána se nic dalšího nevyselo, naopak pupínků je spíš méně. Nálada se zlepšuje. Jazyk stále pálí.

Večer jsem zasedla k internetu a hledala zkušenosti maminek s podobným onemocněním, něco na nohách, něco na rukách, něco v puse… a vyplivlo to na mě:

„Syndrom ruka, noha, ústa - někdy se stane, že zejména dítě navštěvující nějaký dětský kolektiv se znenadání „osype“ kolem úst, na dlaních a na chodidlech. Výsev vyrážky může provázet lehce zvýšená teplota, mírná apatie či nechutenství. Mohlo by se jednat o poměrně neškodné onemocnění, které dostalo české označení syndrom ruka, noha, ústa. Dítě postižení syndronem ruka, noha, ústa má nejprve zvýšenou teplotu. Stěžuje si na bolest v krku, někdy ho pobolívá břicho, ztrácí chuť k jídlu, někdy ztrácí zájem o hry nebo se jeví jinak trochu apatické. Někteří rodiče se mohou domnívat, že se jedná o plané neštovice. Při nichž se ale výsev puchýřků objevuje po celém těle a nemoc má horší průběh. Původcem onemocnění jsou enteroviry.

• Prvními vnějšími příznaky je vyrážka na ústech (buď kolem úst nebo boláčky připomínající opary na rtech), případně poměrně bolestivé afty v ústech.
• V krátké době se na dlaních a na chodidlech vytvoří pupínky, které se mohou změnit až v puchýřky.
• Protože je na dlaních a na chodidlech poměrně silná kůže, svědění se jeví až jako bolest, zejména jestliže má postižený tendenci svědivá místa škrábat."

Zůstávám tedy u Rhusu a přidávám jednou denně Lycopodium 15 C – podporuje chuť k jídlu a podporuje funkci jater. K tomu 2x denně bylinnou směs pro podporu funkce trávícího ústrojí, už se mi mnohokrát osvědčila. Lokálně jsem ještě přidala mazání krémem s přídavkem Rhus toxicodendron. Jsem moc ráda, že jsem mohla něco udělat, zmírnit průběh onemocnění a podpořit rekonvalescenci. Koneckonců jak jsem pátrala, zjistila jsem, že forma, která probíhá u mého syna je pravděpodobně velmi mírná, nemůžu dokázat, že je to díky včas podaným homeopatickým lékům, ale může to být také důvod mírného průběhu. Nejdůležitější je, že na nás zase kouzlí ty nádherné úsměvy:-)


 

Reklama: Sedatif PC

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

PhDr. Radana Poděbradská, Ph.D.

Autor: PhDr. Radana Poděbradská, Ph.D.fyzioterapeutka

 Jsem tělem i duší fyzioterapeut, který od roku 2005 rozšířil paletu svých možností v terapii o homeopatii. Mám velkou radost z toho, že mohu své děti a okolí často ušetřit užívání klasické medicíny a naopak podpořit "samoléčitelské" schopnosti, které jsou schované v každém z nás. V praxi se věnuji také předpisu tělesné zátěže u pacientů s obezitou a vzdělávání fyzioterapeutů.

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 9.8.2020 01:18

COPYRIGHT © 2010 - 2020 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze