Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

Rakytníková sluníčka

Autor: Mgr. Andrea Dovalová

Dnes jsme byli sbírat rakytník. Počasí nám skvěle vyšlo, svítilo sluníčko. Odpoledne, když jsme se vrátili z Dorotčina baletu, Adámek se naučil, zahrál na housle a mohli jsme vyrazit.

Ilustrační foto
Zdroj: Andrea Dovalová

Tatínek nachystal papírové pytlíčky - pro každého jeden a pár navíc, kdyby se nám do cesty dostaly i bylinky, které nám ještě chybí. Rakytníku bylo hodně i šípku a bezinek. Tatínka obzvlášť potěšila komonice lékařská.

Děti dostaly pytlíčky a každý nasbíral rakytník podle svých schopností. Ono to není tak jednoduché, protože rakytníkové keře mají trny a ty když píchnou, dost to bolí. Děti byly statečné, sbíraly pilně a po chvilce si našly pod větvemi rakytníku "bunkry", kde si celou dobu hrály. Legrační bylo, že na sebe hlasitě volaly, i když byly od sebe jenom kousek, protože na sebe neviděly:-)

A co jsme udělali z nasbíraného rakytníku? Děti si nachystaly malé větvičky pro paní učitelky do školy i školky, aby byly zdravé i jejich paní učitelky. Adámek si minivětvičku bere se zítřejší svačinkou.

Vloni se nám osvědčilo naložit rakytník do medu. Vydržel až do jara, protože med skvěle konzervuje a zároveň si rakytník zachová vitamíny.

Potřebujeme:

  • plody rakytníku
  • včelí med
  • zavařovací skleničku

Rakytník nasypeme do skleničky a zalijeme medem tak, aby jím byly všechny plody zakryté. Uchováváme v ledničce.

Dávkování: 

Každé ráno dostávaly naše děti 4-5 plodů na lžičce i s medem. Chutnalo jim, nebylo to moc kyselé. Doplnili jsme tak důležité vitamíny a minerály, které v zimě často chybí. Kromě mega dávky vitamínu C obsahuje rakytník provitamín A, vitamíny skupiny B, vitamín D, F, K, rutin, pektiny, železo, bor, mangan a olej.

A tak už se všichni těšíme, jak budeme posilovat imunitu a pochutnávat si na skvělém medovém rakytníčku:-)

Tip:

Na rakytník se vydejte raději za slunečného počasí. Za deště se sbírat rakytník nedoporučuje, protože obsah vitamínu C je daleko nižší.

 

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Mgr. Andrea Dovalová

Autor: Mgr. Andrea Dovalovákoordinátor sociálních sítí, autorka článků, učitelka

Andrea je "duší" sociálních sítí Světa homeopatie. Jejich prostřednictvím je s Vámi každý den. Sdílí na nich vše, co se děje ve Světě homeopatie, ale i v dalších oblastech zdravého životního stylu. Naše čtenáře velmi inspiruje. Nejvíce čerpá ze svých životních zkušeností. Andrea je učitelkou (velmi kreativní), svou pozornost už několik let věnuje téměř výlučně svým čtyřem dětem. Zajímá ji zdravé stravování, sama vymýšlí originální recepty, kombinuje suroviny zdánlivě neslučitelné a vytváří z nich neuvěřitelné dobroty. O mnohé z nich se s Vámi ráda podělí. Má ráda ekologii, soběstačnost a nezávislost, miluje hudbu a přírodní tanec. Věnuje se různým výtvarným technikám.

"Díky svým dětem jsem se naučila zaměřit se více na to, jaké léky nám nabízí příroda. Už několik let v naší rodině používáme preventivně i léčebně bylinky, homeopatii, aromaterapii..."

 

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 2.10.2022 23:35

COPYRIGHT © 2010 - 2022 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze