Navigace po stránce

Víte, že ...

Sedmikráska (Bellis perenis) byla ve středověku často používanou rostlinou? V mnoha částech Evropy bylo zvykem mísit šťávu ze sedmikrásek s mlékem a dávat ji štěňatům. Psíci pak nerostli a zůstávali jako mazlíčci, které si paničky dávaly na klín. V homepatii je lékem první volby při poranění hlubokých tkání a po velkých chirurgických výkonech (podáváme v ředění 9 CH 3x denně 5 granulí). Je i výtečným lékem starých dělníků zahradníků, které bolí záda v bederní oblasti a také při poškození páteře u profesionálních řidičů (podáváme v ředění 15 CH 2-3x denně 5 granulí).

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Jak si čtenářka Andrea poradila s lehkými virózami...

Autor: Mgr. Andrea Dovalová

Dnes vám přinášíme příběh čtenářky Andrey, která u svých dětí bravurně zvládla počínající první "školní" virózy. Zvládli byste to také jako Andrea?

Ilustrační foto
Zdroj: Andrea Dovalová

Jakmile začne školní rok a děti se častěji zdržují v uzavřených prostorách, začnou řádit bacily. U nás to letos začalo už druhý zářijový týden. Nejdříve začaly marodit holčičky s rýmou, pak se přidali i kluci. Nasadili jsme samozřejmě hned "Oscillo", ale i tak se nám rýmička rozjela, přidali jsme tedy i Coryzalii. U Klárky přešla rýma do suchého kašle - ve dne téměř nekašlala, ale v noci se dusila. U Dorotky se objevily bolesti v krku a ouška. Obě holčičky byly bez teplot, bez únavy. Vlastně se cítily zdravé, fungovaly normálně.

Ven jsme tedy chodili, šli jsme i do hudebky. V kabelce jsem však měla nachystanou "kabelku první pomoci", ve které jsem měla Coryzalii, Homeogene, zlaté pastilky, šalvějové bonbony, olej z 31 bylin a šalvějovou tinkturu.

Když jsme byli doma, bylo podávání homeopatik i bylinkových odvarů jednodušší, ale díky "kabelce" to šlo i venku:-) Klárce jsem nasadila na suchý kašel Droseru 9 C - kašlala hlavně v noci, občas ve dne, když ležela - v záchvatech. Po prvním záchvatu kašle, následovaly další. Kromě homeopatik jsem ji ještě během zachvatů masírovala hrudník a mazala tymiánovou mastí

Dorotka dostávala Phytolaccu decandru  9 C - bolest ouška byla vyvolána bolestí v krku. "Mamko, když si říhnu, píchne mě v oušku". Homeopatika jsme ještě doplnili kapáním šalvějové tinktury do ucha a mazáním olejíčkem - jen za ouško. U Klárky byly krizové dvě noci, pak už byla v pořádku. Dorotku bolelo ouško asi den a půl. Další dny jsme doléčili u obou už jenom rýmu a obě byly zdravé.

Asi dva dny po Dorotce mi ráno Adámek říká: "Mamko, špatně se mi polyká a pak mě asi píchá do ouška." Nic jiného ho nebolelo, tak dostal ke svačince lahvičku navíc. Rozpustila jsem mu do ní Phytolaccu, dostal instrukce: "Po každé hodině zatřepej lahví a trochu se napij" a druhý den už ho nebolelo nic. 

 

Reklama: Sedatif PC

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Mgr. Andrea Dovalová

Autor: Mgr. Andrea Dovalovákoordinátor sociálních sítí, autorka článků, učitelka

Andrea je "duší" sociálních sítí Světa homeopatie. Jejich prostřednictvím je s Vámi každý den. Sdílí na nich vše, co se děje ve Světě homeopatie, ale i v dalších oblastech zdravého životního stylu. Naše čtenáře velmi inspiruje. Nejvíce čerpá ze svých životních zkušeností. Andrea je učitelkou (velmi kreativní), svou pozornost už několik let věnuje téměř výlučně svým čtyřem dětem. Zajímá ji zdravé stravování, sama vymýšlí originální recepty, kombinuje suroviny zdánlivě neslučitelné a vytváří z nich neuvěřitelné dobroty. O mnohé z nich se s Vámi ráda podělí. Má ráda ekologii, soběstačnost a nezávislost, miluje hudbu a přírodní tanec. Věnuje se různým výtvarným technikám.

"Díky svým dětem jsem se naučila zaměřit se více na to, jaké léky nám nabízí příroda. Už několik let v naší rodině používáme preventivně i léčebně bylinky, homeopatii, aromaterapii..."

 

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 27.9.2020 16:15

COPYRIGHT © 2010 - 2020 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze