Navigace po stránce

Víte, že ...

Pampeliška (Taraxacum) obsahuje vitamin A. List pampelišky obsahuje více betakarotenu než mrkev, rovněž květ je bohatý na karotenoidy. Obsahuje i vitamin B, C a D, který vedle pampelišky obsahuje z rostlin už jen kopřiva, petržel, oves, avokádo a houby. Při dnešních pokusech prováděných v Japonsku a USA na myších bylo pozorováno, že pampeliška působí proti rakovině a má vliv na imunitu. Taraxacum je rovněž výborný homeopatický lék na žaludeční a žlučníkové záchvaty a na bolesti hlavy žaludečního původu. Doporučuje se na jaře k detoxikaci jater a žlučníku v ředění 5 CH 2x denně 5 granulí.

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

HEPAR SULFUR (HEPAR SULFURIS CALCAREUM) (směs stejného poměru sirného květu a vápence z ústřic)

Autor: Redakce

 Našedlý prášek, ve vodě nerozpustný.

CHARAKTERISTIKA OBTÍŽÍ:

směs stejného poměru sirného květu a vápence z ústřic

 • zánětlivé obtíže se sklonem k hnisání
 • (infekce kůže, záněty sliznic),
 • následky prochlazení, studeného větru, průvanu, zimy,
 • zhoršení obtíží chladem a zimou, zlepšení obtíží teplem.


INDIKACE:

Dýchací obtíže

Záněty dýchacích cest provázené suchým, chraplavým, štěkavým kašlem, který vznikl prochlazením nebo průvanem. Kašel může provázet intenzivní bolest v krku zlepšená teplým zábalem krku. Kašel se zhoršuje chladem, chladným nápojem, v noci a k ránu. Lék podpoří vykašlávání.

Dávkování: 15 nebo 30 C, 5 granulí 3 x denně.

Akutní hnisavé procesy

Hepar sulfur je základním lékem akutních hnisavých procesů. Je výborným lékem na obtíže, které vznikly zpravidla po působení chladu, jsou charakteristické přecitlivělostí na bolest a zlepšují se teplem.

Použití léku se řídí přísnými pravidly pro zvolení ředění.

 • nízká ředění ( 5 C) podporují hnisání – lék v tomto ředění je vhodný v případě již rozvinutého stavu, k urychlení průběhu tak, aby chirurgické řešení nebo spontánní „prasknutí“ vedlo k vyléčení obtíží („dozrání“ vřídku na kůži apod.); toto ředění je zcela nevhodné u „uzavřených“ zánětů, kde se hnis nemá kam hromadit (zubní záněty, záněty v uších či v dutinách apod.).
 • vysoká ředění (15, 30 C) hnisání brzdí nebo rozhánějí – vhodné použít v počátcích obtíží, kdy lék zánětlivé ložisko „vysuší“ a hnis se vstřebá.

Může se jednat o akutní hnisavé projevy:

 1. na kůži a v podkoží – tzn. vřídky, nežidy, hnisavé ekzémy, akné se sklony k hnisání (ředění 5 C podpoří dozrání a prasknutí vřídku, ředění 15 C naopak zánětlivé ložisko vysuší).
  Dávkování: 2 x denně 5 granulí.
 2. záněty spojivek – výtok z očí je hojný, hnisavý; nemocný nesnáší chlad nebo průvan.
  Dávkování: 15 nebo 30CH, 3-4 x denně.
 3. hnisavá rýma, angína, hnisavý zánět dutin.
  Dávkování: 15 nebo 30CH, 3-4 x denně.
 4. bolestivé zubní záněty s přecitlivělostí k chladu (zánět vzniká často po působení chladu – studený vítr, průvan apod.).
  Dávkování: 15 nebo 30CH, 3-4 x denně
   

Lék lze s úspěchem použít i jako prevenci zánětu po stomatologickém zákroku a předejít tak
antibiotické léčbě.

Dávkování: 15 nebo 30CH, 2 x denně po dobu 3-4 dnů po zákroku.


Chronické hnisavé projevy charakteristické nepříjemným zápachem hnisu, např. u snadno krvácejících vředů na kůži, u chronických zimních zánětů dutin či chronických zánětech průdušek.

Dávkování: 15 nebo 30 C, 5 granulí ob den.
 

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Redakce

Autor: Redakce

Informace, které ve Světě homeopatie.cz najdete, jsou garantovány týmem lékařů a dalších odborníků, kteří ve své každodenní praxi praktikují homeopatii.  

Poznámka: Tento článek byl napsán pod odborným dohledem MUDr. Evy Kettmannové.

Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 29.11.2021 15:36

COPYRIGHT © 2010 - 2021 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze