Navigace po stránce

Víte, že ...

Pampeliška (Taraxacum) obsahuje vitamin A. List pampelišky obsahuje více betakarotenu než mrkev, rovněž květ je bohatý na karotenoidy. Obsahuje i vitamin B, C a D, který vedle pampelišky obsahuje z rostlin už jen kopřiva, petržel, oves, avokádo a houby. Při dnešních pokusech prováděných v Japonsku a USA na myších bylo pozorováno, že pampeliška působí proti rakovině a má vliv na imunitu. Taraxacum je rovněž výborný homeopatický lék na žaludeční a žlučníkové záchvaty a na bolesti hlavy žaludečního původu. Doporučuje se na jaře k detoxikaci jater a žlučníku v ředění 5 CH 2x denně 5 granulí.

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

GELSEMIUM SEMPERVIRENS (Jasmín virginský neboli planý jasmín)

Autor: Redakce

Plazivý keř volně rostoucí na jihovýchodě USA, do Evropy byl přivezen v 17. století a pro své krásné vonné žluté květy je oblíbenou ozdobou zahrad.

CHARAKTERISTIKA OBTÍŽÍ:

Jasmín virginský

  • zemdlenost, celková utlumenost, otupělost, velká slabost,
  • zchvácenost, končetiny se zdají být těžké,
  • dvojité vidění,
  • zhoršení obtíží teplem, emocemi, špatnými zprávami,
  • návaly do hlavy, obličej je rudý, končetiny chladné.


INDIKACE:

Chřipkové a virové infekce s naprostým vyčerpáním, třesem, s návaly horka do hlavy (karmínový obličej); intenzívní bolesti hlavy v týlní oblasti, rozlámanost; zchvácenost celého těla s mrazením podél páteře.

Postupně narůstající horečka, která může být velmi vysoká, ale nemocný při ní nemá žízeň.

Dávkování: 9 C, 5 granulí co 3 hodiny, intervaly postupně prodlužovat.

Sluneční úpal s vysokou horečkou, ale bez žízně. Úporné bolesti hlavy v týlní oblasti vystřelující do ramen a šíje, otupělost, třes, dvojité vidění, mravenčení podél páteře, zarudlý obličej.

Dávkování: 9 C, 5 granulí co 3 hodiny, intervaly postupně prodlužovat.

Tréma s obtížemi

  • psychickými (otupělost a ztráta sebedůvěry – „všechno je mi fuk“, výpadky paměti; člověk je „omráčený strachem“ – pocit, že se neudrží na nohou, že se mu podlomí kolena a že omdlí),
  • fyzickými (třes, průjmy, časté močení).

Úzkost a stres může provázet vznik oparů. Například tréma před zkouškami, společenskými událostmi, cestováním, lékařskými zákroky (zejm. zubním ošetřením).

Dávkování: 30 C, 5 granulí večer, ráno a hodinu před zátěží.

V akutním stavu při trémě opakovaně 5 granulí, v potenci 15 C.

Nespavost způsobená úzkostí (před zkouškou, návštěvou zubaře apod.) – obtížné usínání, neklidný spánek; celkové se jedná o člověka bojácného, trémistu.

Dávkování: 15 C, 5 granulí večer.

Bolesti hlavy a migrény s překrvením a s návaly v týlní oblasti, bolest vystřeluje do šíje a je provázená bolestmi očí, poruchami vidění, dvojitým viděním.

Dávkování: 9 C, 5 granulí 4 x denně.

Dávkování: 9 C, 5 granulí co 3 hodiny, intervaly postupně prodlužovat.
 

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Redakce

Autor: Redakce

Informace, které ve Světě homeopatie.cz najdete, jsou garantovány týmem lékařů a dalších odborníků, kteří ve své každodenní praxi praktikují homeopatii.  

Poznámka: Tento článek byl napsán pod odborným dohledem MUDr. Evy Kettmannové.

Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 29.11.2021 16:52

COPYRIGHT © 2010 - 2021 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze