Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

Očkování u psů

Autor: MVDr. Lada Paulů

Stejně jako se mluví o nutnosti a ne/bezpečnosti očkování v humánní medicíně (zejména u dětí), tak je toto téma kontroverzní i ve veterinární medicíně...

Ilustrační foto
Zdroj: Lída Kindlová

Vzteklina je povinná ze zákona. Některé nemoci (např. psinka, infekční zánět jater - adenoviroza) se díky očkování už prakticky nevidí. Stejně tak se výrazně snížil výskyt parvovirozy (ale stále se čas od času objevuje, zejména u štěňat). Celkem reálným rizikem je onemocnění leptospirozou (způsobuje selhání jater, je rizikem i pro člověka). Ohrožená jsou zejména lovecká plemena a psi, kteří loví myši nebo žijí u potoka.

Dalším tématem k diskuzi je, jak často přeočkovávat? Většina výrobců udává, že kombinovanou vakcínu je nutné přeočkovat jednou za rok. Současná legislativa umožňuje vzteklinu (od určitých výrobců) přeočkovávat jednou za 3 roky. Podle některých výzkumů, u většiny nemocí obsažených v kombinované vakcíně, drží imunita daleko déle než jeden rok. Ale neplatí to právě u leptospirozy, ta vydrží s bídou rok. Někteří ji dokonce doporučují přeočkovávat dvakrát ročně. V praxi se většina drží doporučení výrobce, ale je otázka, zda organismus zatěžovat očkováním, když to není třeba.

Můj názor je, štěňata určitě očkovat. Chronicky nemocná zvířata (nádorová onemocnění, onemocnění jater a ledvin,..), zejména pokud byla každý rok pravidelně očkována, vakcinovat pouze 1x/3 roky proti vzteklině. Totéž u starých psů. Ostatní přeočkovávám kombinovanou vakcínou každý rok.

Je třeba myslet na to, že vakcinovat lze pouze zvířata zdravá a fenky mimo hárání.

Každopádně každé i sebevíce potřebné očkování, je pro organismus zátěží. Pomocí homeopatik můžeme tuto zátěž (nebo případné následky) snížit.

Homeopatická doporučení:

  • preventivně cca týden před a týden po očkování je vhodný Phosphorus 9 C 1x denně 5 granulí
  • v den očkování podat Thuyu 15 C 1x denně 5 granulí - podávat 1 týden. Thuya je i výborný lék, pokud dojde po očkování nebo po injekčním podávání antibiotik k lokální reakci (boulička pod kůží)
  • pokud dojde k alergické reakci (v podobě otoku, případně zvracení) podávejte Apis mellifica 30 C a Poumon histamine 15 C každých 15–30 minut (5 granulí). Se zlepšováním příznaků prodlužujte intervaly v podávání. Samozřejmě, dle situace, kontaktujte svého ošetřujícího lékaře. Při dalším očkování hlaste, že jste posledně měli reakci (aby se použila jiná vakcína). Bohužel, někdy nastane (zejména po očkování proti leptospiroze) až fatální alergická reakce.
  • pokud má mazlíček oslabenou imunitu a po očkování u něj propuknou příznaky podobné nachlazení, kašle, pšíká, teče mu z nosu podávejte Siliceu 9 C 2-3x denně 5 granulí. Pokud je unavený, chce spát, nechce se mu hýbat dávejte mu Gelsemium 9 C 2-3x denně 5 granulí.

Nemocí, které lze u psů očkovat je celá řada. Mimo těch, která jsou obsažená v kombinaci (psinka, parvoviroza, parainfluenza, infekční larynotracheitida, leptospiroza, vzteklina, infekční hepatitida), lze vakcinovat proti borelioze, tetanu, herpes viru (vakcinují se březí feny), psincovému kašli, plísním. Pokud máte pocit, že váš pejsek potřebuje naočkovat nějak „nadstandartně“, poraďte se s vaším lékařem o nutnosti tohoto očkování. Zvažte možná rizika a přínos tohoto očkování. Ve většině případů se rozhodnete pejska nezatěžovat.

 

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

MVDr. Lada Paulů

Autor: MVDr. Lada Paulůveterinární lékařka

 

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 2.10.2022 04:25

COPYRIGHT © 2010 - 2022 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze