Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Asparagus (Chřest) je lék na prostatu a ledviny? Dříve homeopaté užívali tinkturu z chřestu na ledvinové kameny. Při akutním zánětu močového měchýře, když nemáte po ruce žádný lék, můžete uvařit čaj z chřestu a petržele, který má účinek na diurézu a může vám pomoci. Kromě působení na zánět močových cest působí lék v homeopatickém ředění také na rýmu, bolesti levého ramene. Tento lék u nás bohužel není v homeopatickém ředění dostupný.

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Jak Jergušek léčil bolest v krku...

Autor: Mgr. Andrea Dovalová

Dnes pro vás máme milý článek maminky Andrey, která vyslala svého synka poprvé samotného "do světa". A co čert nechtěl, malý-velký Jergušek se na své cestě musel poprat s bolestmi v krku...

Ilustrační foto

Poslední prázdninový týden se chystal náš desetiletý syn k babičce na Slovensko. Velká výprava, protože odjížděl vlakem s našimi známými, ti ho babičce odevzdali a domů měl poprvé cestovat sám!

Týden předtím se vrátil z tábora. Hrdý na množství odznaků, které tam získal: statečnost, odvaha, radost...a taky otužilost. Otužilost je výborná! Akorát, že k získání odznaku s nápisem "OTUŽILOST" musel vběhnout pod ledovou sprchu, několikrát se tam otočit... To je sice také v pořádku, ale náš Jergušek už byl asi z prázdnin unavený, tak mu to moc dobře neudělalo.

Asi dva dny po jeho návratu domů, jsem si uvědomila, že moc pomalu jí – ptala jsem se, co se děje, jestli mu nechutná a Jerguš mi sdělil, že má asi nějakou aftu v puse a ta ho bolí. Nejdřív jsem to tak nechala. Řekla jsem si, že tam kápneme citronový olejíček, nebo propolis. Ale k namazání jsme se nějak nedostali... Druhý den mi přišlo, že ho ta „afta“ bolí víc. Zjistili jsme, že aftu nemá, že ho bolí v krku - „Mamko, nejvíc ten boxovací pytel...“ (patrový čípek). V této fázi se do léčení zapojil tatínek. Nasadil bylinkové tinktury a odvary, dával mu sušený rakytník a plod lichořeřišnice. Jerguškovi to pomohlo, ale na ůplné doléčení čas nebyl – na našeho synka čekala VELKÁ CESTA k babičce. Věci už měl zbalené, boty na nohou, batoh na zádech, deštník v ruce a bolest v krku. A v ten moment jsem si uvědomila, že babička asi nebude mít tolik času, aby mu několikrát denně stříkala tinkturu z dubové kůry do krku, asi nebude stíhat vařit odvary jako táta:-)... a asi ani její bylinkový „arzenál“ nedosahuje na ten tatínkův...

Tak jsem sáhla rychle do krabice s homeopatiky – musela jsem vybrat jen pár, aby si Jergušek zapamatoval, jak často si je má dávat...
První bylo Oscillococcinum: „Toto malé si dáš ráno a večer.
Druhá byla zelená tubička – Echinacea angustifolia 5 C: „Toto si dej v poledne.
Třetí modrá – Apis mellifica 9 C: „Toto je moc důležité, nezapomeň ráno i večer.“ (Jerguškovi víc chutnala studená voda než teplý čaj, patrový čípek měl oteklý a celkově moc nemívá žízeň, ani teď moc nechtěl pít...)
A hlavně si je nedávej všechny najednou...“, dodala jsem.
U této věty se na mě podíval: „...já vím!“ Tak už jsem mu jen při odchodu připomněla: „Malé dvakrát, zelené jednou a modré dvakrát“ a jen jsem doufala, že se jeho stav nezhorší teplota nestoupne. Druhý den jsem mu zavolala a řekl mi: "Ano, ještě to bolí, ale míň. A dávám si to, jak si mi řekla!"
Třetí den jsem mu volala až večer a první věta byla: „Maminko, už mě to vůbec nebolí!!!“
Byla jsem moc ráda, ale pro jistotu si bral ještě jednou denně Oscillo až do doby než přijel domů.

I dlouhou cestu autobusem z výletu zvládl krásně sám a zdráv:-) 

Reklama: Oscillococcinum

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Mgr. Andrea Dovalová

Autor: Mgr. Andrea Dovalovákoordinátor sociálních sítí, autorka článků, učitelka

Andrea je "duší" sociálních sítí Světa homeopatie. Jejich prostřednictvím je s Vámi každý den. Sdílí na nich vše, co se děje ve Světě homeopatie, ale i v dalších oblastech zdravého životního stylu. Naše čtenáře velmi inspiruje. Nejvíce čerpá ze svých životních zkušeností. Andrea je učitelkou (velmi kreativní), svou pozornost už několik let věnuje téměř výlučně svým čtyřem dětem. Zajímá ji zdravé stravování, sama vymýšlí originální recepty, kombinuje suroviny zdánlivě neslučitelné a vytváří z nich neuvěřitelné dobroty. O mnohé z nich se s Vámi ráda podělí. Má ráda ekologii, soběstačnost a nezávislost, miluje hudbu a přírodní tanec. Věnuje se různým výtvarným technikám.

"Díky svým dětem jsem se naučila zaměřit se více na to, jaké léky nám nabízí příroda. Už několik let v naší rodině používáme preventivně i léčebně bylinky, homeopatii, aromaterapii..."

 

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 13.6.2021 23:35

COPYRIGHT © 2010 - 2021 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze