Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

Mísa plná překvapení

Autor: Mgr. Andrea Dovalová

Po prázdninách se opět setkáváme s přáteli, které jsme celé léto neviděli. Ideální čas na setkání je víkend. Vyjde-li počasí babího léta, může se takové setkání na prosluněné terásce či zahrádce protáhnout na celý den. Jak návštěvu pohostit?

Ilustrační foto
Zdroj: Andrea Dovalová

Přiznávám, děsí mne představa kupy špinavých hrnců a talířů. Jenom nás je šest, a když k tomu připočítáme další „strávníky“, do smíchu mi opravdu není... A než věnovat čas přípravě jídla, raději si budu povídat s návštěvou. Proto jsem si vymyslela mísu plnou překvapení.

Potřebujeme:
(množství všech ingrediencií závisí na množství hladových krků a velikosti zapékací mísy)

olivový anebo sezamový olej
cibuli
několik stroužků česneku
brambory
mrkev
cuketu anebo hokkaido (nebo i jinou dýni)
žampiony
předvařený květák nebo brokolici
uvařenou cizrnu anebo fazole
sůl
koření, které máme rádi (kari madras, garam masala, adžika, směs na pečené brambory...)
bylinky
kmín

Postup:

Velkou zapékací mísu vymažeme olejem, nasypeme na plátky nakrájenou cibuli, celé stroužky česneku (výborné jsou, když se pečou neloupané), nakrájené brambory a zbylou zeleninu a luštěniny. Každou vrstvu trochu solíme a posypeme kořením. Na závěr ješte nalijeme trochu oleje, zakryjeme (když nemáme víko na mísu, přikryjeme alobalem) a dáme péct do vyhřáté trouby. Pečeme do doby než je zelenina měkká. Ideální je, když máme krásnou zapékací mísu, která i na stole vypadá dobře a můžeme z ní rovnou servírovat.

Tip:
1. Protože mám hodně ohnivé geny, které do velké míry zdědily i moje děti, do mísy přidávám i thajské čilli.
2. Jako přílohu můžeme nabídnout celozrnnou rýži (hodí se, když si nejsme jisti, jestli množství jídla v míse bude stačit) a salát z rajčat a lístků bazalky.

 

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Marmeláda bez cukru

Zdravé a chutné pomazánky

Dárek na zub pro tatínky k svátku

Trochu jiné pečivo

 

 

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Mgr. Andrea Dovalová

Autor: Mgr. Andrea Dovalovákoordinátor sociálních sítí, autorka článků, učitelka

Andrea je "duší" sociálních sítí Světa homeopatie. Jejich prostřednictvím je s Vámi každý den. Sdílí na nich vše, co se děje ve Světě homeopatie, ale i v dalších oblastech zdravého životního stylu. Naše čtenáře velmi inspiruje. Nejvíce čerpá ze svých životních zkušeností. Andrea je učitelkou (velmi kreativní), svou pozornost už několik let věnuje téměř výlučně svým čtyřem dětem. Zajímá ji zdravé stravování, sama vymýšlí originální recepty, kombinuje suroviny zdánlivě neslučitelné a vytváří z nich neuvěřitelné dobroty. O mnohé z nich se s Vámi ráda podělí. Má ráda ekologii, soběstačnost a nezávislost, miluje hudbu a přírodní tanec. Věnuje se různým výtvarným technikám.

"Díky svým dětem jsem se naučila zaměřit se více na to, jaké léky nám nabízí příroda. Už několik let v naší rodině používáme preventivně i léčebně bylinky, homeopatii, aromaterapii..."

 

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 29.11.2021 16:18

COPYRIGHT © 2010 - 2021 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze