Navigace po stránce

Víte, že ...

Sedmikráska (Bellis perenis) byla ve středověku často používanou rostlinou? V mnoha částech Evropy bylo zvykem mísit šťávu ze sedmikrásek s mlékem a dávat ji štěňatům. Psíci pak nerostli a zůstávali jako mazlíčci, které si paničky dávaly na klín. V homepatii je lékem první volby při poranění hlubokých tkání a po velkých chirurgických výkonech (podáváme v ředění 9 CH 3x denně 5 granulí). Je i výtečným lékem starých dělníků zahradníků, které bolí záda v bederní oblasti a také při poškození páteře u profesionálních řidičů (podáváme v ředění 15 CH 2-3x denně 5 granulí).

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

FERRUM PHOSPHORICUM (Fosforečnan železnato-železitý)

Autor: Redakce

Břidličnatě modrý prášek, téměř nerozpustný ve vodě.

CHARAKTERISTIKA OBTÍŽÍ:

Fosforečnan železnato-železitý

  • málo zvýšená, pomalu rostoucí, teplota: do 38° C, 
  • známky lokálního překrvení a následná náchylnost ke krvácení (hlen z nosu či dýchacích cest s příměsí krve, krvácení z nosu),
  • velká únava s přecitlivělostí na bolest a hluk,
  • suché sliznice (hrdlo, dýchací trubice), pálení v dýchacích cestách.

Lék „nastartuje“ imunitní systém, proto je vhodný v počátcích onemocnění, kdy nejsou projevy ještě tak výrazné, ale na člověka „něco leze“. Včas podaný lék dokáže velmi často zastavit virovou infekci hned na začátku.


INDIKACE:

Virózy v počátečním stavu, kdy je mírně zvýšená teplota (do 38°C), doprovázené:

  • velkou únavou,
  • vyrážkou, 
  • návaly krve do hlavy a obličeje; obličej je střídavě bledý a červený.

Dávkování: 9 C, 5 granulí 4 x denně.

Akutní rýma a zánět nosohltanu, kterou může doprovázet mírně zvýšená teplota (do 38oC), s krvácením z nosu nebo příměsí krve v hlenu. Rýma může být doprovázená bolestmi uší a kašlem (viz. níže).

Dávkování: 9 C, 5 granulí 4 x denně.

Akutní bolesti ucha – lék vhodný v počátcích obtíží, kdy je mírně zvýšená teplota a velká únava. Lék vyburcuje imunitní systém a je vhodné ho kombinovat s dalšími léky bolestí ucha.

Dávkování: 9 C, 5 granulí 4 x denně.

Suchý, záchvatovitý, křečovitý kašel se šimráním v krku a s bolestmi na hrudníku – málo zvýšená teplota, slabost, příměs krve v hlenu nebo krvácení z nosu.

Dávkování: 9 C, 5 granulí 4 x denně.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Redakce

Autor: Redakce

Informace, které ve Světě homeopatie.cz najdete, jsou garantovány týmem lékařů a dalších odborníků, kteří ve své každodenní praxi praktikují homeopatii.  

Poznámka: Tento článek byl napsán pod odborným dohledem MUDr. Evy Kettmannové.

Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 29.11.2021 15:18

COPYRIGHT © 2010 - 2021 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze