Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Asparagus (Chřest) je lék na prostatu a ledviny? Dříve homeopaté užívali tinkturu z chřestu na ledvinové kameny. Při akutním zánětu močového měchýře, když nemáte po ruce žádný lék, můžete uvařit čaj z chřestu a petržele, který má účinek na diurézu a může vám pomoci. Kromě působení na zánět močových cest působí lék v homeopatickém ředění také na rýmu, bolesti levého ramene. Tento lék u nás bohužel není v homeopatickém ředění dostupný.

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Dobrý den, chtěla bych přibrat...

Autor: Ing. Ludmila Pszczolková

99% dotazů adresovaných naší nutriční terapeutce Ing. Ludmile Pszczolkové se týká snížení tělesné váhy, případně úpravy jídelníčku ze zdravotních důvodů. Tento dotaz je tak trochu výjimečný... Paní Monika prosí o radu, jak na váze naopak přibrat...

Ilustrační foto
Zdroj: Boyko Asparuhov

"Mám problém s přibíráním na váze. Je mi 22 let, měřím 163 cm a vážim 45 kg. Ráda bych přibrala. Jím normálně, občas mám stavy, kdy jím během dne více, někdy nejím vůbec. I když se mi jednou za čas podaří přibrat, vždy je to max. o 2 kg. Moje váha se však rychle vrátí zpět. Ráda bych přibrala zdravým způsobem. Co byste mi doporučila?"

Doporučení nutriční poradkyně, Ing. Ludmily Pszczolkové:

Na Vašem místě bych neváhala a navštívila lékaře homeopata. Homeopatické léky Vám pomohou postupně nastolit v organizmu rovnováhu, posílám váš imunitní systém a budou celkově působit na metabolizmus, trávení, vstřebávání a ukládání minerálů a vitaminů.

Zcela zásadní je složení vašeho jídelníčku. Jeho správná skladba může k nastolení rovnováhy pomoci.

Hlavní úsilí bych však nesměrovala pouze k tomu, abyste přibrala. Pokud jste vytáhlý hubený typ a pokud to navíc máte „mít po kom“, pak bych se příliš nestresovala. Nejste-li unavená, nemáte-li zdravotní potíže, nejste-li často nemocná, menstruujete-li normálně, pak to nebude tak zlé.

Člověk nabere nejrychleji váhu díky tukům. To však neznamená, že byste měla jíst máslo bez chleba a bůček k tomu. Tuky mají tvořit asi 25% denního energetického příjmu a podle mne to platí jak pro hubnutí, tak pro normální jídelníček i pro jídelníček k přibrání na váze. Určitě Vám 1x denně doporučuji sníst 1 polévkovou lžíci dýňového, lněného, brutnákového, konopného nebo bodlákového oleje. Jedná se o zastudena lisované oleje (najdete je v prodejnách zdravé výživy) s vysokým obsahem omega 3, 6 a 9 (dýňový) mastných kyselin, které chrání cévní stěnu a posilují játra i celý metabolizmus.

Určitě se vyhýbejte chemicky zpracovaným potravinám, protože výrazně zatěžují metabolizmus. 

Z pohledu výživového mohu doporučit následující:

  • Jezte často – co 2 až 2,5 hodiny. Tímto způsobem budete stimulovat žlučník, žlučníkové šťávy se budou do dvanácterníku dostávat kontinuálně, jídlo bude dobře natráveno a odlehčí se slinivce a játrům.
  • Základem jídelníčku by měly být celozrnné potraviny (viz články v sekci Zdravá výživa), zelenina a ovoce. Vždycky se zaměřujte na sezónní potraviny, které k Vám nemusely urazit tisíce kilometrů v dusíkaté atmosféře. V zimě je mohou nahradit mražené zeleniny, které jsou sbírané v době jejich přirozené sklizně. V zimě se navíc nedoporučuje podle čínské medicíny jíst čerstvá zelenina a ovoce, protože ochlazují. Naopak se doporučuje zelenina dušená nebo pečená.
  • Z masa doporučuji libové krůtí, telecí, hovězí maso, králíka, rybu. Vyhýbejte se kuřecímu masu, protože je plné hormonů a antibiotik. Preferujte pečení, dušení, vaření.
  • Z mléčných výrobků Hollandia jogurt, tvarohový sýr, acidofilní mléko, kefír, klasické máslo.
  • Důležitý je pitný režim.
  • Vyhýbejte se tučným, plísňovým a taveným sýrům, uzeninám, průmyslovým sladkostem, konzervám.

Také byste měla zvážit možnost alergie na lepek, protože se někdy může projevit právě jako neschopnost přibrat, i když člověka jiné problémy (nadýmání, průjem) příliš netrápí. Krevní testy nejsou zcela 100%, jistý je jen vyšetření střeva. Není to ale nic příjemného, takže byste mohla na 3-4 týdny zcela vysadit potraviny s lepkem a sledovat, jak se cítíte a co dělá vaše váha.

V žádném případě nehřešte na to, že nepřibíráte a nejezte průmyslové sladkosti. Pokud máte sladkosti ráda, volte domácí buchtu nebo kousek kvalitní hořké čokolády.

Určitě si přečtěte článek o překyselení, bude se Vám hodit.

Vaše Ludmila Pszczolková

 

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Ing. Ludmila Pszczolková

Autor: Ing. Ludmila Pszczolkovánutriční poradce

S homeopatií jsem se setkala v roce 1995 díky svým dětem, kterým mnohokrát pomohla při potížích závažných i méně vážných. Stala se pro mne nejen léčbou první volby, ale i životní filozofií. Více než 10 let pracuji jako asistent lékaře homeopata. Pacienti, a hlavně mé děti a jejich alergie mě přivedly k otázkám zdravé výživy. V roce 2011 jsem ukončila kurz nutričního poradce a můj přístup ke klientům v nutriční poradně je podobný jako v ambulanci lékaře homeopata - každý člověk je jedinečný, každý potřebuje jiný přístup. A stejně jako lékař homeopat učí své pacienty respektovat své tělo, tak se i já snažím ukázat klientům, že každý člověk podvědomě ví, jakou stravu potřebuje. Potřebujeme se jen znovu naučit to, co jsme už zapomněli – naslouchat svému tělu a vážit si ho. 

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 2.6.2020 23:25

COPYRIGHT © 2010 - 2020 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze