Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Homeopatická léčba ve stáří

Autor: MUDr. Kateřina Formánková

Ve stáří přichází celá řada různých potíží, které vyžadují léčbu, ale bohužel velká většina léků má nežádoucí účinky, které se ve stáří snášejí hůře. Je to z toho důvodu, že staří lidé mají často oslabenou funkci jater, žaludku a střeva.

Ilustrační foto
Zdroj: Lucie Nestrašilová

Polypragmázie (nadužívání léků):

 • Pro lepší snášení klasických léků je vhodné podávat lék Nux vomica 9 C - při každé dávce klasického léku jednu dávku, tj. 5 granulí.

Anémie:

 • Mají-li starší pacienti potíže s nedostatkem železa v organismu a trpí anémií podáváme lék Ferrum phosphoricum 9 C 2x denně 5 granulí v kombinaci s preparáty železa. Lék výrazně zlepšuje vstřebávání a ukládání železa v organismu.

Osteoporóza:

 • Ve stáří mají pacienti často sklony k osteoporóze. Při tomto onemocnění doporučujeme lék Osteocynesine 2x denně 1 tabletku. Tento lék je dostupný jen na zvláštní dovoz.
 • Můžeme ho však nahradit kombinací léků Calcarea carbonica 9 C, Calcarea phosphorica 15 C a Calcarea fluorica 9 C 1x denně 5 granulí od každého léku.

Zlomeniny:

 • Dojde li v důsledku osteoporózy ke zlomenině např. krčku, podáváme tuto trojkombinaci léků výše 2x denně, jednu dávku v kombinaci s lékem Symphytum 9 C, který zrychluje hojení kostí.
 • Přidáváme lék Arnica montana 9 C 3-4x denně. Tento lék se používá na hojení všech úrazů (pohmožděnin, zlomenin apod.) a výrazně tlumí bolest.
 • Při otoku místa postiženého úrazem – zlomení, podvrtnutí, pohmoždění podáváme lék Apis mellifica 30 C 4-5x denně jednu dávku léku, který velmi rychle otok odstraní.

Cévy:

 • Arnica montana je rovněž výborný lék na modřiny, které vznikají bez úrazů a jsou způsobeny praskáním drobných cév v důsledku nekvalitní cévní stěny a bývají u starých lidí zvláště na rukou. Podáváme 3x denně 5 granulí v ředění 9 C. totéž platí i pro praskání žilek v oku. Lék je rovněž vhodné podávat u diabetiků, jelikož zlepšuje kvalitu a pevnost cévní stěny.
 • Při potížích s křečovými žilami podáváme při pocitu unavených nohou lék Vipera 9 C 3x denně v kombinaci s lékem Arnica montana. Lék podáváme i při tvorbě tzv. metliček 1x denně 5 granulí v ředění 9 C.

Bércové vředy:

 • Mají li starší lidé potíže s bércovými vředy podáváme rovněž Arnicu montanu 9 C 3x denně
 • Podle vzhledu bércového vředu kombinujeme s lékem Lachesis 9 C (při modrofialovém zbarvení okolí vředu a jeho častějším krvácení) nebo lék Kalium bichromicum 9 C 2x denně (při žlutém povlaku na spodině vředu, který má pravidelné rovné okraje, jakoby vyražené děrovačkou).

Hemoroidy:

 • Problémy s hemoroidy často vyřeší lék Aesculus hippocastanum 9 C 2x až 3x denně. Další možnosti léčby hemoroidů najdete v článcích Světa homeopatie.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

MUDr. Kateřina Formánková

Autor: MUDr. Kateřina Formánkoválékař-pediatr, odborník v homeopatii, šéfredaktor Homeopatické revue, člen Rady HLA

Homeopatií se zabývám od roku 1992 a jsem přesvědčena, že vzhledem ke své naprosté neškodnosti a vysoké účinnosti, by měla být homeopatika lékem první volby a to zejména u dětí. V dětském věku mohou významně snížit nemocnost a vyřešit i problémy, se kterými si klasická medicína vůbec neví rady. Jako např. tiky, enurézy, poruchy spánku, špatné prospívání, přibírání na váze, snížená imunita v důsledku opakovaných infekcí dýchacích cest, chronický zánět středního ucha, chronická rýma, problémy s kojením atd. Použití homeopatických léků v prevenci nebo v začátku onemocnění zlepšuje reaktivitu imunitního systému dítěte i dospělého, v důsledku toho není nutné používat tolik klasických léků a stabilita zdraví je podstatně lepší.

Kromě léčení se věnuji i vzdělání lékařů a farmaceutů jako lektor CEDH.

Přála bych si, aby o možnostech homeopatické léčby vědělo co nejvíce lékařů, farmaceutů i pacientů. 

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 18.9.2020 12:35

COPYRIGHT © 2010 - 2020 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze