Navigace po stránce

Víte, že ...

Sedmikráska (Bellis perenis) byla ve středověku často používanou rostlinou? V mnoha částech Evropy bylo zvykem mísit šťávu ze sedmikrásek s mlékem a dávat ji štěňatům. Psíci pak nerostli a zůstávali jako mazlíčci, které si paničky dávaly na klín. V homepatii je lékem první volby při poranění hlubokých tkání a po velkých chirurgických výkonech (podáváme v ředění 9 CH 3x denně 5 granulí). Je i výtečným lékem starých dělníků zahradníků, které bolí záda v bederní oblasti a také při poškození páteře u profesionálních řidičů (podáváme v ředění 15 CH 2-3x denně 5 granulí).

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Děti a problémy s močovými cestami

Autor: MUDr. Kateřina Formánková

U malých dětí, zvláště v kojeneckém věku, je často obtížné zjistit infekci močových cest, protože dítě nám nemůže sdělit, co ho trápí, a často je vedoucím příznakem jen horečka nebo zvýšená teplota bez dalších příznaků.  

Ilustrační foto
Zdroj: Shutterstock

Pokud má dítě náhle vysokou teplotu, rozhodně vyhledejte lékaře, ale můžete okamžitě začít podávat homeopatické léky na horečku, které zároveň působí protizánětlivě, a to i na úrovni močových cest.

  • Při vysoké teplotě, která nejčastěji nastupuje po působení chladu nebo strachu, podáváme homeopatický lék ACONITUM NAPELLUS 9 C. Dítě je neklidné, úzkostné, má bledou suchou kůži, může mít zimnici. Větší dítě si stěžuje na pálení a bolesti při močení. Malým dětem se lék podává rozpuštěný ve vodě – 5 granulí léku rozpustíme v 1 dl převařené kojenecké vody a podáváme při horečce každou hodinu 1 kávovou lžičku roztoku. Dítěti samozřejmě podáváme větší množství tekutin pokojové teploty a děláme mu studené zábaly (alespoň na končetiny). Pokud je teplota velmi vysoká 38,5–39 °C, podáváme i antipyretika.
  • Dalším homeopatickým lékem, který můžeme při teplotě použít, je BELLADONNA 9 C. Podáme ho v případě, že má dítě náhle z plného zdraví horečku, je červené v obličeji, má lesklé oči a potí se. Zároveň si stěžuje na pálivé bolesti v podbřišku s křečemi a stálé nucení na močení. Dítě je světloplaché. V tomto případě podáváme Belladonnu opět každou hodinu.

Homeopatické léky na zánět močových cest:

  • Pálivé a řezavé bolesti při močení s prokázanou infekcí močových cest léčí lék CANTHARIS 9 C, podáváme jednu dávku léku (5 granulí nebo 1 lžička roztoku) při každém močení.
  • Dítě, které je opakovaně léčeno antibiotiky pro záněty močových cest nebo které má permanentní udržovací léčbu chemoterapeutiky (Biseptol, Sumetrolim), potřebuje často lék THUYA 9 C, 1x denně 5 granulí. Toto homeopatikum zlepší stav imunitního systému. Podáváme ho většinou dva měsíce, poté je nutné pokračovat přesně vybraným lékem. Takové dítě by měl léčit zkušený homeopat.

Kromě výše uvedených léků má lékař-homeopat u popsaných potíží na výběr ještě další léky, které mají specifické indikace a měl by je vybírat odborník.

  • Dalším problémem u dětí bývá časté močení po působení nějakého stresujícího faktoru. Dítě chodí opakovaně čůrat před odjezdem do školky, školy, večer před spaním, před sportovním výkonem, vystoupením apod. V těchto případech zabírá velmi dobře lék ARGENTUM NITRICUM 15 C. Lék podáváme 2–3x denně. Tyto děti mají většinou v nadměrné oblibě sladkosti. Pokud budete tento lék podávat, zmenší se i jejich závislost na cukru.

Homeopatie může pomoci i u jiných obtíží. Například má-li dítě vrozenou vývojovou vadu močových cest, tzv. VUR (vesicoureterální reflux). Léčba může zlepšit nejen opakované infekce močových cest, ale i zmírnit stupeň tohoto onemocnění, zvláště pokud se začne s léčbou již v kojeneckém věku. Tento stav by však měl řešit zkušený lékař-homeopat.

Reklama: Sedatif PC

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

MUDr. Kateřina Formánková

Autor: MUDr. Kateřina Formánkoválékař-pediatr, odborník v homeopatii, šéfredaktor Homeopatické revue, člen Rady HLA

Homeopatií se zabývám od roku 1992 a jsem přesvědčena, že vzhledem ke své naprosté neškodnosti a vysoké účinnosti, by měla být homeopatika lékem první volby a to zejména u dětí. V dětském věku mohou významně snížit nemocnost a vyřešit i problémy, se kterými si klasická medicína vůbec neví rady. Jako např. tiky, enurézy, poruchy spánku, špatné prospívání, přibírání na váze, snížená imunita v důsledku opakovaných infekcí dýchacích cest, chronický zánět středního ucha, chronická rýma, problémy s kojením atd. Použití homeopatických léků v prevenci nebo v začátku onemocnění zlepšuje reaktivitu imunitního systému dítěte i dospělého, v důsledku toho není nutné používat tolik klasických léků a stabilita zdraví je podstatně lepší.

Kromě léčení se věnuji i vzdělání lékařů a farmaceutů jako lektor CEDH.

Přála bych si, aby o možnostech homeopatické léčby vědělo co nejvíce lékařů, farmaceutů i pacientů. 

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 16.10.2021 02:18

COPYRIGHT © 2010 - 2021 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze