Navigace po stránce

Víte, že ...

Sedmikráska (Bellis perenis) byla ve středověku často používanou rostlinou? V mnoha částech Evropy bylo zvykem mísit šťávu ze sedmikrásek s mlékem a dávat ji štěňatům. Psíci pak nerostli a zůstávali jako mazlíčci, které si paničky dávaly na klín. V homepatii je lékem první volby při poranění hlubokých tkání a po velkých chirurgických výkonech (podáváme v ředění 9 CH 3x denně 5 granulí). Je i výtečným lékem starých dělníků zahradníků, které bolí záda v bederní oblasti a také při poškození páteře u profesionálních řidičů (podáváme v ředění 15 CH 2-3x denně 5 granulí).

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Razítko

Autor: PhDr. Radana Jesenická, Ph.D.

Připouštím, že letošní léto nemáme mnoho úrazů, nicméně dovolená je teprve před námi, ale i tak se sem tam něco podaří a jak jsme si poradili?

Ilustrační foto
Zdroj: PhDr. Radana Poděbradská, Ph.D.

Připravuji v našem domečku večeři a najednou slyším velký pláč. Je jiný než obvykle, je v něm hodně vyděšení, není to jen bolest, ale taky velké leknutí. Taková ta siréna, co vydrží hodně dlouho ve stejném tónu☺

Běžím, co můžu, abych zachránila co se dá. Byl to pád na kole. Naneštěstí skončil čelem na betonové dlažbě, takže na hlavě je něco, co vypadá jako kulaté razítko, zatím je červené. Pláč pokračuje a ani v maminčině náruči to není o moc lepší.

Jako první zkontroluji možná zranění, kromě „razítka“ najdu ještě škrábanec na noze, ale ten je maličký. Nejhorší je hlava. Pláče až se zalyká a má problém se nadechnout. Je čas na homeopatika. Letím do své homeopatické lékárničky a v rychlosti beru Arniku a Aconitum.

Jako první podávám Aconitum, je to homeopatikum velmi akutních příznaků a šoku. Vzápětí podávám Arniku. Tuto kombinaci opakuji za dalších pět minut. Pláč je pryč, zůstává jen občas bolestivé vzlyknutí. Když je klid beru ještě krém s arnikou a natírám slušnou vrstvu na celé razítko. Před spinkáním ještě dávku Arniky v kuličkách a na obrázku je vidět výsledek dvě hodinky po úrazu. Boule se ani neudělala! Zůstalo jen „razítko“, ze kterého si děláme následující den všichni legraci. Hlavně náš malý šikula.

Reklama: Oscillococcinum

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

PhDr. Radana Jesenická, Ph.D.

Autor: PhDr. Radana Jesenická, Ph.D.fyzioterapeutka

 Jsem tělem i duší fyzioterapeut, který od roku 2005 rozšířil paletu svých možností v terapii o homeopatii. Mám velkou radost z toho, že mohu své děti a okolí často ušetřit užívání klasické medicíny a naopak podpořit "samoléčitelské" schopnosti, které jsou schované v každém z nás. V praxi se věnuji také předpisu tělesné zátěže u pacientů s obezitou a vzdělávání fyzioterapeutů.

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 10.4.2021 16:51

COPYRIGHT © 2010 - 2021 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze