Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Asparagus (Chřest) je lék na prostatu a ledviny? Dříve homeopaté užívali tinkturu z chřestu na ledvinové kameny. Při akutním zánětu močového měchýře, když nemáte po ruce žádný lék, můžete uvařit čaj z chřestu a petržele, který má účinek na diurézu a může vám pomoci. Kromě působení na zánět močových cest působí lék v homeopatickém ředění také na rýmu, bolesti levého ramene. Tento lék u nás bohužel není v homeopatickém ředění dostupný.

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Homeopatie a výtoky

Autor: MUDr. Kateřina Formánková

Homeopatie je velmi účinná i při léčbě gynekologických zánětů a výtoků, zvláště kvasinkových, které jsou velmi obtěžující často se vrací a zvláště v těhotenství se léčí obtížně.

Ilustrační foto
Zdroj: Boyko Asparuhov
  • při kvasinkové infekci je vhodné podávat v úvodu lék Thuya occidentalis v ředění 9 C 2x denně 5 granulí 3 týdny, pro změnu reaktivity imunitního systému.
  • při typicky svědivém tvarohovitém výtoku pomůže lék Helonias 9 C 2-3x denně 5 granulí, lék je pouze na lékařský předpis.
  • v případě pálivých bolestí v oblasti genitálu podáváme lék Arsenicum jodatum 9 C 3x denně 5 granulí.
  • pokud je pokožka svědivá a křehká natolik, že dochází ke krvácení, podáváme lék Kreosotum 9 C, tento lék je na lékařský předpis. Kromě tohoto léku je vhodné podávat lék Candida albicans 15 C 1x denně 5 granulí. Tento lék podporuje tvorbu protilátek a je rovněž na lékařský předpis. 
  • jedná li se o výtok, který je žlutý, páchnoucí a obsahuje bakterie, vyzkoušejte lék Kalium bichromicum 9 C 2 -3x denně. U těchto zánětů pomáhají koupele ve světle růžovém roztoku hypermanganu.
  • výtok, který je žlutobílý a doprovází nebo následuje po kataru horních dýchacích cest, zpravidla dobře reaguje na Pulsatillu 9 C 2xdenně 5 granulí.

Obecně se v boji proti kvasinkám doporučují koupele v odvaru z Kontryhelu a Majoránu a dobré je rovněž zavádět několik týdnů do pochvy čistý bílý jogurt Holandia,který je nejvíce kyselý a obsahuje nejvíce laktobacilů, protože zraje ještě i v kelímku. Doporučuji zakoupit v lékárně injekční stříkačku 2ml, ustřihnout zobáček, natáhnout jogurt a aplikovat do pochvy při obtížích 2x denně, dále pak na normalizaci vaginálního prostředí 1x denně po dobu 3 týdnů. Pokud tato léčba nestačí, je účinné nakapat na tampon Albisan (od firmy Hádek), rostlinný olej, který obsahuje tea tree a působí dezinfekčně. Olej je dostupný v bylinářství. Další možností je použít „Krém rodinného štěstí“, připravený podle čínské receptury, který existuje ve dvou variantách, na bílý a žlutý výtok, rovněž je velmi účinný. Důležité je i omezení sladkostí, vysoká hladina volného cukruj krvi je živná půda pro množení kvasinek. Dobré je také posilování obranyschopnosti organismu vitaminem A. Obsahuje ho brokolice, sladké brambory, mrkev, špenát nebo meruňky.

V životě ženy existuje přinejmenším jedno období, kdy žena nemůže a nechce používat žádné klasické léky a to je těhotenství. Právě v tomto období je homeopatie nejlepší volbou léčby, protože nemá žádné nežádoucí účinky a je naprosto bezpečná pro ženu i pro plod. Pomocí homeopatie se dá dobře zvládnout celá řada gynekologických obtížíí, a to nejen v období těhotenství.

Pamatujte však na to, že léky by měl vybírat zkušený homeopat, zvláště je- li problém chronický, komplikovanější. Rozhodně se poraďte s lékařem, který lék vybere přesně po důkladném vyšetření pacientky.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

MUDr. Kateřina Formánková

Autor: MUDr. Kateřina Formánkoválékař-pediatr, odborník v homeopatii, šéfredaktor Homeopatické revue, člen Rady HLA

Homeopatií se zabývám od roku 1992 a jsem přesvědčena, že vzhledem ke své naprosté neškodnosti a vysoké účinnosti, by měla být homeopatika lékem první volby a to zejména u dětí. V dětském věku mohou významně snížit nemocnost a vyřešit i problémy, se kterými si klasická medicína vůbec neví rady. Jako např. tiky, enurézy, poruchy spánku, špatné prospívání, přibírání na váze, snížená imunita v důsledku opakovaných infekcí dýchacích cest, chronický zánět středního ucha, chronická rýma, problémy s kojením atd. Použití homeopatických léků v prevenci nebo v začátku onemocnění zlepšuje reaktivitu imunitního systému dítěte i dospělého, v důsledku toho není nutné používat tolik klasických léků a stabilita zdraví je podstatně lepší.

Kromě léčení se věnuji i vzdělání lékařů a farmaceutů jako lektor CEDH.

Přála bych si, aby o možnostech homeopatické léčby vědělo co nejvíce lékařů, farmaceutů i pacientů. 

Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 25.6.2017 14:03

COPYRIGHT © 2010 - 2017 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze