Navigace po stránce

Víte, že ...

Pampeliška (Taraxacum) obsahuje vitamin A. List pampelišky obsahuje více betakarotenu než mrkev, rovněž květ je bohatý na karotenoidy. Obsahuje i vitamin B, C a D, který vedle pampelišky obsahuje z rostlin už jen kopřiva, petržel, oves, avokádo a houby. Při dnešních pokusech prováděných v Japonsku a USA na myších bylo pozorováno, že pampeliška působí proti rakovině a má vliv na imunitu. Taraxacum je rovněž výborný homeopatický lék na žaludeční a žlučníkové záchvaty a na bolesti hlavy žaludečního původu. Doporučuje se na jaře k detoxikaci jater a žlučníku v ředění 5 CH 2x denně 5 granulí.

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

Výtoky

Autor: MUDr. Kateřina Formánková

Homeopatie je velmi účinná i při léčbě gynekologických zánětů a výtoků, zvláště kvasinkových, které jsou velmi obtěžující a často se vrací...

Ilustrační foto
Zdroj: Shutterstock
  • Při kvasinkové infekci je vhodné podávat v úvodu lék Thuya occidentalis 9 C 2x denně 5 granulí 3 týdny, pro změnu reaktivity imunitního systému.
  • Při typicky svědivém tvarohovitém výtoku pomůže lék Helonias 9 C 2-3x denně 5 granulí, lék je pouze na lékařský předpis.
  • V případě pálivých bolestí v oblasti genitálu podáváme lék Arsenicum iodatum 9 C 3x denně 5 granulí.
  • Pokud je pokožka svědivá a křehká natolik, že dochází ke krvácení, podáváme lék Kreosotum 9 C, tento lék je na lékařský předpis. Kromě tohoto léku je vhodné podávat lék Candida albicans 15 C 1x denně 5 granulí. Tento lék podporuje tvorbu protilátek.
  • Jedná li se o výtok, který je žlutý, páchnoucí a obsahuje bakterie, vyzkoušejte lék Kalium bichromicum 9 C 2 -3x denně. U těchto zánětů pomáhají koupele ve světle růžovém roztoku hypermanganu.
  • Výtok, který je žlutobílý a doprovází nebo následuje po kataru horních dýchacích cest, zpravidla dobře reaguje na Pulsatillu 9 C 2x denně 5 granulí.

Obecně se v boji proti kvasinkám doporučují koupele v odvaru z kontryhelu a majoránu a dobré je rovněž zavádět několik týdnů do pochvy čistý bílý jogurt Holandia, který je nejvíce kyselý a obsahuje nejvíce laktobacilů, protože zraje ještě i v kelímku. Doporučuji zakoupit v lékárně injekční stříkačku 2 ml, ustřihnout zobáček, natáhnout jogurt a aplikovat do pochvy při obtížích 2x denně, dále pak na normalizaci vaginálního prostředí 1x denně po dobu 3 týdnů.

Důležité je i omezení sladkostí, vysoká hladina volného cukru v krvi je živná půda pro množení kvasinek. Dobré je také posilování obranyschopnosti organismu vitaminem A. Obsahuje ho brokolice, sladké brambory, mrkev, špenát nebo meruňky.

Rozhodně zde není možné vyjmenovat všechny homeopatické léky na gynekologické výtoky. Pokud vám tyto rady nebudou stačit, vyhledejte lékaře homeopata, který vám vybere lék cíleně a bude léčbu řídit, zvláště je-li problém chronický, komplikovanější.

V životě ženy existuje přinejmenším jedno období, kdy žena nemůže a nechce používat žádné klasické léky, a to je těhotenství. Právě v tomto období je homeopatie nejlepší volbou léčby, protože nemá žádné nežádoucí účinky a je naprosto bezpečná pro ženu i pro plod. Celá řada gynekologických obtíží se dá dobře zvládnout pomocí homeopatických léků. A to nejen v období těhotenství.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

MUDr. Kateřina Formánková

Autor: MUDr. Kateřina Formánkoválékař-pediatr, odborník v homeopatii, šéfredaktor Homeopatické revue, člen Rady HLA

Homeopatií se zabývám od roku 1992 a jsem přesvědčena, že vzhledem ke své naprosté neškodnosti a vysoké účinnosti, by měla být homeopatika lékem první volby a to zejména u dětí. V dětském věku mohou významně snížit nemocnost a vyřešit i problémy, se kterými si klasická medicína vůbec neví rady. Jako např. tiky, enurézy, poruchy spánku, špatné prospívání, přibírání na váze, snížená imunita v důsledku opakovaných infekcí dýchacích cest, chronický zánět středního ucha, chronická rýma, problémy s kojením atd. Použití homeopatických léků v prevenci nebo v začátku onemocnění zlepšuje reaktivitu imunitního systému dítěte i dospělého, v důsledku toho není nutné používat tolik klasických léků a stabilita zdraví je podstatně lepší.

Kromě léčení se věnuji i vzdělání lékařů a farmaceutů jako lektor CEDH.

Přála bych si, aby o možnostech homeopatické léčby vědělo co nejvíce lékařů, farmaceutů i pacientů. 

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 27.1.2023 22:33

COPYRIGHT © 2010 - 2023 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze